پیش بینی های OBR احتمالا حفره های 60 تا 70 میلیارد پوندی را پس از مینی بودجه کوارتنگ نشان می دهد | سیاست اقتصادی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به کواسی کوارتنگ پیش‌بینی‌های مستقلی در مورد وضعیت مالی بریتانیا داده شده است که انتظار می‌رود حفره‌ای بیش از ۶۰ میلیارد پوند به دلیل کاهش گسترده مالیات‌ها و چشم‌انداز رشد به‌شدت کاهش یافته را نشان دهد.

در پایان یک هفته پرتلاطم برای دولت لیز تراس، صدراعظم روز جمعه پیش‌بینی‌های اولیه برای اقتصاد و دارایی‌های عمومی را توسط دفتر مسئولیت بودجه (OBR) ارائه کرد که احتمالاً تصویری تاریک را نشان می‌دهد.

سر چارلی بین، یکی از اعضای سابق سازمان دیده بان مستقل و معاون سابق رئیس بانک انگلستان، گفت که این سند احتمالاً کسری زیادی را برای خزانه نشان می دهد.

سر چارلی بین.
سر چارلی بین. عکس: کریس رتکلیف / پی

او گفت: «این میزان نسبت به پیش‌بینی‌های قبلی خود بین 60 تا 70 میلیارد پوند خواهد بود. خشم بازارهای مالی از قبل متزلزل شده با افزایش قابل ملاحظه بدهی ملی.

بین گفت: «آنچه که او با آن مواجه خواهد شد، و من فکر نمی‌کنم صادق باشم، اکثر ناظران و نمایندگان مجلس هنوز واقعاً از این موضوع بیدار شده‌اند، میزان بدتر شدن وضعیت مالی عمومی از بهار است.

جالب است که ببینیم صدراعظم چه می‌آید، چه خرگوش‌هایی را می‌تواند از کلاه بیرون بکشد. آن‌ها می‌توانند کاهش مالیاتی را که دو هفته پیش اعلام کردند، تغییر دهند، اما البته من می‌توانم بگویم که از نظر سیاسی برای دولت تراس پایان‌پذیر خواهد بود.»

علیرغم فشار نمایندگان محافظه کار سرکش که خواستار انتشار زودهنگام برآوردهای رشد اقتصادی و مالیه عمومی بودند، وزارت خزانه داری روز جمعه از نزدیک از جزئیات پیش بینی OBR مراقبت می کرد.

راهنمای سریع

واژه نامه اصطلاحات کلیدی برای توضیح آشفتگی اقتصادی انگلستان

نمایش دهید

سیاست های پولی

کار بانک انگلستان، که از سال 1997 وظیفه قانونی دستیابی به تورم هدف تعیین شده توسط دولت – در حال حاضر 2٪ را دارد.

سیاست مالی

وزارت خزانه داری مسئول سیاست های مالی است که شامل مالیات، هزینه های عمومی و رابطه بین این دو می شود. “تسهیل مالی” زمانی است که برنامه های کاهش مالیات با کاهش هزینه های برنامه ریزی شده مطابقت نداشته باشد.

کسری بودجه

شکاف بین آنچه دولت خرج می کند و درآمدهای مالیاتی آن

بدهی دولت

مجموع کسری بودجه سالانه – و مازادهای کمتر – در طول زمان.

اوراق قرضه دولتی

در بریتانیا اینها به عنوان gilts شناخته می شوند و راهی هستند که دولت برای تامین هزینه های خود وام می گیرد. این واقعیت که دولت ها تضمین می کنند که سرمایه گذاران را بازپرداخت می کنند به این معنی است که آنها به طور سنتی کم ریسک تلقی می شوند. اوراق قرضه در بازه های زمانی مختلف، از جمله یک ساله، پنج ساله، 10 ساله و 30 ساله سررسید می شوند.

بازده اوراق قرضه و قیمت

اکثر اوراق قرضه با نرخ بهره ثابت منتشر می شوند و بازده آن بازده سرمایه سرمایه گذاری شده است. هنگامی که بانک انگلستان نرخ بهره را کاهش می دهد، بازده ثابت گیلت جذاب تر می شود و قیمت ها افزایش می یابد. با این حال، هنگامی که نرخ بهره افزایش می‌یابد، جذابیت طلاها کمتر می‌شود و قیمت‌ها کاهش می‌یابد. بنابراین هنگامی که قیمت اوراق قرضه کاهش می یابد، بازده اوراق افزایش می یابد و بالعکس.

