“با لگد زدن به خودم تندتر حرکت نکردم”: ترس و وحشت بازار مسکن را فرا گرفته است | بازار مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

زنگ تلفن در آژانس املاک و مستغلات Mullucks در بیشاپ استورفورد متوقف شده است – به جز تماس های خریداران با خبرهای بد درباره زنجیر در حال سقوط.

از زمان بودجه کوچک کواسی کوارتنگ، صدراعظم، دو هفته پیش، سرما در بازار مسکن شهر هرتفوردشایر سرایت کرده است. پس از انجام هزاران معامله وام مسکن توسط وام دهندگان، مشاهده اعداد، قیمت مسکن و اعتماد مشتریان به سرعت در حال کاهش است، اما با نرخ های بهره بسیار گران تر بازگشت.

Mulucks تا کنون در این ماه تنها 20 بازدید داشته است، در مقابل 232 بازدید برای کل ماه سپتامبر، زیرا فصل مهم فروش پاییزی با یک ناله در خطر محو شدن است.

ویلیام ولز، بخش مسکونی می گوید، یک خریدار صبح چهارشنبه با دفتر تماس گرفت و گفت وام مسکنی که به آنها پیشنهاد شده بود اکنون 3000 پوند در ماه هزینه دارد، بسیار بیشتر از قیمت اولیه آنها، به این معنی که آنها دیگر نمی توانند خانه مورد نظر خود را بپردازند. مدیر فروش.

«نتیجه این است که پول شما آنقدر پیش نمی رود. مردم می گویند: “امید داشتم بتوانم آن را بخرم، اما اکنون در دسترس نیست.” ولز، کهنه‌کار چهار دهه در تجارت آژانس املاک، می‌گوید: «آن‌ها باید دیدشان را پایین‌تر بگذارند.

ولز انتظار دارد تعداد کل بازدیدها در ماه اکتبر نسبت به ماه قبل 50 درصد کاهش یابد. او می افزاید: «این یک افت قابل توجه است.»

مدارس خوب، خانه‌های بزرگ ویکتوریایی و ادواردیایی و اتصالات سریع به لندن – قطار تا خیابان لیورپول 40 دقیقه طول می‌کشد – به این معناست که خانه‌های خانوادگی در استورفورد بیشاپ اغلب بیش از یک میلیون پوند به فروش می‌رسند. Mullucks، که متعلق به آژانس املاک زنجیره ای Hunters است، همچنین به خریدارانی که برای اولین بار از لندن خارج می شوند، پاسخ می دهد، اما نمی خواهند خیلی از پایتخت دور باشند.

Bishop's Stortford دارای خانه‌های ویکتوریایی و ادواردیایی بزرگ و اتصالات سریع به لندن است.
Bishop’s Stortford دارای خانه‌های ویکتوریایی و ادواردیایی بزرگ و اتصالات سریع به لندن است. عکس: آنتونیو اولموس/آبزرور

شهر بازار، که پتر عامل املاک آن را به عنوان “در بالا” توصیف می کند – مکانی مورد تقاضا برای کسانی بود که در طول همه گیری به دنبال فضای بیشتر از پایتخت خارج می شدند، روندی که ادامه یافته است زیرا بسیاری از مردم به طور دائم به این سمت رفته اند. کار از خانه

در اطراف ایستگاه، بلوک‌های آپارتمانی نوساز در حال رشد هستند تا این تقاضا را برآورده کنند. با این حال، آشفتگی در بازار مسکن تهدیدی برای توقف این رشد است.

توسعه مسکن جدید در بیشاپ استورفورد.
توسعه مسکن جدید در بیشاپ استورفورد. عکس: آنتونیو اولموس/آبزرور

طبق آخرین داده های Moneyfacts، میانگین نرخ وام مسکن ثابت دو ساله برای اولین بار از سال 2008 به بالای 6 درصد رسیده است. میانگین از 4.74 درصد در 23 سپتامبر، روز مینی بودجه افزایش یافته است. در ابتدای دسامبر سال گذشته 2.34 درصد بود.

نرخ‌های تندتر در زمانی که تورم 9.9 درصد است، درآمد خانوارها را تحت تأثیر قرار می‌دهد، نزدیک به بالاترین سطح در 40 سال اخیر. برای حدود 300000 وام گیرنده که هر سه ماه یک بار از یک معامله با نرخ ثابت منعقد می‌کنند، و آنهایی که نرخ‌های متغیر دارند، اکنون بخش‌های هنگفتی از درآمد توسط هزینه‌های وام مسکن بلعیده می‌شود.

بازپرداخت وام مسکن قرار است بخش بزرگی از درآمد مردم را ببلعد.

تیم Mullucks قبلاً مشاهده کرده‌اند که این نرخ‌های بالاتر به کاهش قیمت‌های فروش تبدیل شده است. در شهریور ماه، میانگین قیمت فروش 104 درصد بود، به این معنی که املاک 4 درصد بالاتر از قیمت پیشنهادی بودند، اما این میزان در ماه تا به امروز به 98 درصد کاهش یافته است که نشان دهنده شروع رکود قیمت مسکن است.

