لیز تراس پاهای خود را پیدا کرده است – به عنوان یک توطئه‌طلب پیشرو در بریتانیا و شماره 10 ناله‌ساز | مارینا هاید

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیاو در پایان سخنرانی کنفرانس لیز تراس، او را تشویق می کند که مستقیماً از یک مستند آینده نتفلیکس از رشته فرقه ها بیرون آمده است. در خارج از سالن اجتماعات فرقه، حزب به طور متوسط ​​25 (بیست و پنج) امتیاز کمتر از حزب کارگر دارد. در داخل، مردم طوری دست می زدند که انگار یک بحث واقعاً کاریزماتیک در مورد اینکه چرا ازدواج با دختران نوجوان، اجتناب از اعضای خانواده مخالف و ساختن برجک های تفنگ در اطراف محوطه آنها مهم است، شنیده بودند.

دولت تروس اکنون برای اجرای احمقانه ترین طرح های خود ضعیف تر از آن است و برای اجرای معقول ترین طرح های خود بسیار ایدئولوژیک است. شب گذشته مشخص شد که دولت یک کمپین اطلاع رسانی عمومی را برای کمک به مردم برای صرفه جویی در هزینه های انرژی مسدود کرده است – و به طور گسترده، برای صرفه جویی در مصرف در مواجهه با پیشنهاداتی مبنی بر اینکه خاموشی های برقی می تواند در زمستان امسال باشد.

ظاهرا تراس آن را بسیار پرستار تلقی می کرد، علیرغم اینکه توسط منشی بازرگانی خودش، جاکوب ریس-موگ (یک مرد 53 ساله که البته هنوز دارد یک پرستار بچه). یکی از وزیران کابینه گفته است که “مردم باهوش تر از آن چیزی هستند که شما فکر می کنید”. متأسفانه، لیز تراس اینطور نیست. اگر به سناریوی خاموشی برسیم، ناکامی در برنامه ریزی یا استفاده از آینده نگری به گردن ولادیمیر پوتین خواهد بود.

محافظه کاران 12 سال است که در قدرت هستند. در سالهای سگ، این 304 است (و مسلماً طولانی تر است) – با این حال متوجه خواهید شد که چگونه هر چیز هنوز هم تقصیر شخص دیگری است. دولت وسواس دارد که مردم باید مسئولیت زندگی خود را بپذیرند، اما هیچ کدام را برای اشتباهات خود قبول نمی کند. تراس، کواسی کوارتنگ و سایر نویسندگان بریتانیای زنجیر بند، بی‌عیب‌ها، بی‌فایده‌ها و نالایق‌ها را محکوم می‌کنند.

با این حال، پرتاب آن آشفتگی داغ یک کنفرانس حزبی در این هفته، در حالی که کشور در حال لغزش عمیق‌تر در بحران‌های مختلف درهم تنیده‌اش است، مطمئناً آخرین کلمه در بی‌حوصلگی، بی‌فایده بودن و بی‌لیاقتی است. حقوق تک تک افراد درگیر در آنچه در بیرمنگام دیدیم، باید مانند یک مزایا، تا زمانی که حداقل خانه‌شان خراب شود، دریغ شود. پس از آن چگونه به دولت کارآمد بازمی‌گردید؟ مثل پایان Deliverance است، با این تفاوت که به جای اینکه شخصیت‌ها به هم نگاه‌های جن زده به هم بدهند و بگویند «فکر نمی‌کنم برای مدتی شما را ببینم»، مجبور شده‌اند بگویند: «بیایید … کشوری را در بحران اداره کنیم. با یکدیگر؟”

شما تحلیل‌های درون گروهی زیادی از گفتار تراس و معانی باطنی آن را دیده‌اید، اما چیزی که اکثر مردم عادی اگر یک کلیپ تصادفی راهشان را تغییر می‌داد، می‌دیدند این بود که PM از قلب کوچک او غر می‌زد. برای کسی که همیشه مشتاق این بوده که همه او را به‌عنوان پرتوی از آفتاب ببینند، تراس شروع به معرفی یک نایجل منفی واقعی کرده است. راستش لیز، فقط دست از ناله بردارید! سوار دوچرخه شو و نخست وزیر شو. اگر تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که از چیزهایی شکایت کنید، پس استعفا دهید و شغل مناسب تری پیدا کنید – مثلاً بازرس بهداشت یا مقاله نویس روزنامه.