نرخ بهره کوتاه مدت و بلند مدت

نرخ‌های بهره کوتاه‌مدت توسط MPC بانک انگلستان تعیین می‌شود که هشت بار در سال تشکیل می‌شود. نرخ‌های بهره بلندمدت با نوسانات بازده طلایی بالا و پایین می‌شوند و مهمترین آنها بازدهی طلای ۱۰ ساله است. نرخ بهره بلندمدت بر هزینه وام مسکن با نرخ ثابت، اضافه برداشت و استقراض کارت اعتباری تأثیر می گذارد.

تسهیل کمی و سفت کردن کمی

زمانی که بانک انگلستان اوراق قرضه می خرد، تسهیل کمی (QE) نامیده می شود، زیرا بانک برای اوراقی که خریداری می کند با ایجاد پول الکترونیکی پرداخت می کند که امیدوار است به سیستم مالی و اقتصاد گسترده تر راه پیدا کند. سفت کردن کمی (QT) اثر معکوس دارد. از طریق فروش دارایی ها، عرضه پول را کاهش می دهد.

صندوق های بازنشستگی و بازارهای اوراق قرضه

صندوق‌های بازنشستگی معمولاً دارندگان اوراق قرضه هستند زیرا روشی نسبتاً بدون ریسک برای تضمین پرداخت‌ها به بازنشستگان در طول چندین دهه ارائه می‌کنند. حرکت در قیمت اوراق قرضه نسبتاً تدریجی است، اما صندوق‌های بازنشستگی همچنان بیمه – سیاست‌های پوشش ریسک – را به عنوان محافظت برای محدود کردن قرار گرفتن در معرض آنها اتخاذ می‌کنند. کاهش سریع قیمت طلا می تواند تهدیدی برای ناکارآمد کردن این پوشش ها باشد.

مارجین فراخوانی می کند

خرید با حاشیه زمانی است که یک سرمایه گذار یا موسسه دارایی را از طریق پیش پرداخت خریداری می کند و برای پوشش بقیه هزینه ها پول قرض می کند. مزیت معاملات مارجین این است که امکان شرط بندی های بزرگ و بازده بالاتر را در زمان های خوب فراهم می کند. اما سرمایه گذاران باید وثیقه ای برای پوشش زیان در مواقع بد فراهم کنند. در مواقع استرس، آنها در معرض تماس‌های حاشیه‌ای قرار می‌گیرند، جایی که باید وثیقه اضافی را پیدا کنند، اغلب خیلی سریع.

حلقه عذاب

اینجاست که یک بحران مالی شروع به تغذیه می کند، زیرا موسسات مجبور به فروش آتش دارایی های خود برای پاسخگویی به نیازهای حاشیه هستند. اگر صندوق‌های بازنشستگی طلافروشی‌ها را به بازاری در حال سقوط بفروشند، نتیجه قیمت‌های طلایی پایین‌تر، بازدهی طلایی بیشتر، زیان‌های بزرگ‌تر و حاشیه‌های بیشتر است.

تسلط مالی

اینجاست که بانک انگلستان از انجام اقداماتی که فکر می کند برای مبارزه با تورم ضروری است، به دلیل کسری بودجه ای که توسط خزانه داری اداره می شود، منع می شود. تسلط مالی می‌تواند به دو شکل باشد: بانک ممکن است نرخ‌های بهره را پایین‌تر از آنچه که در غیر این صورت بود نگه دارد، به منظور کاهش پرداخت سود دولت برای استقراض خود، یا ممکن است شامل پوشش استقراض دولت با خرید بیشتر گیلت باشد.

لری الیوت سردبیر اقتصاد

از بازخورد شما متشکرم.

پس از اینکه نهاد ناظر خزانه داری توسط صدراعظم به دلیل بودجه کوچک خود کنار گذاشته شد – در میان چندین حرکت که به بازارهای مالی وحشتناک اعتبار داده شده است – تصور می شود که پیش بینی ها 43 میلیارد پوند از وعده های مالیاتی بدون بودجه اعلام شده توسط کوارتنگ در اواخر ماه گذشته را در نظر بگیرند.

