راجر فدرر با شکست دوبل در کنار رافائل نادال خداحافظی احساسی کرد | راجر فدرر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در طول دهه گذشته و بیشتر، رافائل نادال و راجر فدرر بدون توجه به شرایط پیشرفت کرده اند. آن‌ها در فینال‌های بزرگ‌ترین تورنمنت‌های جهان به هم خیره شده‌اند و هر از گاهی بهترین‌های خود را به نمایش گذاشته‌اند، حتی زمانی که تنش خفه‌کننده‌تر بود. رقابت آنها، با محبوبیت دیوانه کننده ای که ایجاد کرد و سطحی که به نمایش گذاشت، نقش اساسی در پیشرفت اخیر تنیس مردان ایفا کرده است.

با این حال هیچ چیز نمی توانست آنها را به طور کامل برای احساساتی که در روز جمعه داشتند آماده کند. پس از تحمل 40 مسابقه از پر تنش ترین و پرفشارترین نبردها در برابر یکدیگر، به طور عجیبی بهترین لحظات دوران حرفه ای فدرر اغلب بدترین لحظات نادال بوده است، اما آنها با شکست 4-6 در کنار یکدیگر در کنار هم ایستادند. ، 7-6 (2)، 11-9 توسط جک سوک تیم جهان و فرانسیس تیافو در جام لیور. در این روند، یکی از بزرگترین حرفه های ورزشی به پایان رسید.

پس از نقطه مسابقه، یک فدرر به وضوح احساسی در زمین با جیم کوریر صحبت کرد. من از بستن بند کفشم یک بار دیگر لذت بردم… مسابقه عالی بود. من نمی توانستم خوشحال باشم. فوق العاده بوده و البته، بازی با رافا در یک تیم و داشتن بچه‌ها – همه اینجا، همه اسطوره‌ها – از شما متشکرم.»

او افزود: “من نمی خواستم آنجا احساس تنهایی کند.” “این برای من مانند یک جشن است. می‌خواستم در پایان این احساس را داشته باشم و این دقیقاً همان چیزی است که به آن امیدوار بودم.» فدرر پس از انعکاس “سفر عالی” دوران حرفه ای خود، با اشک از همسرش میرکا ادای احترام کرد. او می‌توانست مدت‌ها قبل جلوی من را بگیرد، اما این کار را نکرد. او مرا ادامه داد و به من اجازه داد بازی کنم. این شگفت انگیز است. متشکرم.”

عصری بود که از همان ابتدا احساسی بود. فدرر و نادال با تشویق ایستاده به جمع 17500 نفری حاضر در O2 Arena آمدند و پس از ژست گرفتن با حریفان خود در کنار تور، تیافو قبل از شروع به فدرر دست داد.

نواک جوکوویچ در حالی که از دو رقیب بزرگ خود حمایت می کرد، از روی نیمکت آنها گوشی خود را بیرون آورد تا ضبط کند و در اولین تغییر پایان، ویدئویی ادای احترام با مشارکت نادال، مادر فدرر، لینیت و دیگران در ورزشگاه پخش شد.

راجر فدرر توسط همکارانش در تیم اروپا از جمله نواک جوکوویچ تشویق می شود.
راجر فدرر توسط همکارانش در تیم اروپا از جمله نواک جوکوویچ تشویق می شود. عکس: اندرو بویرز/ تصاویر اکشن/ رویترز

پس از شکست 6-0 ست چهارم خود مقابل هوبرت هورکاچ در ویمبلدون و جراحی زانو که پس از آن به مدت 14 ماه در مسابقه شرکت نکرده بود، حتی فدرر نیز مطمئن نبود که بازی او با این موقعیت و زنگ زدگی آن چگونه رفتار خواهد کرد.

او فوق العاده خوب عمل کرد. در حالی که قادر به حرکت با سرعت کامل نبود، دستانش ظریف و راحت باقی ماندند. اولین لمس او در شب، یک برنده محکم والیی فورهند بود و لحن را تنظیم کرد. پس از مرتب بودن در تور در ست اول و ارائه خدمات نسبتاً خوب، این فدرر بود که با ست اول روی خط پیش رفت و آن را با فورهند برنده مهر کرد.

