UKHSA می گوید که دوز دوم واکسن آبله میمون برای بیشتر افراد در معرض خطر موجود است | آبله میمون

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آژانس امنیت بهداشت بریتانیا اعلام کرده است که افرادی که بیشتر در معرض خطر ابتلا به آبله میمون هستند، دوز دوم واکسن را دریافت خواهند کرد.

کلینیک های سلامت جنسی ارائه اولین دوزها را به کسانی که در معرض خطر قرار دارند در اولویت قرار خواهند داد. UKHSA گفت که برخی از کلینیک ها به افراد واجد شرایط دوز دوم را ارائه می دهند که باید محافظت طولانی مدت را ارائه دهد.

مدل‌سازی منتشر شده در روز جمعه نشان می‌دهد که واکسیناسیون 25 درصد از گروه‌های در معرض خطر می‌تواند به طور قابل توجهی خطر انتقال را کاهش دهد.

این در حالی است که موارد عفونت همچنان کاهش می یابد. در اوایل سپتامبر به طور میانگین کمتر از 15 مورد در روز وجود داشت.

دکتر Gayatri Amirthalingam، معاون مدیر برنامه‌های بهداشت عمومی در UKHSA، گفت: «این که ما همچنان شاهد موارد کمتری از آبله میمون‌ها در بریتانیا گزارش شده‌ایم دلگرم‌کننده است و از همه کسانی که توصیه‌های مربوط به علائم بالقوه را دنبال کرده‌اند، قدردان هستیم. بخشی از این شیوع است یا برای کمک به محدود کردن انتقال واکسیناسیون ارائه دهید.

اولویت بندی واکسن در صورت امکان برای دوزهای دوم برای کسانی که در معرض خطر هستند به ما کمک می کند تا حفاظت را به حداکثر برسانیم و انتقال را قطع کنیم. وقتی برای واکسیناسیون دعوت شدید، لطفاً این پیشنهاد را قبول کنید.»

علائم عفونت عبارتند از: درجه حرارت بالا، سردرد، دردهای عضلانی و غدد متورم.

کمیته مشترک واکسیناسیون و ایمن سازی پیشنهاد UKHSA برای ارائه دوزهای دوم به افرادی که در معرض خطر هستند را تایید کرد. هیچ برنامه‌ای برای گسترش پیشنهاد واکسیناسیون فراتر از گروه‌های اولویت‌دار موجود وجود ندارد، اما این تصمیم تحت بررسی قرار خواهد گرفت.

NHS با افرادی که واجد شرایط واکسیناسیون هستند تماس خواهد گرفت. دوز دوم از حدود دو یا سه ماه پس از اولین دوز ارائه می شود.

تا 20 سپتامبر، بیش از 45000 نفر دوز از این واکسن را دریافت کرده‌اند، از جمله بیش از 40000 همجنس‌گرا، دوجنس‌گرا و سایر مردانی که با مردانی که در معرض بالاترین خطر قرار گرفتن در معرض تماس جنسی قرار دارند. تا 16 سپتامبر، 3585 مورد تایید شده و بسیار محتمل آبله میمون در بریتانیا وجود داشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اقتصاد شکسته ایالات متحده باعث ایجاد نابرابری و ناامنی می شود. در اینجا نحوه رفع آن آمده است | جیمز کی گالبریت

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، آرنرخ بهره، سقوط بازار سهام، الاکلنگ …