دونالد ترامپ به دنبال توقیف دو پوشه توقیف شده در Mar-a-Lago | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس پرونده های دادگاه در بررسی تخصصی ویژه اسناد مصادره شده، دونالد ترامپ به دنبال این است که دو پوشه حاوی مکاتبات با آرشیو ملی و برگه های امضایی را که FBI از استراحتگاه مار-آ-لاگو او ضبط کرده است، از وزارت دادگستری پنهان کند.

اظهارات ممتاز رئیس جمهور سابق ایالات متحده در مورد این پوشه ها، که به نظر می رسد ارتباط مستقیمی با تحقیقات جنایی در مورد حفظ اطلاعات دفاع ملی و ممانعت از اجرای عدالت داشته باشد، مهم است زیرا نشان دهنده تلاشی برای حذف موارد از تحقیق و محرمانه نگه داشتن آنها است.

مهم‌تر از همه، ترامپ بر محتویات یک پوشه قرمز با علامت‌گذاری «حروف نارا و سایر نسخه‌ها» و یک پوشه مانیلی که حاوی «حروف نارا یک برگه بالای صفحه + 3 برگه امضا» علامت‌گذاری شده است، که بررسی پرونده‌های دادگاه است، امتیاز داد. نشان داد.

پرونده ها نشان می دهد که رئیس جمهور سابق همچنین بر 35 صفحه اسناد با عنوان “تماس های رئیس جمهور” که شامل مهر ریاست جمهوری در گوشه سمت چپ بالا و حاوی نام های دست نویس، اعداد، یادداشت ها در مورد پیام ها و چهار صفحه خالی یادداشت های متفرقه است، امتیاز داد.

ترامپ همچنین همین کار را در مورد نامه بدون امضای سال 2017 در مورد بازرس ویژه سابق رابرت مولر، صفحات یک ایمیل در مورد شکایات تقلب در انتخابات در شهرستان فولتون، گا. فرماندار راد بلاگویویچ

سخنگوی ترامپ بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

اسنادی که رئیس‌جمهور سابق تلاش می‌کند با ارائه نوعی امتیاز از تحقیقات جنایی خودداری کند – به عنوان مثال مشخص نیست که آیا او دارای امتیاز اجرایی یا وکالت – موکل بر این دو پوشه بوده است – پس از حکم جمعه توسط دادگاه ویژه مشخص شد. استاد.

در این حکم سه صفحه ای، قاضی دادگاه منطقه ای ایالات متحده، ریموند دیری – که به عنوان استاد ویژه با مأموریت بررسی مواد توقیف شده برای مسائل امتیازی احتمالی منصوب شد – شماره شناسایی منحصر به فرد اسنادی را که ترامپ ادعای امتیازی برای آنها ندارد، عمومی کرد.

به طور معمول، ماهیت دقیق اسنادی که ادعا می شود به عنوان محافظت شده است، خصوصی باقی می ماند. اما یک اشتباه آشکار توسط دادگاه در اوایل هفته، مواد توقیف شده را نشان داد که «تیم فیلتر» وزارت دادگستری آنها را به عنوان ممتاز بالقوه شناسایی کرد.

آبان نیوز با مقایسه شماره‌های شناسایی منحصربه‌فردی که ترامپ ادعای امتیازی برای آن‌ها نداشت، با فهرست غیرعمدی اسناد ممتاز بالقوه بدون مهر و موم، آبان نیوز توانست شناسایی کند که رئیس‌جمهور سابق چه اسنادی را می‌خواست از وزارت مخفی کند.

این حکم نشان می‌دهد که استاد ویژه دستور داده است که «تیم فیلتر» باید اسنادی را که ترامپ آن را فاقد امتیاز نمی‌داند به «تیم پرونده» که تحقیقات جنایی را انجام می‌دهد، قبل از 10 اکتبر منتقل کند.

استاد ویژه نوشت، پس از انتقال اسناد، وکلای ترامپ و وزارتخانه باید قبل از 20 اکتبر هر گونه اختلاف در مورد امتیاز اجرایی در مورد سوابق باقیمانده را با هم مشورت کنند و تلاش کنند تا قبل از 20 اکتبر هر گونه موضوع باقیمانده را به او ارائه دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مرحله حذفی جام جهانی متنوع جهشی به جلو برای آفریقا و آسیا | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، آدر اواسط بحث تحقیر آمیز در …