شادی هم زیاد بود. پس از بیش از 1500 مسابقه، فدرر هنوز فرصت داشت تا ابتدا با یک فینال به پایان برسد و یک فورهند بین شکاف کوچک در گوشه تور به پایان برسد، اگرچه امتیاز در نهایت به حریفان آنها تعلق گرفت. شوخی‌ها و خنده‌های بی‌شماری بین نادال و فدرر وجود داشت، حتی در حالی که آنها برای یک برد نهایی سخت بازی کردند. در همین حال، جوکوویچ و موری، تنها بازیکنانی که واجد شرایط ارائه توصیه‌های تاکتیکی به این زوج بودند، اغلب در هنگام تعویض به بحث‌های خود پرداختند.

دوران حرفه ای افسانه ای فدرر با انجام یک تای بریک ضعیف پس از یک ست دوم فشرده و فشرده به پایان رسید. با پایان مسابقه در ست پایانی تای بریک 10 امتیازی، نادال از خود خواهش کرد که با تهاجمی بازی کند.

آنها وارد تای بریک شدند، جمعیت پس از عبور از سه امتیاز اول، او را تشویق کردند. اما درست در پایان، با یک امتیاز مسابقه در سرویس فدرر، آنها به شکست رضایت دادند.

اوایل روز، در حالی که فدرر و رافائل نادال به سمت آخرین تمرین پیش از بازی خود می‌رفتند، فدرر سفر آنها را به صورت زنده در اینستاگرام پخش کرد. فدرر در حالی که تاکید می کرد که آمادگی آنها چقدر نامناسب است، قهقهه زد و او اعتراف کرد که خنده های مداوم او به اعصاب او خیانت می کند. در نهایت، فدرر توضیح داد که در حالی که نادال یک گرم‌آپ کامل را انجام می‌دهد، فقط 15 تا 20 دقیقه تمرین می‌کند.

از بین تمام راه هایی که فدرر تصور می کرد سرانجام حرفه اش چگونه به پایان می رسد، بسیاری از جنبه های این خداحافظی بسیار دشوار به نظر می رسد. او پس از 14 ماه تلاش ناامیدانه برای بازگشت کامل به ورزشگاه O2 وارد شد که از نظر فیزیکی در معرض خطر قرار گرفت. با این حال، در پایان، مهم نبود. او در حال حاضر خیلی برای خودش و ورزش داده است، و در 41 سالگی با به پایان رساندن حرفه‌ای به همان اندازه همه چیز را ترک می‌کند.

چگونه یک پسر توپ به یک افسانه تبدیل شد: نکات برجسته حرفه ای راجر فدرر – ویدئو

او برخی از بهترین تنیس هایی را که تا به حال دیده شده بازی کرده است و آن را با ظرافت و سبک اجرا کرده است. اما او سهولت را با ظرافت و انعطاف پذیری تعریف کرده است، ویژگی هایی که به ندرت مورد بحث قرار می گیرد اما برای همه موفقیت های او ضروری است.

فدرر در طول 24 سال حضورش در این تور شکست های مهیب زیادی را متحمل شده است، اما هرگز نتوانست سر خود را بلند کند، دوباره چهره خود را نشان دهد و خود را در همان موقعیت قرار دهد تا یک بار دیگر موفق شود یا شکست بخورد.

او فرزند پوستر رشد در طول دوران حرفه ای خود باقی می ماند، جوانی ناسازگار و فرار که به یکی از بادوام ترین ها شکوفا شد.

حضور فدرر در اطراف تور همچنان محسوس خواهد بود. چه در پوشش‌های لوگوی او که حتی در غیاب او در 15 ماه گذشته در تمام تورنمنت‌ها در سراسر جهان ثابت بوده است، برای بسیاری از بازیکنان دیگر که در حضور او به هوادارانی با زانو ضعیف تبدیل شدند.

بنابراین بسیاری از آنها سعی کرده‌اند از جنبه‌هایی از عظمت او درس بگیرند تا به موفقیت برسند، و در نتیجه بسیاری از آنها مشاغل بزرگی ایجاد کرده‌اند. اما هرگز کسی مثل او نخواهد بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ایرلند می گوید مذاکرات با بریتانیا “اکنون در فضای متفاوتی” است – ویدئو | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، پس از نشست کنفرانس بین دولتی …