G20 زنده: ولودیمیر زلنسکی اوکراینی به هنگام آغاز اجلاس سران، رهبران جهان را سخنرانی خواهد کرد | G20

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

رئیس جمهور اوکراین در نشست گروه 20 سخنرانی می کند

رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، امروز در اجلاس سران گروه 20 در بالی سخنرانی خواهد کرد.

زلنسکی احتمالاً از این آدرس استفاده خواهد کرد تا روشی را که روسیه در واقع ده‌ها هزار اوکراینی را با انتقال آنها به روسیه گروگان گرفته است، نشان دهد.

رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین، به گردهمایی رهبران سفر نکرده است، اما سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه او را نمایندگی می کند.

روز دوشنبه، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا با همتای چینی خود، شی جین پینگ، در اولین دیدار رو در رو آنها به عنوان رهبران دیدار کرد. بر اساس بیانیه کاخ سفید در این دیدار، هر دو رهبر نسبت به تهدیدات هسته ای مسکو ابراز نگرانی کردند.

در بیانیه ایالات متحده آمده است که “یک جنگ هسته ای هرگز نباید انجام شود” و نمی توان آن را پیروز کرد، و آنها “مخالفت خود را با استفاده یا تهدید به استفاده از سلاح های هسته ای در اوکراین تاکید کردند.”

خلاصه و خوش آمدید

سلام و خوش آمدید به پوشش زنده ما از اجلاس G20 در بالی. من جاناتان یروسالمی هستم و در ساعات آینده تمام آخرین اخبار را برای شما خواهم آورد.

رهبران کشورهای گروه 20 – اقتصادهای بزرگ جهان – در بالی، اندونزی، برای اجلاس سالانه ای که تحت الشعاع حضور روسیه در طول جنگش در اوکراین قرار گرفته است، گرد هم می آیند. اگرچه ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه از برجام خارج شده است، اما روسیه توسط سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه کهنه کار نماینده روسیه است.

گروه 20 – متشکل از 19 کشور به اضافه اتحادیه اروپا – تقریباً دو سوم جمعیت جهان، 85 درصد تولید اقتصادی جهان و 75 درصد تجارت جهانی را تشکیل می دهند.

از سال 2022، 20 عضو در این گروه وجود دارد: آرژانتین، استرالیا، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، هند، اندونزی، ایتالیا، کره جنوبی، ژاپن، مکزیک، روسیه، عربستان سعودی، آفریقای جنوبی، ترکیه، انگلستان، ایالات متحده و اتحادیه اروپا.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

انتخاب کنندگان گرجستان در آخرین روز رای گیری سنای آمریکا به پای صندوق های رای می روند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رای دهندگان ایالت جورجیا قرار است …