روزنامه نگار دوچرخه سوار معتقد است که هیئت حاکمه او را از حضور در مسابقات جهانی به دلیل گزارش انتقادی منع کرده است | دوچرخه سواري

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک روزنامه نگار معتبر دوچرخه سواری که دو بار از حضور در مسابقات قهرمانی دوچرخه سواری جهان ولونگونگ ممانعت به عمل آمد، معتقد است که به دلیل گزارش در مورد ارتباط هیئت حاکمه با یک رژیم سرکوبگر بدنام و یک میلیاردر روسی تحت تحریم در لیست سیاه قرار گرفته است.

گزارش اخیر ایین ترلوار، روزنامه‌نگار تحقیقی، سؤالات ناراحت‌کننده‌ای را برای اتحادیه بین‌المللی دوچرخه سواری (UCI) – نهاد حاکم قدرتمند دوچرخه‌سواری جهان، مطرح کرده است.

Treloar نفوذ میلیاردر روسی ایگور ماکاروف را بررسی کرده است که علیرغم تحریم‌های استرالیا و کانادا به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین، موقعیت خود را در کمیته مدیریت UCI حفظ کرده است.

او روابط دوستانه UCI را با قربانقلی بردی محمداف، رئیس جمهور سابق ترکمن و خودکامه، که رژیمی را رهبری می کرد که دیده بان حقوق بشر آن را “به شدت سرکوبگر” محکوم کرد، مورد بررسی قرار داد. Treloar همچنین در مورد بهره برداری از طرحی که توسط UCI برای کمک به دوچرخه سواران در افغانستان برای فرار از طالبان ایجاد شده بود، تحقیق کرد.

Treloar و سه همکارش در نشریه تخصصی CyclingTips اوایل این ماه برای مسابقات جهانی جاده 2022 در وولونگونگ که آخر هفته به پایان می رسد، درخواست اعتبار دادند.

اعتبار سه همکار او تایید شد اما درخواست Treloar رد شد.

UCI گفت که به دلیل تقاضای زیاد رسانه های بین المللی و محلی، از حضور Treloar جلوگیری کرده است. این سازمان گفت که قانون خود را اعمال کرده است که اعتبارسنجی را برای سه خبرنگار از هر رسانه محدود می کند.

مرکز مطبوعاتی این رویداد – که در سالن سرپوشیده ولونگونگ راه اندازی شده است – ظرفیت صدها روزنامه نگار را دارد و عکس ها در این هفته گاهی اوقات آن را تقریباً خالی نشان می دهند.

Treloar گفت که او به یک “میز تایید صلاحیت لحظه آخری” در Wollongong نزدیک شد و کسانی که در میز حضور داشتند به او گفتند که هرگز در مورد محدودیت برای رسانه های فردی نشنیده اند. او درخواست دومی را ارائه کرد که آن نیز رد شد.

Treloar مشکوک است که او به دلیل گزارش انتقادی از تأیید اعتبار خودداری شده است.

او گفت: «این احتمالاً فقط انباشته ای از تعدادی داستان است که این تصور را در ذهن آنها ایجاد می کند که من یک مشکل ساز یا هر چیز دیگری هستم. اما فکر می‌کنم در مورد مدیریت ورزش سؤالات منطقی می‌پرسم.»

اتحادیه روزنامه نگاران دوچرخه سوار، l’Association Internationale des Journalistes du Cyclisme (AIJC)، گفت که نگرانی هایی را با UCI در مورد درمان Treloar مطرح کرده است.

Sadhbh O’Shea، نماینده AIJC در بریتانیا، گفت که او هرگز ندیده است که قانون “سه گزارشگر” اعمال شود و هیچ محدودیت فضایی در Wollongong وجود ندارد.

اوشی در ولونگونگ گفت: «من شخصاً با آنها صحبت کردم و نارضایتی خود را از این واقعیت که آنها عملاً دسترسی به روزنامه‌نگاری را که مقالات منفی درباره آنها منتشر کرده است محدود می‌کنند، ابراز کرده‌ام.

Treloar گفت که تصمیم UCI مانع بزرگی برای گزارش‌هایی که او در Wollongong انجام می‌داد، نبوده است. اما او را از طرح سوال از مقامات UCI از جمله رئیس این نهاد، دیوید لاپارتینت، باز داشت.

در بیانیه ای، UCI اعلام کرد که سیاست اعتباربخشی خود را اعمال کرده است که بیان می کند همه برنامه ها “مورد ارزیابی و تایید UCI هستند”.

در این بیانیه آمده است: «UCI این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که اعتبار را از طریق فرآیند درخواست آنلاین تأیید یا رد کند. اعتبار حداکثر به سه نماینده دائمی رسانه برای هر رسانه (نمایندگان دارای کارت مطبوعاتی معتبر) محدود می شود.

UCI به سؤالاتی در مورد اینکه آیا گزارشات گذشته Treloar بر تصمیم آن تأثیر گذاشته است یا خیر پاسخ نداد.

ترلوار گفت: “من مطمئن هستم که UCI معتقد است که آنها یک سازمان شفاف هستند و به شیوه ای حسابده اداره می کنند.” “اما اگر آنها دسترسی را مسدود می کنند، من می پرسم که آیا واقعاً چنین است یا خیر.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کت و شلوار: ساکن خانه مراقبت با کاغذ گیر کرده در نای جان باخت

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، Cheryl Yewdall بیشتر عمر خود را …