بعدی برای لیز تراس چیست؟ سه سناریوی احتمالی برای نخست وزیری او | لیز تراس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نخست‌وزیری لیز تراس در موقعیتی نامطمئن است و گمانه‌زنی‌های دیوانه‌وار در مورد اینکه آیا او ظرف چند ماه مجبور به کناره‌گیری از سمت خود می‌شود یا برای رهبری محافظه‌کاران به انتخابات عمومی بعدی مبارزه خواهد کرد، وجود دارد.

در حالی که نمایندگان حزب محافظه کار در حال جنگ هستند که چگونه حرفه او را بکشند یا نجات دهند، نخست وزیر تمرکز خود را بر جلوگیری از از بین رفتن دستور کار جدید رادیکال خود توسط یک حزب شکست خورده متمرکز کرده است.

اگرچه رویدادهای غیرقابل پیش‌بینی – مانند مرگ ملکه، همه‌گیری کووید یا جنگ در اوکراین – تمایل دارند بهترین برنامه‌های سیاسی را مختل کنند، در اینجا سه ​​سناریو ممکن برای آینده تراس وجود دارد.

بدترین شکل قضیه

در حالی که صدای نفاق محافظه‌کاران پس از کنفرانس حزب همچنان در گوشش می‌پیچد، تراس مجبور می‌شود به تمام جناح‌های حزبش کتک بزند – سعی می‌کند همه آنها را راضی کند و شکست می‌خورد. دستور کار «اقتصاد کاهشی» بیش از حد تفرقه‌انگیز است و نخست‌وزیر با احتمال شکست‌های بیشتر در قوانین کلیدی روبرو می‌شود، همانطور که در مورد لغو نرخ مالیات 45p قبل از اینکه مجبور به چرخش شود، مواجه شد.

انتقادات از دفتر تازیانه‌ها افزایش می‌یابد و دولت بار دیگر متهم می‌شود که به نگرانی‌های نمایندگان محافظه‌کار توجه می‌کند، در حالی که مسئولیت جمعی در میان کابینه بارها کنار گذاشته می‌شود، زیرا وزرا نگرانی‌های خود را بیان می‌کنند. استعفا و اخراج تنها حس هرج و مرج را تشدید می کند.

تراس در کنفرانس محافظه‌کاران مورد تشویق کابینه‌اش قرار می‌گیرد
تراس در کنفرانس محافظه‌کاران مورد تشویق کابینه‌اش قرار می‌گیرد. عکس: Tolga Akmen/EPA

در همین حال، با ادامه رشد تورم و سقوط محافظه‌کاران در نظرسنجی‌ها، بحران هزینه زندگی بدتر می‌شود. این امر باعث می‌شود که نمایندگان مجلس دست‌های خود را به هم فشار دهند و راهی برای حفظ کرسی‌های خود در انتخابات عمومی بعدی طراحی کنند. اگر هنوز دو سال دیگر باقی مانده است، برخی معتقدند زمان کافی برای بهبودی محافظه‌کاران وجود دارد – یا حداقل از بدترین عملکرد حزب اجتناب کنند. از سال 1945. آنها گزینه های خود را بررسی می کنند.

از آنجایی که قوانین تعیین شده توسط کمیته پشتیبانان در سال 1922 به این معنی است که تراس نمی تواند در 12 ماه اول ریاست جمهوری خود با رای اعتماد روبرو شود، شورشیان محافظه کار راه های مبتکرانه تری برای مجبور کردن او تا کریسمس ارائه می کنند. اینها شامل اعمال فشار بر کمیته برای تغییر قوانین و اجازه دادن به رای عدم اعتماد است – یک اقدام هسته ای با توجه به این که این اقدام هرگز حتی در زمان مرگ طولانی بوریس جانسون یا ترزا می انجام نشد. با این حال، هر دو مجبور شدند در نیمه اول یک چرخه انتخاباتی به شمشیر بیفتند. با نزدیک‌تر شدن انتخابات بعدی، «مردان با کت و شلوار خاکستری» ممکن است تغییر قوانین را ضروری بدانند تا حزب برای چندین دوره خود را در معرض فراموشی انتخاباتی قرار ندهد.

گزینه دیگری که توسط برخی محافظه‌کاران تبلیغ می‌شود، تکرار رأی اعتماد سال 2003 به ایین دانکن اسمیت است. این همان اثری است که به نمایندگان مجلس اجازه می‌دهد نشان دهند که اعتمادشان به رهبر خود را از دست داده‌اند، اما قانون منع رای عدم اعتماد را کنار بگذارند.

ایین دانکن اسمیت در کنفرانس حزب در سال 2003
ایین دانکن اسمیت در کنفرانس حزب در سال 2003. عکس: جان گیلز / پی

از طرف دیگر، شورشیان در نظر داشتند که تا حد امکان نامه های عدم اعتماد را ارسال کنند. در حالی که آستانه 10 درصد از حزب پارلمانی تا سال اول تروس به حالت تعلیق درآمده است، آنها چشم خود را به 178 – نیمی از تعداد نمایندگان مجلس – معطوف کردند. وقتی این رقم به دست آمد، مشخص می شود که تراس از حمایت کافی برای ادامه کار برخوردار نیست و استعفا می دهد.

