“من در منطقه راحتی خود نیستم”: حرکت WSL چالشی برای بوکانان است | زنان چلسی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کادیشا بوکانان کانادایی پس از تعویض لیون قهرمان اروپا با چلسی، از چالش بازی در سوپرلیگ زنان لذت می برد، جایی که هر کسی می تواند هر کسی را شکست دهد.

مدافع میانی قبل از بازی یکشنبه در خانه منچسترسیتی می گوید: “این یکی از دلایل اصلی من بود که چرا اینجا را انتخاب کردم.” شما باید آن را در هر بازی به دست آورید. قرار نیست به شما داده شود و به همین دلیل بسیار رقابتی است. عاشقشم. تو باید حاضر شوی.»

بوکانان با قبول پنالتی که باعث شد قهرمانان شکست 2-1 را از لیورپول ارتقا یافته متحمل شوند، مقدمه کبودی به زندگی WSL داده شد.

این جوان 26 ساله می افزاید: «من قطعاً در منطقه راحتی خودم اینجا نیستم. «احساس می‌کنم هر روز چیز جدیدی یاد می‌گیرم، خواه تکل زدن با یک پا در مقابل پای دیگر نباشد. این فقط جزئیات کوچکی است که اکنون آنها در حال ارائه هستند. آنها واقعاً هر روز تمرین را در اینجا تماشا می کنند و کارکنان زیادی برای کمک به بازی های ما هستند. آنها کارکنان بزرگی دارند که بسیار سخت کوش و بسیار دقیق هستند و به من و همه دختران در هر کاری که نیاز داریم کمک می کنند.

“من فکر می کنم که اینجا بسیار کلیدی است و من آن را تحسین می کنم. برای همین خیلی دلم می خواست بیام اینجا. جزئیاتی که آنها برای تمام جنبه های بازی شما دارند، غیر واقعی است. من فقط چند ماه است که اینجا هستم، اما می دانم که تا پایان سفرم به اینجا بازیکن متفاوتی خواهم بود.

بوکان یک برنده است. او پنج بار در شش سال با لیون قهرمان لیگ قهرمانان شد و در سال 2021 در توکیو به قهرمانی کانادا کمک کرد. او در کانادا بزرگ شد اما پدر و مادرش اهل جامائیکا بودند و پدرش مشتاقانه لیگ برتر را دنبال می کرد.

او که در زمین تمرین کوبهام چلسی نشسته است، با لبخندی کینه توز می گوید: «پدرم از منچستریونایتد حمایت می کند، اما من یک هوادار همه جانبه هستم: من فقط عاشق تماشای فوتبال هستم. “فوتبال در کانادا ورزش بزرگی نیست، اما من یک پدر جامائیکایی داشتم که عاشق EPL است و همه ما ساعت 7 صبح برای تماشای بازی ها از خواب بیدار می شدیم. ما همیشه آن را تماشا کردیم. کانادایی ها صادقانه خیلی از فوتبال اینجا را تماشا نمی کنند، اما خانواده من قطعا تماشا کردند. هر شنبه، یکشنبه صبح بیدار می شویم و با پدرم فوتبال تماشا می کنیم.»

بوکان یکی از ۱۲ فرزند، در یک تیم بزرگ شد. او می‌گوید: «فکر می‌کنم از 11 خواهر و برادر، چهار یا پنج نفر ما بازی می‌کردیم. «دو خواهر بزرگترم، درست بالای سرم، تقریباً همزمان با من شروع به بازی کردند. آنها به نوعی متوقف شدند و من به راه خود ادامه دادم. برادر بزرگترم بازی می‌کرد، پدرم بازی می‌کرد و مادرم هم بازی می‌کرد، بعداً وارد آن شد. هر روز ما را به فوتبال می برد، او اینگونه می گفت: “آه، اجازه دهید من هم وارد آنجا شوم.” بنابراین او شروع به بازی کرد. ما یک خانواده فوتبالی هستیم، یک خانواده بسیار ورزشکار. چند تا از خواهرانم دو و بسکتبال کار می کردند – ما یک خانواده ورزشی همه جانبه هستیم.

اکنون آرزوی او برای این مرحله بعدی از دوران حرفه ای او، کمک به چلسی برای بردن یک لیگ قهرمانان اروپا است. بوکانان می گوید: برای انجام این کار به یک تیم قوی، تیمی که می تواند با ناملایمات روبرو شود، تیمی که می تواند به عنوان یک نفر گرد هم بیاید، لازم است. “OL [Lyon] حس بسیار خوبی از کار تیمی داشتند و رهبری تیم آنها را به راه طولانی رساند. من فکر می کنم برای هر تیمی همیشه به تیم و نحوه جمع شدن همه دختران مربوط می شود.

این مؤلفه کلیدی برای این خواهد بود، فقط هر بازیکنی با اهداف ما هماهنگ است، فقط یک فرد نیست و همه با هم کار می کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پرسش و پاسخ: Soda Health چگونه برنامه‌ریزی می‌کند تا مزایای تکمیلی «پچ‌ورک» را تغییر دهد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، حتی با سابقه کار اجتماعی، رابی …