ممنوعیت 15 هفته ای سقط جنین در آریزونا همزمان با نزدیک شدن به سایر ممنوعیت ها در راه است

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ققنوس — قانون جدید آریزونا که سقط جنین پس از 15 هفته بارداری را ممنوع می کند، روز شنبه اجرا می شود، زیرا قاضی درخواست اجازه می دهد تا قانون پیش از ایالتی که تقریباً همه سقط جنین ها را غیرقانونی می کند، اجرا شود.

قانون 15 هفته ای که توسط مجلس قانونگذاری تحت کنترل جمهوری خواهان تصویب شد و در ماه مارس توسط فرماندار جمهوری خواه، داگ دوسی امضا شد، به این امید به تصویب رسید که دادگاه عالی ایالات متحده محدودیت های مقررات سقط جنین را کاهش دهد. این قانون منعکس کننده قانون می سی سی پی بود که دادگاه عالی در آن زمان در حال بررسی بود و حدود 9 هفته از آستانه قبلی را کاهش داد.

در عوض، قضات محافظه‌کار که اکثریت دادگاه را در اختیار دارند، حکم رو در مقابل وید را که در سال 1973 می‌گوید زنان از حق قانونی برای پایان دادن به بارداری برخوردارند، کاملاً لغو کردند. اکنون ایالت ها اجازه دارند همه سقط جنین ها را غیرقانونی کنند، و ده ها کشور این اجازه را دارند در حالی که سایرین محدودیت های جدیدی را وضع کرده اند.

دشمنان سقط جنین، تصویب 15 هفته ممنوعیت را جشن گرفتند. دوسی، که هر لایحه محدودیت سقط جنین را که در طول هشت سال ریاستش به میزش می رسید امضا می کرد، همچنین ممنوعیت 15 هفته ای را تشویق کرد.

دوسی در نامه امضای خود در 30 مارس گفت: “در آریزونا، ما می دانیم که ارزش بی اندازه در هر زندگی وجود دارد – از جمله زندگی قبل از تولد.” “من معتقدم که مسئولیت هر ایالتی است که از آنها محافظت کند.”

دوسی در همان روزی که ممنوعیت سقط جنین را امضا کرد، قانونی را تصویب کرد که زنان و دختران ترنسجندر را از بازی در تیم های ورزشی زنان منع می کند. این قانون به همراه اکثر قوانینی که در سال جاری تصویب شده اند نیز از شنبه اجرایی می شود.

در همین حال، ارائه دهندگان سقط جنین منتظر تصمیم یک قاضی در توسان هستند که در حال بررسی درخواست مارک برنویچ، دادستان کل جمهوری خواه برای لغو دستور قضایی است، زیرا درست پس از تصمیم رو، اجرای قانون پیش از ایالت را مسدود کرد.

قاضی کلی جانسون طی جلسه ای در ماه گذشته گفت که در اولین فرصت در 20 سپتامبر تصمیم خواهد گرفت. Planned Parenthood و شعبه آن در آریزونا از او خواسته بودند که اجازه ندهد قانون قدیمی علیه ارائه دهندگان پزشکی اجرا شود و در عوض اجازه دهد تا سایر محدودیت‌های سقط جنین که از زمان سرنگونی Roe تصویب شده بود، باقی بماند.

دوسی نیز چنین برداشتی دارد. او استدلال کرده است که ممنوعیت 15 هفته ای که او امضا کرده است بر قانون قدیمی ارجحیت دارد، قانونی که برای اولین بار به عنوان بخشی از مجموعه قوانین معروف به “کد هاول” تصویب شد که توسط اولین قانونگذاری منطقه ای آریزونا در سال 1864 تصویب شد.

علیرغم درگیری او با برنوویچ بر سر اینکه قوانین جدید یا قدیمی اولویت دارند، دوسی وکلای داخلی خود را نفرستاد تا در جلسه استماع 19 اوت در مورد موقعیت او استدلال کنند.

