قطع برق پورتوریکو همچنان ادامه دارد در حالی که طوفان فیونا به سمت شمال می رود | پورتوریکو

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از وقوع طوفان فیونا در روز یکشنبه که باعث قطع برق در سراسر جزیره برای حدود 3.3 میلیون نفر شد، حدود 928000 خانه و کسب و کار در صبح جمعه در پورتوریکو همچنان بدون برق بودند.

طوفان فیونا در حال عبور از برمودا بود و به سمت نوا اسکوشیا در کانادا می رفت که به عنوان یک طوفان بزرگ با بادهایی تا 125 مایل در ساعت (200 کیلومتر در ساعت) طبقه بندی می شد. این طوفان حداقل هشت نفر را کشته است.

فیونا روز یکشنبه، پنج سال پس از آنکه طوفان ماریا تمام نیروها را در این جزیره از بین برد، پورتوریکو را درنوردید.

Poweroutages.com، که قطعی ها را بر اساس داده های خدمات شهری تخمین می زند، خاطرنشان کرد که بر اساس اطلاعات لوما انرژی، نهاد خصوصی که شبکه پورتوریکو را اداره می کند، تقریباً یک میلیون مشتری اوایل روز جمعه بدون خدمات بودند.

طبق گفته Poweroutages.com، حدود 1.033 میلیون مشتری از 1.468 میلیون مشتری در اوایل روز پنجشنبه بدون برق بودند.

این سرعت بازسازی سریع‌تر از ماریا است – زمانی که تقریباً تمام 1.5 میلیون مشتری به مدت یک هفته برق نداشتند. در آن زمان اداره برق پورتوریکو ورشکسته (Prepa) هنوز شبکه برق را اداره می کرد.

حدود 11 ماه طول کشید تا پرپا برق را به همه مشتریان بازگرداند، اما ماریا طوفان بسیار قدرتمندتر از فیونا بود.

ماریا در سال 2017 به عنوان طوفان دسته 4 با بادهایی با سرعت 155 مایل در ساعت به پورتوریکو برخورد کرد، در حالی که فیونا به عنوان طوفان دسته 1 با بادهایی با سرعت 85 مایل در ساعت برخورد کرد.

لوما انرژی اواخر روز پنجشنبه اعلام کرد که خدمات را به حدود 474300 مشتری بازگردانده است. لوما گفته است که “ترمیم کامل ممکن است چند روز طول بکشد”.

Luma یک سرمایه گذاری مشترک است که متعلق به واحدهایی از شرکت انرژی کانادایی Atco Ltd (50٪) و پیمانکار انرژی ایالات متحده Quanta Services Inc (50٪) است.

Prepa هنوز مالک بسیاری از زیرساخت های برق پورتوریکو است. لوما قراردادی را برای بهره برداری از شبکه در سال 2020 برنده شد و مدیریت آن سیستم را در سال 2021 آغاز کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پلی آف MLB 2022: رتبه بندی مدعیان عنوان از اول تا بدترین | MLB

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، تیفصل بعد MLB از روز جمعه …