گفته می‌شود که صدراعظم در حال کار بر روی طرح‌هایی برای پوشش بخشی از کسری بودجه عمومی است که در بیانیه‌ای مالی در کنار انتشار پیش‌بینی‌های OBR اعلام می‌شود. اگرچه صدراعظم برای 23 نوامبر در نظر گرفته شده است، انتظار می رود صدراعظم هفته آینده به پارلمان اعلام کند که این رویداد تا قبل از پایان اکتبر به جلو کشیده خواهد شد.

پس از دریافت پیش‌بینی‌های اولیه در روز جمعه، کوارتنگ OBR را در مورد برنامه‌های خود در هفته‌های آینده به‌روزرسانی خواهد کرد. سپس ناظر پیش بینی نهایی را با در نظر گرفتن آنها ارائه می کند تا در کنار بیانیه مالی منتشر شود.

در تلاش برای کاهش این شکاف، تحلیلگران دویچه بانک گفتند که انتظار دارند کوارتنگ از کاهش هزینه‌های بین 25 تا 30 میلیارد پوندی در سه سال مالی آینده استفاده کند. با این حال، چنین اقدامی پس از یک دهه ریاضت اقتصادی و افزایش تقاضا برای خدمات عمومی از نظر سیاسی حساس خواهد بود.

به گفته این سازمان، این همچنین همچنان کسری بودجه دولت – کسری بین هزینه‌های عمومی و درآمد – را نزدیک به 185 میلیارد پوند در سال جاری می‌گذارد، در حالی که برآورد مارس توسط OBR برای کسری 99 میلیارد پوندی انجام شده است. این کسری بودجه ممکن است در سال آینده به 155 میلیارد پوند کاهش یابد، اما همچنان بیش از 100 میلیارد پوند بیشتر از پیش بینی های قبلی خواهد بود.

در بهار، OBR برآورد کرد که دولت حدود 30 میلیارد پوند برای کاهش بدهی ملی بریتانیا به عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی در اختیار خواهد داشت. با این حال، بین گفت که سطوح به طور چشمگیری بالاتر از تورم، هزینه های استقراض دولت را از آن زمان به بعد افزایش داده و منجر به کاهش شدید رشد اقتصادی شده است.

عضو سابق OBR، که برنامه های مالیاتی و هزینه های سه صدراعظم متوالی را قبل از کناره گیری در دسامبر سال گذشته بررسی کرد، گفت که این بدان معناست که 30 میلیارد پوند از فرصت سرمایه گذاری احتمالاً اکنون حداقل 30 میلیارد پوند کمبود است. او گفت که کاهش مالیات کوارتنگ را می توان به این رقم برای اندازه کلی حفره در امور مالی بریتانیا اضافه کرد.

کوارتنگ استدلال کرده است که کاهش مالیات ها می تواند به رشد اقتصادی کمک کند، که به نوبه خود می تواند به نفع مالیه عمومی باشد و هدف رشد 2.5 درصدی در سال را تعیین کرده است.

با این حال، بین گفت این یک “افسانه” است که OBR نیز با آن مخالف است. اگرچه می‌تواند سناریوهایی را منتشر کند که نشان می‌دهد نرخ رشد سریع‌تر چگونه می‌تواند به نفع مالی دولت باشد.

این در حالی است که بانک مرکزی انگلیس منتظر جزئیات مینی بودجه صدراعظم قبل از تعیین نرخ بهره در اوایل ماه آینده است. دیو رامسدن، یکی از چهار معاون بانک، گفت که این بودجه کوچک تأثیر اقتصادی «مادی» را برانگیخته است که مجبور است هنگام تعیین هزینه های استقراض به آن توجه کند.

وی با بیان اینکه بانک مجبور خواهد شد اقدامات سخت تری برای کنترل تورم انجام دهد، گفت: چهار شوک متوالی برای اقتصاد بریتانیا وجود داشته است: بودجه کوچک، آشفتگی در بازارهای مالی که پس از آن مشاهده می شود، هزینه های بالای انرژی، و کمبود کارگران

او گفت: «تصویری که به دست می‌آورید، بازنگری‌های متوالی رو به بالا در تورم و تجدیدنظرهای متوالی به سمت پایین رشد است که شوک قیمت انرژی محرک اصلی هر دو است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …