کارشناس می گوید، AFL و فیفا باید قوانین ضربه مغزی را در میان ادعاهای سرقت ادبی پل مک کروری تجدید نظر کنند | ضربه مغزی در ورزش

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک کارشناس برجسته بین‌المللی ضربه مغزی گفت: «هر چیزی که پل مک‌کروری لمس کرده است» باید در پی ادعاهای سرقت ادبی علیه این متخصص مغز و اعصاب مستقر در استرالیا که به سازمان‌های ورزشی جهانی در مورد اثرات ضربه مغزی توصیه کرده است، بررسی شود.

دکتر کریس نوینسکی، عصب شناس آمریکایی و مدیر اجرایی بنیاد میراث ضربه مغزی، گفت توصیه مک کروری به برخی از بدنه های ورزشی مبنی بر اینکه شرکت کنندگان در ورزش های مبتنی بر برخورد لزوما در معرض خطر ابتلا به انسفالوپاتی تروماتیک مزمن نیستند، مضر و اشتباه بود. او مک‌کروری را متهم کرد که در مورد ارتباط بین ضربه‌های سر در ورزش و CTE «شک و تردید» ایجاد می‌کند، به نحوی که به تلاش‌ها برای جلوگیری از ابتلای نسلی دیگر به بیماری مغزی آسیب جدی وارد کرده است.

مک‌کروری در ماه مارس در بحبوحه اتهامات قبلی مبنی بر سرقت ادبی در مجله پزشکی ورزشی بریتانیا از سمت ریاست گروه Concussion in Sport استعفا داد. در آن زمان از او نقل قول شد که او عذرخواهی کرد و گفت که ناکامی در نسبت دادن کار شخص ثالث یک اشتباه بوده و “… عمدی یا عمدی نیست”.

در پی آن اتهامات، کار او توسط AFL نیز مورد بررسی قرار می گیرد – که او سال ها به آنها تحقیق و مشاوره می داد – و او موضوع تحقیقات جداگانه ای توسط تنظیم کننده پزشکی استرالیا است.

اکنون مک کروری به 10 مورد دیگر به سرقت ادبی متهم شده است که توسط آبان نیوز استرالیا فاش شده است. او به درخواست های مکرر و مفصل برای اظهار نظر پاسخی نداده است.

مک کروری نویسنده اصلی چهار مورد از پنج بیانیه اخیر اجماع در مورد ضربه مغزی در ورزش بود که فیفا و سازمان های بی شمار دیگر دستورالعمل ها و پروتکل های ارزیابی ضربه مغزی خود را از آن استخراج می کنند.

نوینسکی به آبان نیوز استرالیا گفت که مک کروری بسیاری از مردم را متقاعد کرده است که خطرات CTE بیش از حد افزایش یافته است. او گفت: «معلوم است که او اشتباه می کند، و زمان زیادی طول می کشد تا رها شود.

صادقانه بگویم، هر چیزی که پل مک‌کروری لمس کرده است باید دوباره باز شود. هر کسی که به او توصیه می‌شود باید کاری را که انجام داده‌اند دوباره باز کند، هر مقاله‌ای که او بخشی از آن بوده است باید بررسی شود.»

نوینسکی، بازیکن سابق فوتبال کالج آمریکایی و کشتی‌گیر حرفه‌ای که هنوز علائم آخرین ضربه مغزی خود را در 19 سال پیش تجربه می‌کرد، مک‌کروری را به تفسیر نادرست و در نتیجه ارائه نادرست تحقیقات آسیب مغزی دانشگاه بوستون در طول سخنرانی موسسه فلوری در سال 2016 متهم کرد.

در طول آن سخنرانی، مک‌کروری ضربه مغزی در بین بازیکنان NFL را «بیش از حد» توصیف کرد و گفت: «اولین افسانه [is] این ایده که هر ضربه باعث نوعی آسیب مغزی می شود. این یک مزخرف حق ثبت اختراع است. او همچنین به یافته‌های تحقیق اشاره کرد که 4 درصد از بازنشستگان NFL از CTE رنج می‌برند و حدس زد که «راه دیگر برای نگاه کردن به آن این است که 96 درصد آن را نمی‌فهمند». CTE را فقط در کالبد شکافی می توان به طور قطعی تشخیص داد.

متأسفانه من فکر می‌کنم توصیه پل مک‌کروری در اینجا آسیب زیادی وارد کرده است. او رئیس گروه ضربه مغزی در ورزش بوده است که در مورد ارتباط بین ضربه های سر و CTE زمانی که برای 100 سال در بوکس پذیرفته شده است، تردید ایجاد کرده اند.

«و وقتی واقعاً به علم نگاه می کنید – همانطور که ما انجام دادیم – جایی برای بحث وجود ندارد. حتی فرضیه جایگزین دیگری وجود ندارد… وقتی این پیوند را نپذیریم، اساساً نسل دیگری را محکوم به ابتلا به این بیماری می‌کنیم.»

CTE یک وضعیت عصبی است که با ضربه های مکرر سر مرتبط است. علائمی که در طول زندگی تجربه می شود شامل اختلال شناختی، رفتار تکانشی، افسردگی، افکار خودکشی، از دست دادن حافظه کوتاه مدت و بی ثباتی عاطفی است.

در ماه فوریه، بانک مغز ورزش استرالیا گزارش داد که ضایعات CTE را در مغز 12 اهداکننده از 21 اهداکننده از زمان تأسیس بانک در سال 2018، از جمله سه نفر زیر 35 سال، یافته است.

در ماه ژوئیه، نوینسکی نویسنده اصلی مطالعه‌ای بود که شواهد قطعی پیدا کرد مبنی بر اینکه ضربه‌های مکرر سر می‌تواند باعث CTE شود. او در اوایل این ماه در سیدنی بود تا بازوی استرالیایی بنیاد میراث ضربه مغزی را راه‌اندازی کند، یک سازمان چندملیتی که او در سال 2007 بنیانگذار آن بود، و کمپینی به نام ضربه زدن به بچه‌ها را متوقف کنید، که خواستار ممنوعیت تکل زدن در ورزش کودکان است. تا سن 14 سالگی. به دنبال اخباری مبنی بر اینکه اتحادیه فوتبال انگلیس ممنوعیت “سر” را برای کودکان زیر 12 سال آزمایش خواهد کرد.

نوینسکی گفت: «موضع ما این است که قبل از 14 سالگی، نمی‌توانیم دلیل احتمالی برای قرار دادن کودکان در معرض CTE پیدا کنیم. «هر چیزی که فکر می کنیم از طریق ورزش های تماسی به آنها آموزش می دهیم، می توانیم راه دیگری برای انجام آن پیدا کنیم.

ما در تلاشیم تا به مردم کمک کنیم بفهمند که چه تو سر فرزندت را بزنی، چه اجازه دهی صدها بار با او برخورد کنند، مغزشان نمی تواند تفاوت را تشخیص دهد.»

مک کروری به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

آیا شما بیشتر می دانید؟ با emma.kemp@aban.news.com تماس بگیرید

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شطرنج: آخرین دور از حماسه هانس نیمن در سنت لوئیس در روز چهارشنبه | شطرنج

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، هانس نیمن هفته آینده توسط سه …