پیروزی برای مایک کانن بروکس در حالی که او تعمیرات اساسی برد در AGL را تضمین می کند | AGL

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

میلیاردر مایک کانن بروکس موفق شد هیئت مدیره بزرگترین تولیدکننده برق استرالیا را به هم بزند و هر چهار مدیر پیشنهادی او حمایت سهامداران را در مجمع عمومی سالانه AGL Energy جلب کردند.

با این حال، این شرکت برای طرح‌های کربن‌زدایی خود، که جاه‌طلبانه‌تر از طرح‌هایی بود که توسط Cannon-Brookes، بزرگترین سهامدار واحد AGL پیشنهاد شده بود، حمایت شد. AGL بزرگترین تولید کننده کربن در کشور است.

پاتریشیا مک کنزی، رئیس AGL، در جلسه ملبورن گفت که برنامه اقدام انتقال آب و هوای شرکت – که منجر به تعطیلی نهایی نیروگاه زغال سنگ خود تا سال 2035 می شود – از حمایت سهامداران برخوردار است. آبان نیوز استرالیا می‌داند که رأی‌گیری حدود دو سوم موافق بوده است.

مک‌کنزی گفت که بر اساس رای‌های نیابتی قبل از جلسه، هیئت پنج نفره به چهار مدیر جدید پیشنهادی کانن بروک شامل مارک توایدل، دکتر کری شات، کریستین هولمن و جان پولرز گسترش می‌یابد.

مک کنزی گفت: «هیئت مدیره از حضور این مدیران جدید در هیئت مدیره استقبال می کند و با آنها در راستای منافع سهامداران همکاری سازنده ای خواهد داشت.

هیئت مدیره AGL فقط از Twidell، کهنه کار انرژی خورشیدی، قبل از رای گیری حمایت کرده بود. باید دید که آیا هیئت مدیره توسعه یافته، که همچنین شامل مایلز جورج، کارشناس انرژی بادی است که اخیراً منصوب شده است، تصمیم به تسریع برنامه های AGL خواهد کرد یا خیر.

Cannon-Brookes، از طریق Grok Ventures متعلق به خانواده اش، نگرانی هایی را در مورد نقش مداوم مک کنزی به عنوان رئیس از زمانی که او از انحلال AGL حمایت کرده بود، ابراز کرده بود. این طرح در ماه مه به دلیل فعالیت گروک کنار گذاشته شد.

در سپتامبر، AGL اعلام کرد که تاریخ تعطیلی نیروگاه زغال‌سنگ قهوه‌ای Loy Yang A خود در ویکتوریا را تا یک دهه به سال 2035 می‌رساند، در حالی که نیروگاه بیسواتر با زغال‌سنگ سیاه خود را در NSW تا بین سال‌های 2030 تا 2033 کار می‌کند. کارخانه لیدل AGL، همچنین در NSW، در آوریل آینده تعطیل می شود.

مک کنزی گفت AGL “جاه طلبی دارد که تا سال 2036 تا 12 گیگاوات ظرفیت تجدیدپذیر و تقویت کننده جدید اضافه کند، که به سرمایه گذاری کل تا 20 میلیارد دلار نیاز دارد.” 

او گفت که این طرح شامل یک هدف موقت برای تا سال 2030 تا 5 گیگاوات انرژی های تجدیدپذیر جدید و استحکام است و افزود AGL اکنون یک خط لوله 3.2 گیگاواتی از پروژه های انرژی با کیفیت بالا و دسترسی به خط لوله توسعه انرژی های تجدیدپذیر با کیفیت بالا با ظرفیت 3.5 گیگاوات از طریق دارد. سرمایه گذاری آن در Tilt Renewables.

براین اوبراین، مدیر اجرایی مرکز استرالیایی برای مسئولیت شرکتی، از اقدام سهامداران استقبال کرد.

اوبراین گفت: «تاریخ امروز ساخته شده است. هیئت مدیره یک شرکت پذیرفته شده در بورس استرالیا به دلیل مدیریت ریسک های آب و هوایی توسط سهامداران تغییر یافته است.

«این هم یک پیروزی برای سهامداران و هم یک کیفرخواست کوبنده برای کسانی است که سال‌ها با به تأخیر انداختن امور اجتناب‌ناپذیر در مواجهه با انتقال انرژی فزاینده، ارزش سهامداران را تخریب کردند.

بسیار مهم است که از اتلاف وقت و سرمایه سهامداران AGL درس گرفته شود.

هیئت‌مدیره سایر شرکت‌های با انتشار بالا باید به نتیجه امروز توجه داشته باشند: مدیریت ریسک آب و هوا فشاری فزاینده است و کسانی که در مواجهه با تغییرات سریع پویایی بازار صاف می‌مانند، پاسخگو خواهند بود.

تیم باکلی، تحلیلگر مالی انرژی و مدیر اندیشکده مستقل Climate Energy Finance، گفت که AGL “در پذیرش و اقدام در مورد علم آب و هوا در جهان عقب مانده است” اما اکنون در “نقطه عطف” قرار دارد.

این تمدید هیئت مدیره برای سرمایه گذاران AGL که فرصتی برای شروع معکوس کردن 10 میلیارد دلار از بین رفتن ثروت سهامداران در شش سال گذشته دارند، حیاتی است، اما همچنین برای زمینه گسترده تر، با توجه به اینکه AGL با منابع مالی و نیروی انسانی یکی از متصدیان اصلی بخش انرژی استرالیا است. باکلی می‌گوید که می‌توان از آن به طور سازنده و با رهبری درست استفاده کرد.

مکنزی گفت که AGL طرح انتقال خود را برای سهامداران ارائه خواهد کرد تا هر سه سال یکبار به آن رأی دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وزیر امور خارجه: کانادا ارزش ها را در روابط با چین به خطر نمی اندازد | کانادا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، وزیر امور خارجه این کشور …