آیا کمپین کاهش انرژی دور بعدی لیز تراس خواهد بود؟ | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ریشه‌های رقص سیاسی لیز تراس بر سر کمپین انرژی این هفته را می‌توان در روزهای رو به مرگ رژیم بوریس جانسون جستجو کرد.

در پنج‌شنبه‌ای غم‌انگیز در اواسط ژوئیه، مجموعه‌ای از کت و شلوارهای خسته در کنفرانسی در آکسفورد از گیجی بعد از ناهار تکان خوردند. از یک کارمند دولتی که در زمینه سیاست انرژی کار می کرد، پرسیده شد که آیا دولت احتمالاً در زمستان امسال یک کمپین اطلاع رسانی عمومی در مورد مصرف انرژی راه اندازی خواهد کرد، زیرا نگرانی ها در مورد پیامدهای کاهش عرضه گاز روسیه در حال حاضر با وجود موج گرما افزایش یافته است.

این مقام گفت که این موضوع در وست مینستر مورد بحث قرار گرفته است، اما استدلال می کند که “مردم از اینکه گفته می شود چه کنند خسته شده اند”.

او گفت: «با Partygate واضح بود که ما یک چیز می‌گفتیم و چیز دیگری انجام می‌دادیم و این احساس هنوز وجود دارد. این تفکر واضح بود: پس از قرنطینه های مکرر کووید، مردم به اندازه کافی از فرمان شماره 10 برخوردار شده بودند.

سه ماه بعد و توجه از روشن کردن سیستم تهویه مطبوع به کم کردن ترموستات ها تغییر کرد و اینکه آیا فشار هماهنگ برای کاهش مصرف انرژی می تواند به جلوگیری از خاموشی زمستان کمک کند.

تراس پس از آنکه مشخص شد برنامه‌های کمپین 15 میلیون پوندی دولت را برای تشویق مردم به کاهش مصرف انرژی خود مسدود کرده است، با وجود نگرانی‌های شبکه ملی مبنی بر اینکه زمستان امسال در شرایط شدید ممکن است برق سه ساعته قطع شود، در تیررس قرار گرفته است. این ردیف تمام ویژگی‌های بارز دوران اولیه تراس را دارد: تلنگر، سردرگمی و مبارزه ایدئولوژیک برای تصمیم‌گیری‌هایی که بر زندگی روزمره مردم تأثیر می‌گذارد.

بحث‌های غیررسمی با دولت در مورد چگونگی گفتگو با مردم در مورد بحران انرژی هفته‌ها است که در جریان بوده است. با وجود نگرانی گسترده در اروپا در مورد تامین انرژی، که پس از خرابکاری مشکوک روسیه در خطوط لوله گاز تشدید شد، عدم اتکای بریتانیا به گاز روسیه علناً به عنوان دلیلی برای اطمینان ذکر شد.

با این حال، عزم دولت برای قرار دادن باورها بر عقل سلیم، وزرا را دچار اختلاف کرده است. در اواخر اوت، صدراعظم وقت، ندیم زهاوی جرأت کرد و گفت: «واقعیت این است که همه ما باید به مصرف انرژی خود نگاه کنیم. دوران سختی است. در قاره ما جنگ وجود دارد.»

پاسخ؟ سخنگوی جانسون گفت که این تصمیمات برای افراد باقی می ماند. در مسیر مبارزات انتخاباتی رهبری، تراس سهمیه بندی انرژی را در رقابت های نهایی محافظه کار رد کرد.

و به این ترتیب به یک هفته که با یک چرخش بر روی حذف نرخ مالیات 45p آغاز شد و با یک چرخش دیگر برای یک کمپین سهمیه بندی انرژی به پایان رسید.

در حالی که نمایندگان محافظه کار در بیرمنگام گرد هم آمدند، برنامه های دقیقی در دولت در حال تثبیت در جهت فشار انرژی بود که به طور فعال خانوارها را تشویق می کرد که وسایل برقی را کنار بگذارند و در مصرف برق صرفه جویی کنند. یکی از منابع صنعتی گفت: «مکالمات در چند هفته گذشته سخت شده است. دولت به آنچه در اروپا اتفاق می‌افتد نگاه کرد و متوجه شد که ممکن است عاقلانه باشد که این پیام را در نظر بگیرد.» (از ایتالیایی ها خواسته شده است که گرمایش مرکزی خود را کم کنند و از فنلاندی ها زمان کمتری را در سونا بگذرانند.)

یک سوال کلیدی در مورد اینکه این پیام باید از طرف چه کسی باشد مطرح شد: سال گذشته تامین‌کنندگانی از جمله Ovo Energy به دلیل ارائه نکات معمولی مانند در آغوش گرفتن حیوانات خانگی برای گرم نگه‌داشتن، از طریق زغال سنگ کشیده شدند. منابع گفتند که قالب هر کمپین هنوز در حال بحث است، اما می تواند شامل استفاده از یک سرویس متنی باشد که توسط شبکه ملی برای تماس با خانوارها در مورد کاهش مصرف برق اجرا می شود. این سرویس معمولاً برای هشدار به مردم در مورد تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده یا قطعی مربوط به طوفان استفاده می شود.