رقابت رهبری در جریان است، اما باید بسیار کوتاهتر از مسابقه قبلی باشد. به کاندیداها می‌توان گفت که باید قول دهند که هر کدام از آنها در مرحله پارلمانی رقابت‌ها در رتبه دوم قرار گیرند – همانطور که تراس انجام داد – از شرکت در انتخابات کناره‌گیری می‌کنند و در نتیجه نیاز به اجازه دادن به اعضا برای رای دادن را دور می‌زنند.

سناریوی متوسط

سخنرانی تراس در کنفرانس کنفرانس با تعهد به انضباط مالی و ارزش‌های سنتی محافظه‌کار، که از اولین ماه سختی در کار آمد، از او حمایت کافی برای جلوگیری از شورش فوری به دست آورد. او برنامه رشد را به شدت ادامه می‌دهد و بسیاری از مسائل سختی که تاکنون او را آزار داده است، به موقع برای برنامه رشد میان‌مدت که قرار است توسط کواسی کوارتنگ، صدراعظم، در شش هفته آینده رونمایی شود، حل شده است.

نمایندگان محافظه‌کار یا خود را متقاعد می‌کنند که رتبه‌بندی‌های بد نظرسنجی‌ها در یک دوره سخت زمستانی طبیعی است و یا تصمیم می‌گیرند که با انتقاد مداوم از تراس، وضعیت را بدتر می‌کنند.

اگرچه هزینه های زندگی کاهش می یابد، اما حمایت مالی برای مردم و کسب و کارها در این زمستان با قدردانی دریافت می شود و حمایت از تراس را بیشتر می کند. در همین حال، بازارها با تعهدات برای جبران هزینه های بدهی هنگفت با کاهش هزینه های عمومی و «پس انداز کارآیی» آشفته نیستند.

معترضان لباس اعضای کابینه محافظه‌کاران در بیرمنگام را پوشیدند
معترضان روز یکشنبه در بیرمنگام لباس اعضای کابینه محافظه‌کاران را پوشیدند. عکس: کریستوفر تاموند/ آبان نیوز

علی‌رغم اینکه برخی از پشتیبان‌ها به انتقادات خود علیه او ادامه می‌دهند، آن‌ها به اندازه کافی برای عرضه عمومی احساس ناراحتی نمی‌کنند. تراس از کریسمس گذشته است و چشم خود را به کاهش بیشتر مالیاتی می بندد، این بار برای افراد کم درآمد.

او تا بهار تلاش می‌کند، اما همچنان در نظرسنجی‌ها عقب است و فعالان محافظه‌کار هشدار می‌دهند که حزب با مجموعه کبود دیگری در انتخابات محلی مواجه است. با دور شدن شوراهای بیشتر از کنترل محافظه‌کاران در مناطق مرکزی شایر و جنوب غربی، درخواست‌ها برای کناره‌گیری او کری‌کننده می‌شود – درست همانطور که برای جانسون پس از شکست در انتخابات امسال انجام شد.

بهترین سناریو

تراس که تحت تأثیر منتقدانش قرار نگرفته و از خودباوری که او را به تنها بازمانده کابینه دولت کامرون تبدیل کرده است، استفاده می کند، به اعتقاد خود پایبند است و از جنگ تعطیلات کنفرانس بیرون می آید. او همچنان مایل به عدم محبوبیت است، و معتقد است که برنامه های او شروع به نتیجه دادن خواهند کرد – و آنها انجام می دهند.

لیز تراس مایل است برای رشد اقتصاد بریتانیا “کارهای نامطلوب انجام دهد” – ویدئو

با کمک یک زمستان ملایم تر از حد انتظار که هزینه های گرمایشی را پایین نگه می دارد، کاهش تورم و رکود فنی دو چهارم رشد منفی باقی مانده است. با مهلت برگزاری انتخابات عمومی تا ژانویه 2025، تراس زمان کافی دارد تا منتظر باشد تا اقتصاد دوباره شروع به رشد کند – با خانه‌سازی بیشتر، مشکلات ناشی از کسب‌وکار در مناطق سرمایه‌گذاری و هدف رشد 2.5 درصدی در نظر گرفته شده است.

منتقدان نخست‌وزیر ساکت می‌شوند، زیرا او می‌تواند ادعا کند که قمار او نتیجه داده است و او قدرتمندتر می‌شود و می‌تواند قاطع‌تر باشد: استفاده از اکثریت بزرگی که از انتخابات گذشته به ارث رسیده است برای پیشبرد سیاست‌های رادیکال – از جمله بازگرداندن مالیات 45p. کاهش نرخ در کنار برنامه هایی برای کاهش بار مالیاتی بر افراد کم درآمد نیز.

برنامه رشد تراس به گرمی مورد استقبال قرار گرفت و با توجه به اینکه رای دهندگان هنوز از گزینه های پیشنهادی رهبر حزب کارگر، کیر استارمر، خودداری می کنند، نظرسنجی ها بهبود می یابند. در حالی که رهبری قدیمی با خاطره ای دور رقابت می کند و ریشی سوناک محکم روی نیمکت های عقب نشسته است، تراس در راس حزب باقی می ماند و آن را به انتخابات عمومی بعدی هدایت می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ویدئو : آخرین بولتن اخبار | 3 دسامبر – ظهر

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، آخرین بولتن اخبار | 3 دسامبر …