چیز دیگری که هر کس معمولی خواهد داشت این است که ما وارد قلمروی حرف های ناب شده ایم، جایی که می توان کیک ها را پرورش داد و دسته ای از عبارات بیهوده جایگاهی برای ایده های موثر هستند. زمانی که می‌بینید مردم از عبارات مهم شما استفاده می‌کنند مشکلی پیش می‌آید زمانی است که در حال شوخی کردن هستند و با نقل قول‌های طعنه‌آمیز همراه است. جان میجر این را با “بازگشت به اصول” گفت که حداقل یک عبارت ساده بود. انتظار داشته باشید که فستیوالی که «ائتلاف ضد رشد» است، همین مسیر را طی کند.

به هر حال: ائتلاف ضد رشد. این یک گروه در سایه است که قصد دارد قهرمان ما را از بین ببرد. شامل، اما نه محدود به این موارد: کارشناسان تلویزیون، شورش انقراض، بازارها، اتحادیه‌ها، احتمالاً جیمی الیور، همه احزاب سیاسی دیگر، اندیشکده‌ها، افرادی که رای داده‌اند، پادکست‌ها، کاربران توییتر، افرادی که از خانه‌های شهری شمال لندن تاکسی می‌کنند. استودیوی بی‌بی‌سی»… این فهرست همچنان ادامه دارد. به نظر می‌رسد که لیز تراس از عناصر بریتانیا بیشتر از جناح چپ متنفر است. نکته نگران کننده این بود که این محبوب ترین سخن او در سالن بود.

برای سیاستمداران بسیار خوب است که راه‌های ظریفی برای تعریف خود در برابر چیزها پیدا کنند تا به رأی دهندگان نشان دهند که چه کسانی هستند. اما تصور کنید که روی صحنه بایستید و لیست واقعی دشمنان خود را بیرون بیاورید. این کمی ارنست روم است، اینطور نیست؟ و این قبل از اینکه به گنجاندن چشم نواز توصیفگر “شمال لندن” برسید. آیا این عبارت که در گذشته به عنوان سوت سگ تعبیر می شد، دیگر به معنای آن چیزی نیست که قبلاً دیده شده است – یا سخنرانان تراس آنقدر خالی از سرزمین تاریخی و فرهنگی هستند که حتی نمی دانند چه چیزی از آن برداشته اند. کف و در دهان او قرار دهید؟

در همین حال، می‌توانید از این واقعیت که ایین دانکن اسمیت تصمیم گرفت به محافظه‌ها چیزی برای متحد شدن در برابر آن‌ها بدهد، متوجه می‌شوید که چقدر ناامیدکننده است. شنیدن توصیه های او در مورد چگونگی جلب نظر مردم بریتانیا بسیار عالی است. آیا هالی و فیل در دسترس نبودند؟

با این حال، ائتلاف ضد رشد، تئوری توطئه جدید مورد علاقه دولت است، گروهی که به نوعی همه چیز را توضیح می دهد. لیز تراس، نخست‌وزیر ردپیل مانند آن خویشاوندی است که دیگر به آنچه دولت در مورد چیزی می‌گوید اعتماد ندارد و ترجیح می‌دهد «تحقیقات خودش را انجام دهد». مشکل اینجاست – و من متاسفم اگر این یکی از بسیاری از چیزهایی است که او دوست ندارد بشنود – تراس دولت واقعی است. ایجاد یک توطئه دیوانه کننده برای توضیح کاستی های خود واقعاً آخرین پناهگاه است. در این فرم، لیز بسیار نزدیک به این ادعاست که پدوفیل ها از تاکسی های بی بی سی برای انتقال کودکان به فروشگاه های پوند کوتاه تر استفاده می کنند. پس مراقب نشانه‌های رادیکال‌سازی باشید – ما رسماً وارد عصر L-Anon شده‌ایم.

چه اتفاقی افتاده؟! توسط مارینا هاید توسط آبان نیوز فابر (18.99 پوند) منتشر شده است. برای حمایت از Guardian و Observer، نسخه خود را در guardianbookshop.com سفارش دهید. هزینه های تحویل ممکن است اعمال شود

  • آیا نظری در مورد موضوعات مطرح شده در این مقاله دارید؟ اگر می‌خواهید نامه‌ای با حداکثر 300 کلمه ارسال کنید تا برای انتشار در نظر گرفته شود، آن را برای ما به آدرس guardian.letters@aban.news.com ایمیل کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

فوتبال این نیست که همیشه برنده شوید – تأثیر بسیار گسترده تری دارد | فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، یکی از کلمات قصار مورد علاقه …