چالش قراردادهای آزمایش جریان جانبی دولت توسط دادگاه عالی رد شد | ویروس کرونا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک چالش قانونی برای اعطای قراردادهای چند میلیون پوندی توسط دولت برای آزمایش‌های جریان جانبی که بعداً موفق به کسب تأییدیه نظارتی نشد، توسط دادگاه عالی رد شده است.

تصمیم وزیر بهداشت و اجتماعی برای اعطای سه قرارداد به شرکت بریتانیایی Abingdon Health موضوع دعوی حقوقی توسط سازمان کمپین Good Law Project (GLP) بود، که چندین پرونده را به چالش کشیده است که نحوه اعطای قراردادها در طول همه گیری را به چالش می کشد.

GLP دلایلی را برای اینکه چرا اعطای قراردادهای ابینگدون را غیرقانونی می‌دانست، از جمله اتهامات سوگیری، تضاد منافع و عدم برخورد برابر و شفافیت ارائه کرد، اما همه آنها رد شدند.

در یک قضاوت کتبی که روز جمعه منتشر شد، آقای جاستیس واکسمن گفت ارزیابی اعطای قراردادها «باید مستلزم فرض شرایط بازار باشد که شامل (1) نیاز فوری به توسعه یک آنتی بادی موثر LFT است که می تواند برای انبوه خانگی استفاده شود. آزمایش، (2) عدم قطعیت در مورد اینکه آیا آن آزمایش به موقع ایجاد می شود یا خیر، و (3) خطر اینکه حتی اگر چنین بود، نیاز به آن در مقادیر بسیار زیاد ممکن است از بین برود. نمی توان گفت که اینها ملاحظات سیاستی بودند که باید نادیده گرفته شوند.»

او همچنین گفت که حتی اگر هر یک از دلایل موفقیت آمیز بود، GLP «جایگاه» قانونی (منافع کافی در اختلاف) که آن را مجاز به طرح دعوی کند، نداشت. او در نتیجه گیری خود، به تصمیم در چالش قبلی GLP و Runnymede Trust برای انتصاب همتای محافظه کار دیدو هاردینگ در آگوست 2020 به عنوان رئیس اجرایی موقت مؤسسه ملی حفاظت از سلامت اشاره کرد که در آن GLP نیز برگزار نشد. ایستادن داشتن

در بیانیه ای، Abingdon Health گفت که طبق سه قرارداد منعقد شده در آوریل، ژوئن و آگوست 2020، 10.3 میلیون پوند از وزارت بهداشت و مراقبت اجتماعی (DHSC) دریافت کرده است و اکنون انتظار دارد 1.5 میلیون پوند دیگر دریافت کند. به اتهام در انتظار نتیجه بررسی قضایی بازداشت شده بود.

کریس ییتس، مدیرعامل Abingdon Health، گفت که این شرکت در طول همه‌گیری با واکنش سریع «کار درست» را انجام داد، اما در «یک آتش متقابل سیاسی» گرفتار شد. وی افزود: ما البته از این قضاوت خرسندیم، اما از اینکه شهرت و جایگاه خوب ابینگدون توسط GLP زیر سوال رفته است بسیار ناامیدیم.

در این قضاوت آمده بود که بیشتر آزمایش‌هایی که توسط DHSC از Abingdon خریداری شده بود، استفاده نشدند و زمان منقضی شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …