تونی برک از اپراتور یدک‌کش می‌خواهد که در بحبوحه تهدید زنجیره‌های تامین کریسمس، قفل را به تاخیر بیندازد | روابط صنعتی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تونی برک از اپراتور یدک کش Svitzer خواسته است تا زمانی که قوانین جدیدی برای داوری در منازعات صنعتی “لعمل ناپذیر” وضع شود، کارگران خود را قفل نکند.

این قفل باعث ترس از اختلالات گسترده زنجیره تامین قبل از کریسمس شده است.

وزیر روابط محل کار گفت که وی از نحوه گسترش اختلافات پس از اعلام تعطیلی نامحدود 590 کارگر در 17 بندر از ظهر روز جمعه توسط شرکت دانمارکی “ویران” شده است.

Svitzer بزرگترین اپراتور یدک‌کش در استرالیا است، با 100 کشتی و 50000 یدک کش در سال، به این معنی که قفل احتمالاً حرکت کانتینر را متوقف می کند.

اختلال در این مقیاس کافی است تا اختیارات محدود قانون کار منصفانه را برای وزیر ایجاد کند تا از داور صنعتی بخواهد اعتصابات را خاتمه دهد و یک اختلاف را داوری کند.

سویتزر و اتحادیه‌ها در سه سال گذشته برای نهایی کردن یک قرارداد جدید دستمزد کارگران در 17 بندر کار می‌کنند، اما این شرکت گفت که “گزینه دیگری” جز تعطیل کردن نیروی کار خود به دلیل توقف مذاکرات نمی‌بیند.

پدی کراملین، دبیر ملی اتحادیه دریایی استرالیا، این شرکت را به “تشدید، تهدید و قلدری” در تلاش برای دسترسی به داوری به جای مذاکره برای یک معامله متهم کرده است.

برک به رادیو 2GB گفت که لایحه روابط صنعتی حزب کارگر به کمیسیون کار منصفانه این اختیار را می دهد که در مورد اختلافات “لعلومی” داوری کند.

او گفت که قوانین فعلی “مسخره” هستند زیرا داور تنها زمانی می تواند “سوت” بزند که هر دو طرف با داوری موافقت کنند.

برک گفت که تعطیلی ها[don’t] فقط بر افرادی که در آنجا کار می کنند تأثیر بگذارد. این بر مردم در بنادر تأثیر می‌گذارد، سپس بر رانندگان کامیون تأثیر می‌گذارد، بر افراد انبار تأثیر می‌گذارد و در نهایت شما در زمان کریسمس خرید می‌کنید و آنچه در قفسه‌ها نیاز دارید وجود ندارد».

برک همچنین به نظر می‌رسد که این اختلاف را به اختلال در مسافران در طول اعتصاب قطار سیدنی مرتبط می‌کند و خاطرنشان می‌کند: «این تنها اختلاف طولانی مدتی نیست که در 12 ماه گذشته مردم را به‌ویژه در سراسر نیو‌وساوت ولز بی‌ارزش کرده است».

من می خواهم که داور بتواند در مورد اختلافات طولانی تصمیم بگیرد.

“شما اغلب در یک مذاکره با اختلافات کوتاهی روبرو می شوید که به عقب و جلو می رود … اما این موارد طولانی – شما باید سیستمی داشته باشید که داور بتواند وارد عمل شود و بگوید “بسیار خوب، ما این موضوع را حل می کنیم”.

من امیدوارم که ما فقط دو یا سه هفته از آن قانون فاصله داریم. ای کاش شرکت می توانست فقط مکث کند و نفس بکشد و منتظر بمانند تا آن قوانین اجرا شوند.»

لایحه مشاغل امن دولت آلبانی، حقوق بهتر، روز پنجشنبه مجلس نمایندگان تصویب شد، اما برای تصویب سنا به یک رای دیگر نیاز دارد، جایی که حزب کارگر در حال لابی گری با دیوید پوکاک از منطقه پایتخت استرالیا است تا از این خط عبور کند.

نظرسنجی Essential روزنامه آبان نیوز در روز سه‌شنبه نشان داد که نیمی از استرالیایی‌ها از این لایحه حمایت می‌کنند، حتی بحث‌برانگیزترین پیشنهادهای آن برای معاملات حقوق چند کارفرمایی و حقوق کاری انعطاف‌پذیر از حمایت اکثریت برخوردار است.

روز دوشنبه، مدیر عامل Svitzer، نیکولای نوس، گفت: “هدف شرکت در تمام مدت دستیابی به یک توافق تجاری جدید بوده است و ما با حسن نیت به طور کامل مذاکره کرده ایم تا این کار را انجام دهیم.”

نوس گفت: «امیدوار بودیم که هیچ‌وقت به قفل نرسد – اما در نقطه‌ای هستیم که هیچ گزینه دیگری جز پاسخ به اقدامات صنعتی مضر اتحادیه‌ها نمی‌بینیم.»

این شرکت گفت که بیش از 1100 مورد از اقدامات صنعتی محافظت شده از اکتبر 2020 توسط MUA، اتحادیه افسران دریایی استرالیا و موسسه مهندسین نیروی دریایی و نیروی دریایی استرالیا انجام شده است.

تصمیم Svitzer بزرگترین قفل از زمان توقف ناوگان کانتاس در سال 2011 است – تاکتیکی بحث برانگیز که باعث شد قدرت محدود قانون کار منصفانه برای داوری یک اختلاف پس از خاتمه دادرسی صنعتی ایجاد شود.

کراملین به ABC News Breakfast گفت که سویتزر “کشور را تعطیل می کند – کمی مانند کانتاس”.

“این جنگ علیه همه چیز است. این جنگ با مصرف کننده، جنگ با اقتصاد، جنگ با نیروی کار است.»

او گفت که با عدم موافقت با یک قرارداد جدید دستمزد به مدت سه سال، این شرکت “اجباراً دستمزدها را متوقف کرده است” و “هیچ مکانیزمی” برای جلب موافقت آنها وجود ندارد.

کراملین در پاسخ به این سوال که آیا این اختلاف باید توسط FWC داوری شود، گفت: “دلیل این بود [the company are] انجام دادن آن».

آنها یک کارفرمای مبارز هستند که کنترل انحصاری اقتصاد استرالیا را در دست دارند.

کراملین گفت: “هیچ احترام متقابل وجود ندارد و هیچ تمایلی برای مذاکره در مورد یک نتیجه” توسط سویتزر وجود ندارد.

دیوید الیوت، وزیر حمل و نقل نیو ساوت ولز، گفته است که مذاکراتی فوری با سویتزر خواهد داشت و هشدار داد که «ما نمی‌توانیم در جامعه‌ای زندگی کنیم که تجارت کل کشور ما متوقف شده است، زیرا اتحادیه می‌خواهد به کارفرمایی که بتواند این کار را انجام دهد دیکته کند. یک شغل».

کراملین گفت: «درست نیست» که تأثیر ادعاهای اتحادیه این است که آنها می توانند کارگران را انتخاب کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استرالیا کسری 21 امتیازی خود را جبران کرد و بازگشت وحشیانه خود را در برابر ولز کامل کرد | سری ملل پاییز

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، به نظر می رسید که ولز …