شش کشور اتحادیه اروپا برای تقویت همکاری فرامرزی علیه جرایم مواد مخدر موافقت کردند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

هلند، بلژیک، آلمان، فرانسه و ایتالیا اضافه می کنند که اسپانیا موافقت کرده اند همکاری خود را با کشورهای آمریکای لاتین برای مبارزه با جرایم سازمان یافته، به ویژه قاچاق مواد مخدر تقویت کنند.

در جریان نشست وزرا و مقامات در روز جمعه در آمستردام، شهری که در سال‌های اخیر تحت تاثیر خشونت‌های مرتبط با مواد مخدر قرار گرفته است، شش کشور متعهد شدند که بنادر و امنیت دریایی را تقویت کنند و همچنین استفاده از فناوری را برای مقابله با باندهای جنایتکار تقویت کنند.

آمستردام در چند سال گذشته شاهد یک سری جنایات خشونت آمیز بود، از جمله قتل خبرنگار جنایی پیتر د وریس و یک وکیل به نمایندگی از یک شاهد در تحقیقات قتل های باند.

هلند و بلژیک دارای بنادر اصلی روتردام و آنتورپ هستند که دو نقطه اصلی ورود کوکائین در اروپا هستند.

بیش از 214 تن از این ماده مخدر در سال 2020 در اروپا کشف و ضبط شد که نسبت به سال قبل 6 درصد افزایش یافته است و کارشناسان مرکز نظارت بر مواد مخدر و اعتیاد اروپا معتقدند که این میزان در سال جاری می تواند به 300 تن برسد.

وینسنت ون کوئیکن‌بورن، وزیر دادگستری بلژیک، که در این نشست شرکت کرد، ماه گذشته پس از دستگیری چهار نفر به دلیل ارتباط مشکوک با مجرمان مواد مخدر که قصد ربودن این سیاستمدار را داشتند، تحت حفاظت قرار گرفت.

ون کوئیکن‌بورن گفت: «من فکر می‌کنم ما وارد مرحله جدیدی شده‌ایم، مرحله جدیدی به نام تروریسم مواد مخدر، مرحله‌ای که تروریست‌های مواد مخدر تلاش می‌کنند جامعه را بی‌ثبات کنند و جامعه را تحت کنترل خود درآورند».

و البته، ما هرگز اجازه نخواهیم داد که کشورهایمان به کشورهایی مانند کشورهایی که در آمریکای لاتین می‌بینید، تبدیل به دولت‌های مواد مخدر شوند.»

کوکائین با ارزش خیابانی که در سال 2020 حدود 10.5 میلیارد یورو تخمین زده می شود و حدود 3.5 میلیون شهروند اروپایی گزارش داده اند که در سال گذشته از آن استفاده کرده اند، کوکائین پس از حشیش، دومین ماده مخدر پرمصرف در اتحادیه اروپا است.

گسترش بازار کوکائین با افزایش خشونت و فساد در اتحادیه اروپا همراه بوده است و رقابت شدید بین قاچاقچیان منجر به افزایش قتل و ارعاب شده است.

ون کوئیکن‌بورن پس از نشستی که با حضور نمایندگان پلیس و آژانس‌های قضایی اتحادیه اروپا، یوروپل و یوروجاست و مقامات کمیسیون اروپا برگزار شد، گفت: «جنایتکاران مرز نمی‌شناسند، بنابراین ما باید با هم کار کنیم».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جودو به ژاپن بازمی گردد و در خانه موفقیت بزرگی پیدا می کند

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، جودو برای اولین بار پس از …