طبق آمار سه گزارش سالانه قبلی که توسط وزارت خدمات بهداشتی آریزونا گردآوری شده است، قانون 15 هفته ای تنها حدود 5 درصد از سقط جنین های انجام شده در ایالت را تحت تأثیر قرار می دهد. در این ایالت به طور متوسط ​​سالانه کمتر از 13000 سقط جنین در آن زمان انجام شد.

دکتر دشان تیلور، که خدمات سقط جنین را در کلینیک خود در گلندیل ارائه می دهد، گفت: اما همراه با قانونی که سال گذشته تصویب شد، سقط جنین را ممنوع می کند، زیرا جنین دارای یک ناهنجاری ژنتیکی مانند سندرم داون است.

تیلور در مصاحبه ای در روز سه شنبه گفت: مردم فراموش می کنند که این درصدها افراد واقعی هستند. “جمعیت آریزونا همچنان در حال رشد است… و این پنج تا 10 درصد افراد زیادی هستند که در غیر این صورت باید باردار بمانند یا راهی برای خارج شدن از ایالت برای دریافت مراقبت های مورد نیاز خود پیدا کنند.”

تیلور یک متخصص زنان زایمان است که برنامه‌ریزی خانواده ستاره کویر را اداره می‌کند، جایی که او طیف کاملی از مراقبت‌های بهداشت باروری را ارائه می‌کند و یکی از معدود کلینیک‌هایی است که سقط جنین در سه ماهه دوم را ارائه می‌دهد. تقریباً مانند همه ارائه دهندگان سقط جنین در ایالت، او پس از بیرون راندن Roe توسط دادگاه عالی، سقط های جراحی و دارویی را متوقف کرد.

ارائه دهندگان به قانون قبل از ایالت و “شخصیت” اشاره کردند که ماده ای دارد که سقط جنین را به دلایل ژنتیکی ممنوع می کند و آنها نگران بودند که ممکن است منجر به تعقیب قضایی برای تعطیلی آن شود. اما پس از آنکه یک قاضی فدرال در 11 ژوئیه این ماده را به دلیل اینکه بر خلاف قانون اساسی مبهم بود، مسدود کرد، تیلور و سایر ارائه دهندگان خدمات را از سر گرفتند.

او گفت، اما دشوار بود زیرا کارکنان او همچنان از پیگرد قانونی می ترسیدند. تیلور گفت، یک پرستار قدیمی قبل از سرنگونی رو، به دلیل نگرانی از تصمیم آینده، کار را ترک کرده بود.

دستیار پزشکی او نیز آنجا را ترک کرد، و پرستار دیگری که به مدت سه سال در سقط جنین کمک کرده بود، در ابتدا تمایلی به شروع مجدد روش‌ها نداشت، زیرا نگرانی‌های بی‌اساسی که ممکن است مورد اتهام جنایی قرار گیرد.

تیلور گفت: «مدتی طول کشید تا آن فرد را متقاعد کنم که من هم نمی‌خواهم به زندان بروم. “چرا من باید کاری غیرقانونی انجام دهم و از او بخواهم که همین کار را انجام دهد؟”

تیلور گفت، در نهایت، پرستار موافقت کرد که کمک کند، اما فقط با سقط جنین های غیر جراحی.

روز دوشنبه، تیلور گفت که آخرین مشاوره قبل از سقط جنین را انجام داده است، زیرا انتظار دارد که این حکم روز سه شنبه صادر شود. آریزونا حداقل یک روز پس از انجام سقط جنین به سونوگرافی و مشاوره نیاز دارد، و او نمی خواست که بیماران مجبور به لغو یک عمل شوند.

پس از یک تابستان پرتلاطم، تیلور روز جمعه گفت که کلینیک خود را برای بقیه ماه تعطیل کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

Nationwide | می‌گوید: با افزایش نرخ وام مسکن، قیمت مسکن در بریتانیا ثابت است بازار مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، رشد قیمت مسکن در بریتانیا در …