دو طلا برای خواهر و برادر آبه در حالی که ژاپن به پاکسازی در تاشکند ادامه می دهد

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در مسابقات جهانی تاشکند 2022، ماریوس ویزر، رئیس IJF و یاسوهیرو یاماشیتا، عضو اتحادیه جهانی جودو و رئیس فدراسیون جودوی ژاپن، در مراسمی برای امضای توافقنامه برای ادامه مسابقات گرند اسلم توکیو شرکت کردند. این رابطه قوی بین IJF و AJJF به نفع جودو و ترویج این ورزش در سراسر جهان را نشان داد.

تور جهانی جودو در ماه دسامبر به توکیو بازخواهد گشت.

قهرمانی جهان سوم برای آبه یوتا

و ژاپن موضوع داغ روز دوم تاشکند بود. او در راندهای اولیه موفق شد تا یک مسابقه مجدد فینال المپیک را در برابر آماندین بوچارد فرانسوی در نیمه نهایی راه اندازی کند. این یک مسابقه نزدیک بود که هر دو ورزشکار گلزنی کردند، اما آبه دوباره پیروز شد.

چلسی گیلز بریتانیای کبیر در توکیو مدال برنز گرفت و از آن زمان تاکنون دست به کار شده است. او در نیمه نهایی قهرمان وزن 48 کیلوگرم المپیک، دیستریا کراسنیقی را شکست داد و به فینال راه یافت. اما آبه بود که طلا را گرفت، همانطور که برادرش آبه هیفومی قرار بود بعداً در روز انجام دهد.

یاسوهیرو یاماشیتا، عضو کمیته اجرایی IJF این مدال‌ها را اهدا کرد.

آبه اوتا گفت: “برای من بسیار خوشحالم که با برادرم طلا گرفتم. این یک رقابت بسیار ویژه برای خانواده ما بود.”

آبه هیفومی آن را به یک پیروزی مضاعف برای خواهر و برادر تبدیل می کند

در وزن 66- کیلوگرم، دو مبارز وجود دارند که سر و شانه بالاتر از بقیه ایستاده اند و هر دو از ژاپن آمده اند: برادر اوتا، آبه هیفومی و جوشیرو مارویاما.

آبه سال گذشته در المپیک توکیو برای ژاپن طلا گرفت و مارویاما قهرمان جهان شد. هر دو اکنون به انتخاب برای پاریس 2024 می اندیشند.

امروز مارویاما با اوچی-ماتای ​​باورنکردنی یکی پس از دیگری راهی فینال شد.

آبه همچنین با طیف وسیعی از حملات، انفجاری به نظر می رسید و فینالی که تمام دنیای جودو می خواستند را رقم زد.

درست مانند خواهرش، یک ضد حمله، وازا آری را تضمین کرد و یک برد بسیار مهم برای هیفومی. خواهران و برادران آبه اکنون شش عنوان قهرمانی جهان و دو عنوان المپیک را بین خود دارند.

ادخام اکراموف، وزیر توسعه ورزش ازبکستان، این مدال ها را اعطا کرد.

آبه گفت: “من و خواهرم با هم در المپیک قهرمان شدیم و امروز با هم در مسابقات جهانی قهرمان شدیم. و من می توانستم ثابت کنم که قوی تر هستم.”

هومو آرنا بار دیگر میزبان جمعیت هیجان‌زده بود، با فعالیت‌های فراوانی که خانواده جودو را درگیر و در اطراف مسابقات می‌کرد و مسابقات جهانی در ازبکستان را به مسابقه‌ای تبدیل کرد که طرفداران جودو هرگز فراموش نخواهند کرد!

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …