گروه کمپین پزشکان می گوید: پوسترها در کنفرانس مراقبت از سقط جنین سانسور شدند | سقط جنین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پزشکان و دانشگاهیان مدعی شده‌اند که انجمن سلطنتی پزشکی از آنها خواسته است تا کلمه “سقط جنین” را روی تابلوها و پوسترها در کنفرانسی با محوریت این موضوع پنهان کنند.

گروه کمپین Doctors for Choice UK خط “پزشکان برای حقوق سقط جنین” روی پوستر خود را با سه یادداشت زرد رنگ Post-it که عبارت “سانسور شده” را درج کرده بود پنهان کردند.

تصویر در توییتر به اشتراک گذاشته شد دکتر جین دیکسون، مشاور بهداشت جنسی و باروری، که گفت: “من نمی توانم باور کنم که در سال 2022 @RoySocMed ما را از استفاده از این کلمه منع کرده است #سقط جنین قهوهای مایل به زرد #مراقبت از سقط جنین کنفرانس.” در پست‌های بعدی، او گفت که از سازمان‌دهندگان خواسته شده است که کلمه روی تابلوها و پوسترها را پنهان کنند.

این کنفرانس رویدادی توسط انجمن بریتانیایی ارائه دهندگان مراقبت از سقط جنین (BSACP) است که در انجمن سلطنتی پزشکی (RSM) در لندن میزبانی شده است و به صورت ترکیبی برگزار می شود و شرکت کنندگان نیز می توانند به صورت آنلاین به آن بپیوندند.

بر اساس اطلاعات آنلاین، کنفرانس “فرصتی را برای متخصصان مراقبت های بهداشتی که در زمینه مراقبت و ارائه خدمات سقط جنین کار می کنند فراهم می کند تا به عنوان یک جامعه حمایت کننده به صورت چهره به چهره گرد هم آیند”.

یکی از سخنگویان RSM گفت: «ما مفتخریم که این کنفرانس مهم در مورد مراقبت از سقط جنین را سازماندهی، ترویج و میزبانی کرده ایم. ما در تمام فعالیت های تبلیغاتی خود، در عنوان رویداد و در طول خود رویداد، از اصطلاح “سقط جنین” استفاده کرده ایم. ما در حال بررسی ادعاهای مطرح شده امروز هستیم.»

بحث سقط جنین، بدن من زندگی من، و پزشکان برای انتخاب انگلستان بیانیه مشترکی صادر کردند که در آن آنها می گویند که آنها به این کنفرانس دعوت شده اند تا یک نمایشگاه و غرفه راه اندازی کنند – مانند سال های گذشته. با این حال، پس از ورود، آنها می گویند که توسط کارکنان RSM از آنها خواسته شده است که در یک اتاق سمینار کوچک در زیرزمین، در کنار توالت ها راه اندازی کنند.

این بیانیه می افزاید: «در ابتدا، به ما گفته شد که این به دلیل ماهیت «حساس» نمایشگاه است، با اشاره به «تاکید» که بر کنفرانس همسایه صندوق کودکان در رابطه با آسیب مغزی اطفال صورت گرفت.

گروه ها از راه اندازی در زیرزمین امتناع کردند، اما اجازه راه اندازی در فضای غرفه داران اصلی برای کنفرانس BSACP به آنها داده نشد، زیرا آنها غرفه دارانی که هزینه ای پرداخت نمی کردند.

در بیانیه آمده است: «مصالحه‌ای حاصل شد که به موجب آن می‌توانیم غرفه‌ای را در منطقه اصلی نوشیدنی‌ها برپا کنیم، تا زمانی که کلمه سقط جنین را در جایی که ممکن است برای شرکت‌کنندگان در کنفرانس اعتماد کودکان قابل مشاهده باشد، پنهان کنیم. اگرچه مطمئن نبودیم که خودمان را سانسور کنیم، اما به این نتیجه رسیدیم که این یک نمونه عالی از این است که چرا سازمان‌های ما به شدت مورد نیاز هستند.»

وی افزود: “سقط جنین مراقبت بهداشتی است و ارائه دهندگان سقط جنین که در این کنفرانس شرکت می کنند، پیام روشنی از انجمن سلطنتی پزشکی دریافت کرده اند که این حوزه مهم پزشکی چیزی است که باید پنهان و شرمنده شود. هیچ تخصص دیگری در معرض این رفتار تحقیرآمیز قرار نخواهد گرفت.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …