گزارش نشان می‌دهد قتل‌ها و خودکشی‌های مربوط به اسلحه در سال 2021 به بالاترین میزان از دهه 1990 رسیده است | کنترل اسلحه آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس گزارش مرکز فدرال کنترل و پیشگیری از بیماری، قتل و خودکشی با سلاح گرم در ایالات متحده از سال 2020 تا 2021 به بالاترین میزان خود در سه دهه گذشته رسیده است.

CDC گزارش داد که قتل‌ها و خودکشی‌های مرتبط با اسلحه هر دو بیش از 8 درصد در سال 2021 افزایش یافته است. سلاح‌های گرم باعث مرگ 47286 قتل و خودکشی پس از 43675 مورد در سال 2020 شده است.

CDC گفت: «میزان کلی قتل و خودکشی با سلاح گرم ایالات متحده در سال 2021 بالاترین میزان ثبت شده از سال 1993 و 1990 بوده است. «برخی از گروه‌های نژادی و قومی در سال 2021 نرخ‌های بسیار بالاتری را تجربه کردند و در میان برخی گروه‌ها، نابرابری‌ها همچنان افزایش یافت.»

محققان CDC دریافتند که جوامع سیاه‌پوست و اسپانیایی‌تبار بیشترین افزایش مرگ و میر را داشته‌اند، به طوری که سیاه‌پوستان غیر اسپانیایی یا آفریقایی‌آمریکایی‌ها همچنان بالاترین میزان قتل با سلاح گرم را در هر گروه سنی تجربه می‌کنند.

به طور کلی، سلاح گرم باعث بیش از 20000 قتل و حدود 26000 خودکشی در ایالات متحده در سال 2021 شد. درصد قتل های نسبت داده شده به سلاح گرم از 79 درصد در سال قبل به 81 درصد افزایش یافت که بالاترین درصد در بیش از 50 سال گذشته است.

خودکشی های مرتبط با اسلحه گرم به 55 درصد رسیده است که نسبت به سال 2020 2 درصد افزایش داشته است.

CDC گفت نمی تواند دلایل افزایش را توضیح دهد، اما “شرایط اجتماعی و ساختاری متعدد با خطر قتل و خودکشی مرتبط است”.

محققان می‌گویند: «نابرابری‌های سیستمی (مثلاً در فرصت‌های اقتصادی، آموزشی، مسکن و شغل) و نژادپرستی ساختاری به نابرابری‌ها در نتایج کمک کرده است و همه‌گیری کووید-19 می‌تواند این شرایط را به‌ویژه در برخی از جوامع نژادی و قومی بدتر کند. .

CDC به جوامع و بخش بهداشت عمومی توصیه کرد که از خشونت پیشگیری کنند. ابتکارات شامل سیاست هایی است که به خطرات و نابرابری های اساسی رسیدگی می کند، برنامه هایی که ارتباطات اجتماعی مثبت را تقویت می کند یا مهارت های مقابله و حل مسئله را آموزش می دهد، و مداخلات درمانی مانند مداخله در بحران و درمان برای رسیدگی به آسیب های قبلی.

موارد اضطراب و افسردگی در سال 2020 و در بحبوحه شیوع کووید-19 به طور چشمگیری افزایش یافت. یک مطالعه تخمین زد که در سراسر جهان، در سال 2020، 76 میلیون مورد اضافی اضطراب و 53 میلیون مورد اضافی اختلال افسردگی اساسی نسبت به آنچه انتظار می‌رفت در صورت عدم ابتلا به کووید مشاهده شد.

در حالی که به نظر می رسد میزان اضطراب و افسردگی در میان بزرگسالان آمریکایی پس از جهش در سال اول همه گیری کاهش یافته است، اما این میزان نسبت به سال های قبل از کووید بیشتر باقی می ماند.

در اوایل سال جاری، جو بایدن مهم‌ترین قانون ایمنی اسلحه در حدود سه دهه اخیر را امضا کرد.

این قانون دو حزبی بررسی‌های پیشینه را برای خریداران جوان‌تر اسلحه سخت‌تر می‌کند، سلاح‌های گرم را از مجرمان خشونت خانگی بیشتر محافظت می‌کند، و به ایالت‌ها کمک می‌کند قوانین «پرچم قرمز» را تصویب کنند که به گروه‌ها اجازه می‌دهد تا از دادگاه‌ها برای برداشتن سلاح از افرادی که تهدیدی برای خود یا دیگران تلقی می‌شوند، درخواست دهند.

این لایحه یک ماه پس از تیراندازی در یک مدرسه ابتدایی در Uvalde، تگزاس که در آن 19 کودک و دو معلم کشته شدند، تصویب شد. این تیراندازی کمتر از دو هفته پس از تیراندازی در سوپرمارکت بوفالو رخ داد که 10 نفر را کشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مرحله حذفی جام جهانی متنوع جهشی به جلو برای آفریقا و آسیا | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، آدر اواسط بحث تحقیر آمیز در …