ارتش کره جنوبی می گوید کره شمالی موشک بالستیک شلیک کرده است | کره شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ارتش سئول گفت، کره شمالی روز یکشنبه یک موشک بالستیک شلیک کرد، تنها چند روز پس از آن که یک ناو هواپیمابر ایالات متحده برای نمایش قدرت علیه پیونگ یانگ وارد رزمایش مشترک با کره جنوبی شد.

دفتر رئیس جمهور روز شنبه اعلام کرد که کره جنوبی قبلاً نشانه هایی را کشف کرده بود که شمالی در حال آماده شدن برای شلیک موشک بالستیک زیردریایی (SLBM) است – سلاحی که پیونگ یانگ آخرین بار در ماه می آزمایش کرد.

پرتاب روز یکشنبه جدیدترین آزمایش در آزمایش های تسلیحات هسته ای پیونگ یانگ در سال جاری است که شامل شلیک یک موشک بالستیک قاره پیما در برد کامل می شود.

در ماه مه، کره شمالی یک موشک بالستیک کوتاه برد را از سینپو، یک کارخانه کشتی سازی بزرگ دریایی در کره شمالی، آزمایش کرد.

رئیس ستاد مشترک ارتش سئول اوایل روز یکشنبه بدون ارائه جزئیات بیشتر گفت: «کره شمالی یک موشک بالستیک ناشناس به سمت دریای شرقی شلیک کرد».

گارد ساحلی ژاپن نیز با استناد به اطلاعات وزارت دفاع توکیو، پرتاب احتمالی موشک بالستیک را تایید کرد.

گارد ساحلی گفت: شناورها لطفا برای اطلاعات جدید هوشیار باشند و در صورت مشاهده اشیاء خارجی لطفا به آنها نزدیک نشوید بلکه به گارد ساحلی اطلاع دهید.

پخش عمومی NHK ژاپن گفت که به نظر می رسد این شی در خارج از منطقه اقتصادی انحصاری ژاپن افتاده است.

– یون سوک یول، رئیس جمهور تندرو کره جنوبی، که در ماه مه به قدرت رسید، متعهد شده است که تمرینات نظامی مشترک با ایالات متحده را پس از سال ها شکست دیپلماسی با کره شمالی در دوره سلف خود تشدید کند.

روز جمعه، ناو هواپیمابر یو اس اس رونالد ریگان با موتور هسته ای و کشتی های گروه حمله آن در شهر بندری بوسان در جنوب پهلو گرفت که بخشی از تلاش سئول و واشنگتن برای داشتن دارایی های استراتژیک بیشتر ایالات متحده در منطقه است.

یون همچنین قرار است روز پنج‌شنبه و پس از دیدار جو بایدن، رئیس‌جمهور جو بایدن در ماه مه و نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، در روز پنج‌شنبه، هنگام بازدید از سئول، با معاون رئیس‌جمهور آمریکا، کامالا هریس، دیدار کند.

یو اس اس ریگان در مانورهای مشترک در سواحل شرقی کره جنوبی در ماه جاری شرکت خواهد کرد.

واشنگتن متحد کلیدی امنیتی سئول است و حدود 28500 سرباز در کره جنوبی مستقر می کند تا از کره شمالی محافظت کند.

دو کشور مدت‌هاست تمرین‌های مشترکی را انجام داده‌اند که آنها اصرار دارند که صرفاً دفاعی است، اما کره شمالی آنها را تمرینی برای تهاجم می‌داند.

لیف-اریک ایزلی، استاد دانشگاه اوها در سئول، گفت: «پیونگ یانگ ممکن است در حالی که یک ناو هواپیمابر آمریکایی در حال بازدید از کره جنوبی برای تمرینات دفاعی است، قدرت خود را نشان دهد.

اما آزمایش‌های بزرگ کره شمالی، بیش از همه، بخشی از یک کارزار بلندمدت برای پیشبرد قابلیت‌های نظامی تهاجمی است.»

مقامات کره جنوبی و آمریکا ماه هاست که هشدار می دهند کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در حال آماده شدن برای انجام یک آزمایش هسته ای دیگر است.

رژیم منزوی از سال 2006 تاکنون شش بار تسلیحات هسته‌ای آزمایش کرده است. آخرین و قدرتمندترین آن در سال 2017 – که پیونگ یانگ ادعا کرد یک بمب هیدروژنی بوده است – بازدهی تخمینی 250 کیلوتن داشت.

ایزلی گفت: «کره شمالی ممکن است هفتمین آزمایش هسته‌ای خود را به خاطر احترام به کنفرانس سیاسی آتی چین که شی جین پینگ به شدت در حال برنامه‌ریزی برای تمدید رهبری خود است، به تعویق بیاندازد.

اما محدودیت هایی برای خویشتن داری پیونگ یانگ وجود دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مرحله حذفی جام جهانی متنوع جهشی به جلو برای آفریقا و آسیا | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، آدر اواسط بحث تحقیر آمیز در …