پست استرالیا به دلیل افزایش اقلام ممنوعه پست دریایی را به طور موقت متوقف می کند | پست استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به دلیل اینکه تعداد فزاینده‌ای از اقلام ممنوعه به سواحل ما می‌رسند، پست استرالیا موقتاً کلیه نامه‌های ارسالی از طریق دریا به کشور را متوقف کرده است.

طبق وب سایت خود، پست استرالیا به طور موقت کلیه نامه های دریایی دریافتی را از اول اکتبر به حالت تعلیق درآورد. یکی از سخنگویان پست استرالیا تأیید کرد که این به دلیل “تعداد فزاینده پست های ممنوعه ای است که از طریق دریا وارد استرالیا می شوند”.

مشخص است که تقریباً نیمی از کانتینرهایی که هر ماه از چین می‌آیند حاوی بسته‌های تنباکو هستند که به دلیل مالیات در استرالیا، خرید آن در خارج از کشور ارزان‌تر است. محدودیت هایی برای واردات محصولات دخانی اعمال می شود و واردکنندگان باید مجوز داشته باشند. این باید توسط مقامات نیروی مرزی بررسی شود. مقدار اقلام حمل شده به حدی افزایش می یافت که چرخ دستی های پر از تنباکو در کارخانه های فرآوری انباشته می شد.

در حالی که پست دریایی زمان زیادی می برد، مردم این سرویس را انتخاب می کنند زیرا ارزان تر است. با این حال، نامه‌های دریایی برخلاف پست‌های هوایی، که می‌توان آن‌ها را برای اقلام ممنوعه در مراحل اولیه ارسال با اشعه ایکس اسکن کرد، باید توسط نیروی مرزی مرتب می‌شد.

سخنگوی استرالیا پست گفت: “افزایش حجم پست دریایی نتیجه مستقیم محدودیت های هوایی کووید و کاهش ظرفیت هواپیما بود.”

«پست استرالیا در حال حاضر تنها یک مرکز دارد که قادر به مدیریت پست‌های دریایی است و به دلیل حجم اقلام ممنوعه وارد شده و نیاز به مداخله، تأخیرها و نگرانی‌های ایمنی قابل‌توجهی ایجاد شده است».

تعلیق موقت برای کاهش فشار بر سیستم پردازش با نزدیک شدن به دوره شلوغ تعطیلات اعمال شده است.

سخنگوی استرالیا گفت: «پست استرالیا در حال بررسی ظرفیت پست دریایی خود به منظور رفع تعلیق در سریع ترین زمان ممکن است.

پست استرالیا همچنان در حال پردازش کانتینرهای پست دریایی در حال ترانزیت در زمان اعلام تعلیق است، و هیچ تاثیری بر مرسولات پستی که از طریق هوا به استرالیا یا اقلامی که از طریق دریا از استرالیا ارسال می شوند، وجود ندارد.

“Australia Post برای هر گونه ناراحتی در این مدت عذرخواهی می کند.”

برای افرادی مانند بن لوید و خانواده‌اش که خویشاوندانی در خارج از کشور دارند، تعلیق موقت آنها را کور کرده و بر سنت‌های ویژه تعطیلات تأثیر گذاشته است.

“خانواده های من در لهستان نمی توانند برای خانواده خود در استرالیا هدیه بفرستند [for Christmas]لوید گفت.

همسرم به من گفته است که اعضای جامعه لهستان از این موضوع خشمگین هستند.

خانواده لوید ماه گذشته از لهستان دیدن کردند و سعی کردند برخی از وسایل خود را از طریق پست دریایی به استرالیا بفرستند تا وزن چمدان های خود را کاهش دهند.

«آن بسته به آدرس ارسال کننده بازگردانده شد [his in-laws] و آنها گفتند “استرالیا آن را نمی پذیرد.” شما می توانید آن را از طریق پست هوایی ارسال کنید، اما هزینه آن 400 دلار است.» او گفت.

برای خانواده‌ام این یک ناراحتی جزئی است، اما می‌دانید، افراد زیادی در استرالیا هستند که خانواده‌شان در خارج از کشور است و این قبیل چیزها مدرکی دال بر ارتباط و دریافت آن هدیه از لهستان یا هر کجای دیگر است. [means something]”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …