رایان گرنتهام بازیگر Riverdale به دلیل قتل مادرش به حبس ابد محکوم شد | کانادا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رایان گرنتهام بازیگر که در سریال CW Riverdale و فیلم Diary of a Wimpy Kid حضور داشت به دلیل تیراندازی مرگبار به مادرش در خانه آنها در کانادا به حبس ابد محکوم شد.

به گزارش نیویورک تایمز، گرانتام، 24 ساله، روز چهارشنبه پس از اعتراف به جرم در اوایل سال جاری به قتل درجه دوم محکوم شد که به طور خودکار به حبس ابد محکوم شد.

در 31 مارس 2020، گرانتام که در آن زمان 21 سال داشت، هنگام نواختن پیانو، مادر 64 ساله‌اش، باربارا ویت، را با اسلحه به پشت سر شلیک کرد.

این جنایت در خانه خانوادگی واقع در اسکوامیش، حدود یک ساعت دورتر از ونکوور رخ داد.

مدت کوتاهی پس از قتل، گرانتام با ضبط ویدئویی به جنایت خود اعتراف کرد. او بعداً به مقامات گفت که برای کشتن جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا و احتمالاً تیراندازی دسته جمعی در دانشگاه محلی برنامه ریزی کرده بود، اما نظرش تغییر کرد.

به گزارش تایمز، او به پلیس گفت که او قتل مادرش را به‌عنوان این‌که او را از مقابله با عواقب برنامه‌های ناکام مانده‌اش برای ترور ترودو و تیراندازی به یک مدرسه در امان می‌داند، توجیه می‌کند.

جلسه محکومیت گرانتام در روز چهارشنبه عمدتا برای تعیین زمان درخواست آزادی مشروط او بود. دادستان ها خواستار یک دوره انتظار 17 تا 18 ساله شدند در حالی که دفاعیات گرانتهام یکی از 12 سال را درخواست کرد. به گزارش هالیوود ریپورتر، قاضی، کاتلین کر، تصمیم گرفت که گرانتام قبل از اینکه واجد شرایط درخواست آزادی مشروط شود، باید 14 سال خدمت کند.

هالیوود ریپورتر افزود که گرانتام از اول آوریل 2020 در زندان است. روانپزشکان منصوب دو دادگاه او را ارزیابی کردند.

به گفته وکیل او کریس جانسون، گرانتام مشکلات روانی جدی دارد.

جانسون به هالیوود ریپورتر گفت: «روان‌پزشکان توافق کردند که در زمان این رویداد وحشتناک او از یک اختلال افسردگی اساسی و یک اختلال مصرف حشیش رنج می‌برد.

گرانتام در تعدادی از فیلم ها و برنامه های تلویزیونی ظاهر شده است. او علاوه بر Riverdale و Diary of a Wimpy Kid، در برنامه تلویزیونی Supernatural نیز حضور داشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ویدئو: تماشا کنید: سربازان ارتش روسیه برای “هماهنگی رزمی” حرکت می کنند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، وزارت دفاع روسیه تصاویر بیشتری را …