انتظار می رود چارلز واکر، نماینده حزب محافظه کار به کمیته پارتی گیت بپیوندد | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

انتظار می‌رود که چارلز واکر، نماینده کهنه‌کار حزب محافظه‌کار، در کمیته تحقیق بوریس جانسون به دلیل ادعای گمراه‌کردن نمایندگان مجلس در مورد پارتی‌گیت، در اختیار بگیرد.

واکر یک پشتیبان معتبر و با سابقه، که حدود یک دهه نایب رئیس کمیته 1922 بود، بی سر و صدا توسط دولت لیز تراس در حالی که مجلس عوام به تعطیلات کنفرانس رفت، نامزد شد.

ماه‌هاست که تلاش برای یافتن یک نماینده محافظه‌کار برای پر کردن جای خالی لورا فاریس، که در تابستان از کمیته امتیازات با نفوذ کناره‌گیری کرده بود، ادامه داشت.

دشواری قابل توجهی برای یافتن جانشین مناسبی وجود داشت که قبلاً در مورد نقض قوانین کووید در داونینگ استریت اظهارنظر نکرده بود و بنابراین باعث نمی شد که از منظری مغرضانه به تحقیق بپردازیم که بخواهد علیه جانسون یا تبرئه شود.

گفته می شود که نام واکر برای ماه ها مطرح بوده است، و اوایل ماه سپتامبر او به آبان نیوز گفت: «یکی از همکاران ما از آن خارج می شود و من گفتم در حالی که پارلمان را در انتخابات عمومی بعدی ترک می کنم، حاضرم این کار را انجام دهم. اگر کمبود داوطلب وجود داشت.»

او توسط دولت جانسون نادیده گرفته شد، که در آخرین اقدام خود، تلاش کرد تا کریستوفر شوپ مخالف سریالی را تحت فشار قرار دهد تا آخرین چهار جایگاه محافظه‌کاران در کمیته هفت نفره به ریاست هریت هارمن از حزب کارگر را تضمین کند.

انتصاب واکر باید پس از بازگشت نمایندگان مجلس از تعطیلات در 11 اکتبر تأیید شود. تحقیقات در مورد اینکه آیا جانسون نمایندگان مجلس را با انکار مکرر قوانین کووید شکسته است یا خیر – علیرغم اینکه بعداً توسط پلیس به دلیل شرکت در یک تجمع غیرقانونی جریمه شد – هنوز ادامه دارد، حتی اگر جانسون اکنون یک پشتیبان است.

پس از بازگشت پارلمان پس از تابستان، رد توصیه های حقوقی در مورد تحقیر این تحقیق، که توسط دولت جانسون با هزینه ای نزدیک به 130000 پوند انجام شده بود، صادر می شد. پاسخ به لرد پانیک با مرگ ملکه متوقف شد، اما به احتمال زیاد به زودی صادر خواهد شد.

برخی از خودی ها بیم دارند که با توجه به فشار عظیمی که در تابستان بر کمیته وارد شد، خواه متوجه شود که جانسون پارلمان را گمراه کرده یا نکرده است، در مقابل فشار منتقدان یا حامیان سرسخت خود تلقی شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ارتش کره جنوبی می گوید کره شمالی موشک بالستیک شلیک کرده است | کره شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، ارتش سئول گفت، کره شمالی …