این روند در سراسر کشور منعکس شده است و آخرین داده های هالیفاکس نشان می دهد که قیمت ها در سپتامبر 0.1٪ کاهش یافته است. این بانک گفت که بازار که از ژوئن تقریباً ثابت بوده است، اکنون به دلیل افزایش سریع هزینه های استقراض که خرید ملک را برای افراد بیشتری غیرقابل تحمل کرده است، به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

میانگین قیمت خانه در بریتانیا اکنون 293835 پوند است، زیرا سرعت رشد سالانه برای سومین ماه متوالی کاهش یافته است و از 11.4 درصد در ماه اوت به 9.9 درصد در سپتامبر کاهش یافته است.

مارتین نش، مشاور املاک می گوید: «بازار عجیب ترین بازار در 24 سال گذشته بوده است، تغییر کرده است.
مارتین نش، مشاور املاک می گوید: «بازار عجیب ترین بازار در 24 سال گذشته بوده است، تغییر کرده است. عکس: مارتین گادوین/ آبان نیوز

این موضوع بر فروشندگان بالقوه ای تأثیر می گذارد که اکنون به آنها گفته می شود خانه آنها احتمالاً قیمت پایین تری خواهد داشت و در نظر دارند قبل از تلاش برای فروش منتظر بمانند تا بازار رشد کند. برای کسانی که نمی توانند منتظر نقل مکان باشند، خطر فروش خانه های خود را به قیمتی بسیار کمتر از ارزش چند ماه پیش دارند.

«بازار عجیب ترین بازار در 24 سال گذشته بوده است. تغییر کرده است. توصیه او به فروشندگانی که نگران به دست آوردن ارزش منصفانه برای املاک خود هستند این است که “بازار را مجبور نکنید، بگذارید بازار رقم را پیدا کند”.

با این بازار، نرخ بهره، حق تمبر و هر چیز دیگری، فقط آن را بپوشانید [the market’] با قیمت مناسب اگر ارزش بیشتری داشته باشد، بیشتر هم خواهد شد.»

به یکی از فروشنده ها که خواست نامش فاش نشود، قبلاً گفته شده بود که خانه مجزای پنج خوابه او می تواند 1.2 میلیون پوند ارزش داشته باشد – ملکی مشابه در این منطقه که در تابستان به این مبلغ فروخته شد. اما در طی یک ارزیابی در روز چهارشنبه به او گفته شد که انتظار قیمت درخواستی در منطقه 900000 پوندی را داشته باشد.

او می‌گوید: «یک نگرانی این است که در واقع، بازار را از دست داده‌ام، و می‌دانم که در پنج سال آینده از اینجا نقل مکان خواهم کرد، بنابراین به خودم لگد می‌زنم که در تابستان سریع‌تر حرکت نکردم. من در موقعیت نسبتاً خوش شانسی هستم. من مجبور نیستم نقل مکان کنم، می خواهم، اما بهترین معامله را برای خود و خانواده ام می خواهم.»

بازار پرتلاطم باعث عدم اطمینان در مورد اینکه آیا اکنون خانه خود را بفروشد، یا برای ارزش گذاری بیشتر در پایین تر از خط مقاومت کند – به این معنی است که او باید پیشنهادی را که در مورد ملک دیگری داده است پس بگیرد.

او می‌گوید: «در حال حاضر تلاش برای گرفتن وام مسکن باید جهنمی باشد.

این سناریو در حال حاضر در برخی از زنجیره های مسکن در حال اجرا است. ولز از یک خریدار می گوید که پیشنهاد وام مسکن او اخیراً به اتمام رسیده است و سپس قرارداد جدیدی با نرخ بسیار بالاتر به او پیشنهاد شده است. آنها به نوبه خود از فروشنده خواستند تا 20000 پوند از قیمت خود برای جبران تفاوت حذف کند – که پذیرفته شد.

تأخیر در خرید خانه رایج است، اما طول آنها در طول 40 سال فعالیت ولز در تجارت افزایش یافته است. زمانی بین توافق برای فروش و مبادله قراردادها پنج هفته طول می کشید، اکنون یک بازه زمانی 20 هفته ای طبیعی است.

خریداران، فروشندگان و نمایندگان این موضوع را در شرایط آرام‌تر بازار ناامیدکننده می‌دانند، اما تأخیر در زمانی که پیشنهاد وام مسکن منقضی شده می‌تواند ملک را برای خریدار غیرقابل قبول باشد، سخت‌تر است.

“این یک خانه است، اما یک خانه نیز هست، شما سرمایه گذاری کرده اید، و [if it falls through] مطلقاً هیچ کاری نمی توانید در مورد آن انجام دهید، “ولز می گوید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رقبای ساحلی سنگال قصد دارند با تکان دادن انگلستان زلزله ایجاد کنند | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، تیدر اینجا یک مراسم روزانه در …