یک سرباز ذخیره ارتش یهودستیز برای نقش در حمله 6 ژانویه به کنگره چهار سال محکوم شد | حمله به کاپیتول آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک سرباز ذخیره ارتش آمریکا که آشکارا یهودی ستیز بود، یک یهودی ستیز شناخته شده بود و سبیل هایی به سبک پس از محکومیت آدولف هیتلر به چهار سال زندان در روز پنجشنبه پس از مجرم شناخته شدن متهم به کمک به حمله به ساختمان کنگره آمریکا در 6 ژانویه 2021 می پوشید.

تیموتی هیل کوزنلی، 32 ساله، حدود چهار ماه پس از آنکه هیئت منصفه او را به دلیل ممانعت از برگزاری جلسه کنگره در روز محاصره کنگره برای تأیید پیروزی جو بایدن بر دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 مجرم تشخیص داد، مجازات خود را در دادگاه فدرال واشنگتن دی سی دریافت کرد. .

هیئت منصفه همچنین او را به یک سری از جنایات، از جمله نفوذ به یک ساختمان محدود فدرال و همچنین رفتارهای بی نظم و اخلالگرانه محکوم کردند، و با صدور حکم، قاضی رئیس پرونده او تشخیص داد که او در طول محاکمه با دروغ گفتن زیر سوگند، مانع اجرای عدالت شده است. دادستان در بیانیه ای گفت.

حکم هیل کوزانلی در مورد مجازات های شدیدتر برای افرادی است که در ارتباط با حمله به کنگره محکوم شده اند. طولانی ترین، حداقل تا کنون، هفت سال و سه ماه بوده است.

دادستان ها از قاضی هیل کوسانلی، ترور مک فادن، خواستند تا او را به بیش از شش سال زندان محکوم کند.

بسیاری به پرونده علیه هیل کوزانلی توجه ویژه ای کردند زیرا – علاوه بر نقشش در ارتش – او یک پیمانکار نیروی دریایی بود که شعارهای یهودی ستیزانه را در یوتیوب منتشر می کرد، با شور و شوق از یک “جنگ داخلی” آینده صحبت می کرد که آمریکا را از هم خواهد پاشید، و سبیل هایش را با دقت کوتاه کرد تا شبیه سبیل هیتلر، رهبر نازی ها باشد که دستور قتل 6 میلیون یهودی در جریان هولوکاست را صادر کرد.

دادستان ها گفتند که هیل کوزانلی به جمع حامیان ترامپ که در تلاشی مذبوحانه برای جلوگیری از صدور گواهینامه کنگره برای پیروزی در کالج انتخاباتی بایدن به ساختمان کنگره آمده بودند، پیوست. او جزو اولین آشوبگرانی بود که وارد کاپیتول شد، به دیگران دستور داد تا با او «پیش‌روی» کنند و افسران پلیس را که تلاش می‌کردند از ساختمان محافظت کنند، آزار می‌داد و در طول 40 دقیقه حضورش در ساختمان، درباره «انقلاب» فریاد می‌زد.

مقامات بعداً هال-کوزانلی را پس از اینکه به یکی از دوستانش مباهات کرد که حضور در کاپیتول چقدر “شوق آور” بود، دستگیر کردند، دیدگاه خود را از “جنگ داخلی” ترسیم کرد و اعلام کرد که “خون میهن پرستان و ظالم” درخت استعاری را تازه می کند. از آزادی او یکی از ده‌ها عضو سابق یا فعال نظامی بود که در مورد حمله به کاپیتول تحقیق یا متهم شدند – که یک گزارش دو حزبی سنا با هفت کشته مرتبط بود – و از ایستگاه تسلیحات دریایی که در آن کار می‌کرد و دارای مجوز امنیتی “مخفی” بود، منع شد.

به گفته دادستان ها، تا این هفته، در مجموع بیش از 870 نفر دیگر به نقش داشتن در حمله مرگبار به ساختمان کنگره متهم شده اند.

به گزارش ان‌بی‌سی نیوز، هیل کوزانلی پیش از صدور حکم از کنگره و مجریان قانون عذرخواهی کرد و گفت: “من لباسم را رسوا کردم و کشورم را رسوا کردم.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کانر برنز، وزیر ارشد محافظه‌کاران پس از ادعای “سوء رفتار جدی” برکنار شد | محافظه کاران

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، کانر برنز، وزیر ارشد محافظه‌کار، …