سس گوجه فرنگی Heinz در صدر بررسی تورم خواربارفروشی های بریتانیا | تورم

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هزینه سس گوجه‌فرنگی هاینز در سوپرمارکت‌های بریتانیا از سال 2020 تا کنون 53 درصد افزایش یافته است و آن را به بزرگ‌ترین افزایش در فهرست خواربارفروشی‌های برندهای برتر تبدیل کرده است.

دو محصول دیگر هاینز نیز در فهرست 10 افزایش متوسط ​​قیمت که توسط گروه مصرف کننده کدام تهیه شده است، قرار گرفتند؟ – کرم سوپ مرغ و گوجه فرنگی این برند.

این تحقیقات چهار ماه پس از ناپدید شدن موقت محصولات این شرکت از قفسه‌های Tesco، بزرگترین سوپرمارکت زنجیره‌ای بریتانیا، در پی افزایش قیمت‌ها انجام شد. تصور می شد که هاینز به دنبال افزایش قیمت تمام شده تا 30 درصد در تابستان بوده است.

کدام؟ دریافت که فهرست 79 محصول برند محبوب آن از نرخ تورم کلی قیمت مواد غذایی فراتر رفته و هیچ کدام کمتر از 22 درصد افزایش نداشته است.

این یافته‌ها نشان می‌دهد که چرا خریداران بریتانیایی به محدوده‌های بودجه و زنجیره‌های تخفیف روی آورده‌اند، زیرا تورم سالانه سوپرمارکت‌ها در ماه گذشته به بالاترین حد خود یعنی نزدیک به 15 درصد رسید و میانگین صورتحساب سالانه را 682 پوند در سال افزایش داد.

تحلیلگران در Kantar می گویند تورم کلی قیمت مواد غذایی در رابطه با اکتبر 2020 17.2 درصد بوده است – نزدیک ترین مقایسه موجود با کدام؟ نظر سنجی.

قیمت سس کچاپ هاینز به طور متوسط ​​90p افزایش یافت، اما در یک سوپرمارکت خاص در طول دو سال 70 درصد افزایش یافت – افزایش 1.06 پوندی.

سخنگوی Kraft Heinz، گروه مادر برند سس کچاپ، گفت: “مانند سایر صنایع غذایی، ما همچنان با فشارهای تورمی بر مواد تشکیل دهنده، نیروی کار و حمل و نقل مواجه هستیم.

“در نتیجه، قیمت محصولات ما همچنان منعکس کننده هزینه های تولید است. ما برای مصرف کنندگان خود ارزش قائل هستیم و از نقش روزانه محصولات هاینز در خانواده ها در سراسر بریتانیا آگاه هستیم.

ما همچنان متعهد هستیم که به آنها کمک کنیم تا برخی از فشارهایی را که مصرف کنندگان با آن مواجه هستند، بدون به خطر انداختن کیفیت، جبران کنند. این امر از طریق بسته‌های بزرگ‌تر، طیف وسیع‌تری از امتیازات ورودی و همچنین یافتن کارایی در عملیات ما، مانند حذف مواد غیر ضروری و سرمایه‌گذاری بیشتر در فناوری است.

دومین افزایش میانگین درصدی در بین محصولات برند موجود در کدام؟ این لیست مربوط به سس لازانیای Dolmio (470 گرم) بود که در این دو سال 47 درصد یا 61 درصد افزایش یافت.

پس از آن سوپ مرغ 400 گرمی خامه کلاسیک هاینز، که 46 درصد افزایش یافت و سس پاستای اصلی Dolmio Bolognese، 46 درصد افزایش یافت.

باتر برخی از بزرگترین افزایش ها را شاهد بود. یک وان 500 گرمی کره قابل پخش Anchor به طور متوسط ​​1.31 پوند (45٪) افزایش یافت، در حالی که وان Lurpak با اندازه کمی نمکی قابل پخش 1.17 پوند (35٪) افزایش یافت.

Sue Davies، رئیس سیاست غذایی شرکت Who؟، گفت: “تحقیق ما نرخ تکان دهنده تورم برخی از غذاهای مارک مورد علاقه کشور را نشان می دهد، که بسیار بالاتر از میانگین ملی است و نشان می دهد که چرا خرده فروشان اینقدر مهم هستند که تهیه کنند. افرادی که طیف وسیعی از محصولات را انتخاب می کنند.

سوپرمارکت‌ها باید اطمینان حاصل کنند که ردیف‌های بودجه برای اقلام ضروری سالم و مقرون‌به‌صرفه به‌طور گسترده در فروشگاه‌هایشان از جمله فروشگاه‌های کوچک‌تر در دسترس است. تبلیغات باید برای کسانی باشد که بیشترین نیاز را دارند و افراد مورد حمایت قرار گیرند تا بتوانند به راحتی قیمت محصولات را با هم مقایسه کنند تا بهترین ارزش را داشته باشند.”

برای اظهار نظر با مارس، مالک Dolmio تماس گرفته شده است.

10 رایزر برتر

سس کچاپ گوجه فرنگی هاینز – 460 گرم از بالا 53%

سس لازانیا دولمیو 470 گرم 47%

سوپ مرغ کرم کلاسیک هاینز 400 گرم 46%

سس پاستا اصل دولمیو بولونیز 500 گرم 46%

وان کره قابل پخش لنگر 500 گرم 45%

سوپ خامه گوجه فرنگی هاینز 400 گرم 44%

سس نعناع کلاسیک کلمن 165 گرم 44%

سس ترب کلمن 136 گرم 44%

Batchelors super noodles BBQ با طعم گوشت گاو 90 گرم 43%

غلات سبوس دار هویس 800 گرم 43%

* بر اساس کدام؟ تجزیه و تحلیل 79 محصول با مارک موجود در Asda، Morrisons، Ocado، Sainsbury’s، Tesco و Waitrose (21 سپتامبر تا 20 اکتبر در 2020 و 2022)

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارشناسان می گویند استراتژی EV کارگر فوراً مشکلات عرضه استرالیا را برطرف نمی کند | وسایل نقلیه الکتریکی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، به گفته کارشناسان صنعت، علیرغم …