روز سه شنبه، لیز تراس سخنرانی قطع شده در کنفرانس حزب خود را با این پیام ارائه کرد: “من به شما نمی گویم چگونه زندگی کنید.” به نظر می رسد که منشی بازرگانی او، جیکوب ریس-موگ، حرف قطعی در این زمینه داشته باشد. در یک رویداد حاشیه‌ای در سه‌شنبه شب، او گفت: «من فکر می‌کنم سیگنال قیمت بسیار قوی است… بنابراین مطمئن نیستم که لازم باشد به مردم بگوییم کارهایی را انجام دهند که واضح است. من طرفدار این نیستم که دولت مغرورانه مردم را احمق فرض کند. رای دهندگان می دانند که باید چه کاری انجام دهند و نیازی ندارند که من به آنها بگویم این کار را انجام دهند.»

علیرغم لحن صریح او، منابع نزدیک به گفتگوهای صبح چهارشنبه بر این موضوع که تلاش دولت برای تشویق بهینه سازی انرژی روی میز باقی مانده است، قاطعانه بودند. آبان نیوز روز چهارشنبه گزارشی منتشر کرد مبنی بر اینکه وزرا در حال بحث در مورد یک کمپین هستند و ابتکارات مفصلی را در دست بررسی قرار داده است. ده ساعت پس از درخواست نظر، بخش بازرگانی در نهایت گفت که کمپین جیره‌بندی را راه‌اندازی نخواهد کرد: «هیچ برنامه‌ای برای دولت وجود ندارد که به مردم بگوید به خاطر منابع انرژی ما مصرف را کاهش دهند. بریتانیا سیستم انرژی ایمن و متنوعی دارد و ما مطمئن هستیم که گام‌هایی که برمی‌داریم از امنیت عرضه برق و گاز محافظت می‌کند.»

تا زمان ناهار روز پنجشنبه، National Grid چشم انداز سالانه زمستان خود را منتشر کرده بود و در مورد وضعیت بی سابقه و احتمال خاموشی در زمستان امسال در صورتی که ولادیمیر پوتین گاز قاره را قطع کند، هشدار داده بود. بلافاصله نگرانی هایی مبنی بر از دست رفتن جان افراد در این زمستان مطرح شد.

پس چرا کمپین نیست؟ کلمه شماره 10 بعد از ظهر پنجشنبه این بود که به دلایل ایدئولوژیک از آن دوری گزیدند، بلکه در عوض مردم به کارشناسان شخص ثالث اعتماد دارند و دولت در عوض قصد داشت تا سایت‌های مورد اعتمادی مانند Ofgem را که خانواده‌ها می‌توانند اطلاعات و راهنمایی‌ها را دریافت کنند، «راهنما» کند.

تا صبح جمعه، تایمز گزارش داد که ریس ماگ در واقع در مقطعی از این هفته به یک کمپین 15 میلیون پوندی صرفه جویی در انرژی چراغ سبز نشان داده بود، اما خیابان داونینگ آن را مسدود کرد. این گزارش گزارش داد که کمپین «لمس سبک» شامل کاهش دمای دیگ‌ها، خاموش کردن رادیاتورها در اتاق‌های خالی و توصیه به مردم برای خاموش کردن گرمایش هنگام بیرون رفتن است. مقامات بهداشتی نسبت به توصیه به کاهش ترموستات ها به دلیل ترس از افراد مسن و آسیب پذیر هشدار دادند.

گراهام استوارت، وزیر آب و هوا، با کراوات لکه‌ای روشن، برنامه صبحگاهی را پخش کرد و از رد جیره‌بندی زمستانی خودداری کرد و گفت که یک حرکت اطلاعاتی اقدام یک «دولت پرستار» خواهد بود. او به اسکای نیوز گفت: «این ایده وجود داشت که یک کمپین بسیار توسعه یافته وجود داشت… با اشتیاق به آن اختصاص داشت و شماره 10 آن را رد کرد، من آن را تشخیص نمی‌دهم.»

هر چه حقیقت پشت آخرین قسمت از تلنگر، دیدن اره و چرخش دور باشد، تراس اکنون با تماس‌هایی از سوی چهره‌های ارشد در حزب خود برای کمک به خانواده‌ها در گذراندن زمستانی تلخ مواجه می‌شود. شاید او یک بار دیگر ثابت کند که طرفدار تغییر است. اگر نه، و قطع برق اتفاق افتاد، انتظار دارید که واکنش خشمگین باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …