آخرین جنگ روسیه و اوکراین: آنچه در روز 213 تهاجم می دانیم | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

 • سازمان ملل گفته است که بازرسان این سازمان به این نتیجه رسیده اند که روسیه در اوکراین مرتکب جنایات جنگی شده استاز جمله بمباران مناطق غیرنظامی، اعدام های متعدد، شکنجه و خشونت جنسی وحشتناک. تیمی متشکل از سه کارشناس مستقل تحقیقات اولیه را با نگاهی به مناطق کیف، چرنیهف، خارکف و سومی آغاز کرده بودند، جایی که «تعداد زیادی از اعدام‌ها در مناطقی که ما بازدید کردیم» و «نشانه‌های مشهود» مکرر آنها را تحت تأثیر قرار داد. اعدام بر روی اجساد، مانند دست های بسته شده از پشت، شلیک گلوله به سر و شکاف گلو».

 • در دومین روز کامل از بسیج نظامی ولادیمیر پوتین، صف‌های طولانی خودروها در گذرگاه‌های مرزی روسیه شکل گرفت. اعلام رئیس جمهور مبنی بر اولین بسیج پس از جنگ جهانی دوم منجر به هجوم مردان در سن نظامی برای خروج از کشور شد و برخی از مردان بیش از 24 ساعت منتظر ماندند یا از دوچرخه و اسکوتر استفاده کردند تا از صف طولانی مایل ها عبور کنند. ترافیک. نیروی مرزی فنلاند گفت: تردد به فنلاند از طریق مرز جنوب شرقی آن با روسیه همچنان شلوغ است.

 • وزرای فنلاند عصر جمعه اعلام کردند که دولت از عبور گردشگران روسی از مرزهای خود منع می کند در چند روز آینده. رئیس جمهور ساولی نینیستو به تلویزیون دولتی Yle گفت: “آرزو و هدف کاهش چشمگیر تعداد افرادی است که از روسیه به فنلاند می آیند.”

 • ایالات متحده آماده است در صورت پیشبرد روسیه در الحاق اوکراین، هزینه های اقتصادی بیشتری را همراه با متحدان آمریکایی به روسیه تحمیل کند.کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد. روسیه آنچه را که ایالات متحده به عنوان رفراندوم ساختگی در بخش‌هایی از شرق اوکراین توصیف می‌کند، برنامه‌ریزی کرده است که به عنوان گامی در جهت ضمیمه کردن این مناطق تلقی می‌شود.

 • به اصطلاح همه پرسی در مناطقی از اوکراین که توسط نیروهای روسیه اشغال شده است در حال انجام استبه ساکنان گفته شد که در مورد پیشنهادات چهار منطقه اوکراین برای اعلام استقلال و سپس پیوستن به روسیه رای دهند. نظرسنجی ها در استان های لوهانسک، دونتسک، خرسون و زاپوریژژیا قرار است تا روز سه شنبه ادامه داشته باشند و به نظر می رسد تلاشی ناچیز برای پوششی برای الحاق غیرقانونی این مناطق به مسکو باشد.

 • آندری یوسف، یک مقام اطلاعاتی دفاعی اوکراین به سی ان ان گفت که برخی از ساکنان این رأی را نادیده می گیرند. سرویس امنیت دولتی اوکراین مدعی شده است که جمهوری موسوم به دونتسک که در اختیار جدایی طلبان مورد حمایت روسیه است، برنامه ریزی کرده است تا به نوجوانان زیر 18 سال اجازه رای دادن را بدهد.

 • “رفراندم ها” به طور گسترده در غرب به عنوان نامشروع محکوم شده است. ملیندا سیمونز، سفیر بریتانیا در اوکراین، “رفراندومی ساختگی” را “یک تمرین رسانه ای” از سوی روسیه توصیف کرد، که نتایج آن “تقریباً به طور قطع از قبل قطعی شده است”. ناتو “رفراندم ها” را “تلاش های آشکار مسکو برای تسخیر ارضی” توصیف کرد و گفت که آنها مشروعیتی ندارند. رهبران گروه 7 گفتند که آنها هرگز در بیانیه مشترک همه پرسی «شورایی» را به رسمیت نمی شناسند.

 • اوکراین روز جمعه اعلام کرد که چهار پهپاد «کامیکازه» ساخت ایران را که توسط نیروهای مسلح روسیه استفاده می شد، سرنگون کرده است.ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور این کشور، از اینکه تهران به شهروندان اوکراینی آسیب می رساند، شکایت کرد. اوکراین و ایالات متحده ایران را به تامین هواپیماهای بدون سرنشین به روسیه متهم کرده اند، چیزی که تهران آن را رد کرده است. سرهی نیکیفوروف، سخنگوی زلنسکی گفت: زلنسکی از وزارت خارجه خود خواسته است که به استفاده از تجهیزات ایرانی پاسخ دهد.

 • روسیه به ارتباط خود با سازمان ملل درباره توافق صادرات غلات از بنادر اوکراین ادامه خواهد داد، اما می‌گوید به نتایج ملموسی نیاز استخبرگزاری تاس به نقل از یک مقام ارشد روز جمعه اعلام کرد. این روزنامه همچنین به نقل از سرگئی ورشینین معاون وزیر امور خارجه گفت که روسیه ارزیابی مثبتی از تلاش های سازمان ملل برای از سرگیری صادرات کودهای روسیه دارد.

 • نیروهای مسلح اوکراین اعلام کردند که شهرک دیگری را در منطقه دونتسک آزاد کرده اند و مواضع خود را در اطراف شهر باخموت شرقی بهبود بخشیدند. به گفته اولکسی هروموف، معاون اداره عملیات ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین، روستای یاتسکیوکا در منطقه دونتسک اکنون در دست اوکراین است.

 • وزیر امور خارجه چین به همتای اوکراینی خود گفته است که «حاکمیت و تمامیت ارضی همه کشورها باید رعایت شود». دیدار وانگ یی و دیمیترو کولبا در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شد و اولین دیدار از زمان حمله روسیه به اوکراین بود. کولبا گفت وانگ “دوباره احترام چین به حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین را تایید کرده است”.

 • این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

  منبع

  درباره ی aban_admin

  مطلب پیشنهادی

  سفر رایگان با قطار برای نظامیان برای شرکت در مراسم یادبود لغو شد | روز یادبود

  به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پس از اینکه دولت تصمیم …