حمله سایبری Optus: شرکت با تغییراتی در قوانین حفظ حریم خصوصی برای دادن حقوق بیشتر به مشتریان بر روی داده های خود مخالفت کرد | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Optus بارها با تغییر پیشنهادی در قوانین حفظ حریم خصوصی مخالفت کرده است که به مشتریان این حق را می دهد که درخواست از بین بردن داده های خود را داشته باشند، با استدلال شرکت مخابراتی “موانع قابل توجهی” برای پیاده سازی چنین سیستمی و “هزینه قابل توجهی” به همراه خواهد داشت.

روز پنجشنبه، این شرکت فاش کرد که متحمل یک حمله سایبری گسترده شده است که در آن اطلاعات شخصی مشتریان از جمله نام، تاریخ تولد، شماره تلفن، آدرس ایمیل، آدرس، و شماره پاسپورت و گواهینامه رانندگی به سرقت رفته است.

Optus در روز جمعه از طریق ایمیل و پیامک با مشتریانی که اطلاعات شخصی آنها به خطر افتاده بود تماس گرفت. این شرکت گفت که مشتریان تا سال 2017 ممکن است تحت تأثیر قرار بگیرند زیرا باید سوابق تأیید هویت را به مدت شش سال نگه دارند.

این حادثه سوالاتی را در مورد مدت زمانی ایجاد کرده است که مخابرات باید چه مدت باید داده ها را حفظ کند، چه تعهداتی برای محافظت از آن دارند و مشتریان باید چه غرامتی در صورت خرابی دریافت کنند.

اطلاعات شخصی توسط قانون فدرال حفظ حریم خصوصی محافظت می شود. در بررسی قانونی که توسط دولت موریسون در سال 2020 راه اندازی شد، دپارتمان دادستان کل نظرات خود را در مورد اینکه آیا باید به افراد حق داده شود که اطلاعات شخصی خود را پاک کنند، و همچنین افزایش حقوق برای اقدام قانونی مستقیم علیه شرکت ها در مورد نقض، بررسی شد.

Optus مخالف هر دو تغییر بود.

این شرکت در ارسال خود گفت که اجرای حق پاک کردن داده های شخصی مستلزم “موانع فنی قابل توجه” و هزینه های “مهم” انطباق است. این شرکت گفت که هزینه ها بسیار بیشتر از منافع است.

Optus برای اولین بار در ارائه سال 2020 خود استدلال کرد که دادن قدرت به مصرف کنندگان برای اقدام قانونی مستقیم در مورد نقض حریم خصوصی می تواند منجر به ادعاهای بیهوده یا مزاحم شود و به افراد کنترل بیشتری بر اطلاعات شخصی خود نمی دهد.

این شرکت گفت: هرگونه تغییر اساسی در این قانون “مقدار بیشتری بر نوآوری وارد می کند و مزایای دیجیتالی شدن را محدود می کند.”

در یک مقاله بحث در اکتبر 2021، دپارتمان دادستان کل به طور رسمی حق اقدام مستقیمی را پیشنهاد کرد که به مشتریان اجازه می‌دهد به دنبال خسارات جبرانی و همچنین خسارات تشدید شده و نمونه باشند.

Optus در پاسخ خود در ژانویه امسال، مخالفت خود را با این پیشنهادها تکرار کرد و استدلال کرد که فرآیندهای موجود برای شکایات مصرف کنندگان “انعطاف پذیرتر” هستند.

آبان نیوز استرالیا از Optus پرسیده است که آیا این پیشنهادات را تایید می کند یا خیر.

دادستان کل، مارک دریفوس، نشان داده است که بخش او در “مراحل نهایی” بررسی قانون حفظ حریم خصوصی است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سفرهای کمتر برای هفته طلایی چین در میان ترس از قرنطینه

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، پکن — در حالی که رهبران …