“آنها فقط می خواستند مشروب بخورند”: روستاییان آزاد شده اوکراین رفتار نیروهای روسی را توصیف می کنند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

سربازان مدافعی که با وظیفه دلهره آور تمیز کردن خانه های متروکه در خط مقدم شرقی اوکراین روبرو هستند، برای بدترین شرایط آماده هستند.

میدان های مین، گورهای دسته جمعی و دهکده های ویران شده تنها بخشی از اکتشافاتی است که سربازان رئیس جمهور زلنسکی در جریان ضد حمله سریع خود انجام داده اند.

ساکنان روستای یامپیل در دونتسک آنچه را که در زمان تهاجم نیروهای روسیه از سر گذرانده‌اند، توصیف کردند.

یک مرد مسن گفت: “آنها الکلی بودند. آنها اسراف می کردند. آنها فقط می خواستند مشروب بخورند. و البته دزدی می کردند، اما به یک سرباز چه می توان گفت؟ هیچی.”

زن دیگری گفت: “من 20 کیلوگرم سنگین تر بودم. و دیابت دارم. نمی توانم آن را توصیف کنم، آنچه را که ما در آن زندگی کرده ایم. و ما هنوز هم اکنون می ترسیم.”

یکی از ساکنان سربازان را به سمت بقایای یک موشک ضد تانک که در اعماق علف ها فرو رفته بود و یک وسیله نقلیه رها شده با علامت بدنام Z هدایت کرد.

سربازان اوکراینی گفتند که برخی از نیروهای روسی به دلیل عقب نشینی نیروهای آن ها از آن جا مانده اند، اما آنقدر کند بودند که نمی توانستند عقب نشینی کنند.

آندری، یکی از اعضای تیپ 103 اوکراین، گفت: “بعضی از آنها گم شده اند زیرا آنها ناوبری ندارند. و فقط خود را به ما می سپارند. آنها چاره ای ندارند. آنها سرد و گرسنه هستند.”

ساکنان گفتند که مجبور شدند کنار بایستند زیرا سربازان روسی در خانه هایشان کمپ های پایه ایجاد کردند.

هنگامی که آنها با احتیاط پشت گوشه ها را بررسی می کردند و اتاق های تاریک را جستجو می کردند، سربازان اوکراینی یونیفرم های رها شده، لوازم نظامی، بسته های پزشکی و لباس های آویزان را کشف کردند.

بر اساس یک گزارش، برخی از آنها با بطری های الکل و سایر مواد آشفته، از جمله یک غذای نیمه پخته از نان های سرخ شده و مدفوع حیوانات و انسان پر شده بودند.

یکی از افراد محلی، گالینا، به محل دفن خواهر و برادرزاده اش اشاره کرد که با یک صلیب ساخته شده از چوب مشخص شده بود.

شاهدان به خبرنگاران گفتند که سربازان روسی به آمبولانسی که در حال حرکت بودند شلیک کردند که متوقف نشد.

خبرنگاران گفتند که مشخص نیست بعد چه اتفاقی افتاد، اما شاهدان گفتند که صدای انفجار را شنیدند در حالی که بقایای یک وسیله نقلیه در نزدیکی کشف شد.

راننده و بستگان گالینا با هم در نزدیکی محل اردوگاه سربازان روسی دفن شدند.

او هرگز در زندگی خود به مگسی صدمه نزد. چرا او مستحق این مرگ بود؟ گالینا گفت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گزارش ها می گویند پله به مراقبت های پایان عمر در بیمارستان منتقل شد | پله

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، پله، اسطوره فوتبال برزیل پس از …