شهردار نیویورک چادرهای غول پیکری برای اسکان مهاجران فرستاده شده توسط جمهوری خواهان در نظر گرفته است | نیویورک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شهردار نیویورک می گوید قصد دارد چادرهایی به اندازه آشیانه به عنوان پناهگاه موقت برای هزاران مهاجر بین المللی که به عنوان بخشی از کارزار فرمانداران جمهوری خواه برای برهم زدن سیاست های مرزی فدرال با اتوبوس به شهر منتقل شده اند، برپا کند.

این چادرها از جمله گزینه‌هایی هستند – از استفاده از کشتی‌های کروز گرفته تا کمپ‌های تابستانی – این شهر در حال تلاش برای یافتن مسکن برای حدود 13000 پناهجوی است که پس از انتقال اتوبوس از شهرهای مرزی در تگزاس و به شمال در نیویورک زخمی شده‌اند. آریزونا

اریک آدامز، شهردار این شهر در بیانیه ای گفت: «این یک بحران روزمره بی خانمانی نیست، بلکه یک بحران انسانی است که به رویکردی متفاوت نیاز دارد.

در آریزونا و تگزاس، مقامات مردم را برای سفرهای رایگان به واشنگتن و نیویورک در اتوبوس‌ها بار می‌کنند، در حالی که متهم به فریب برخی از مسافران هستند یا وقتی پولی برای رسیدن به جایی که واقعاً می‌خواهند ندارند، انتخاب کمی به آنها می‌دهند. و اخیراً مردم را به شیکاگو و از طریق فرماندار فلوریدا به تاکستان مارتا منتقل کرد.

آدامز گفت که شهر 23 سرپناه اضطراری افتتاح کرده است و در حال بررسی 38 پناهگاه دیگر برای رسیدگی به افرادی است که از ماه می به این شهر آورده شده اند.

این شهر همچنین اخیراً یک مرکز پذیرش افتتاح کرده است تا به تازه واردان کمک کند تا سریعاً مستقر شوند.

اولین چادر برای گوشه ای دورافتاده از برانکس پیشنهاد شده است، یک پارکینگ در یک ساحل شهری محبوب در لانگ آیلند ساند که حمل و نقل عمومی محدود است. مقامات در حال بررسی سایر حوزه ها هستند.

رندر طرح احتمالی این مرکز که توسط شهر منتشر شده است، ردیف‌ها و ردیف‌هایی از تخت‌خواب را نشان می‌دهد. این شهر جزئیات کمی را منتشر کرده است.

مقامات شهر گفتند که این تسهیلات – که آنها را «مراکز امداد و واکنش اضطراری بشردوستانه» می‌نامند، فقط افراد را تا چهار روز در خود جای می‌دهد در حالی که شهر انواع دیگر سرپناه‌ها را ترتیب داده است.

در بیانیه ای مشترک، انجمن کمک حقوقی و ائتلاف برای بی خانمان ها اعلام کردند که با مقامات شهری همکاری می کند تا “راه حلی قابل اجرا که تعهد قانونی و اخلاقی نیویورک را برای ارائه سرپناه ایمن و کافی برای همه کسانی که به دنبال آن هستند، برآورده کند.” از جمله پناهجویان.»

در اوایل این ماه، آدامز ایده اسکان صدها مهاجر در کشتی های تفریحی را مطرح کرده بود.

به طور کلی، تعداد افرادی که شب‌ها در پناهگاه‌های بی‌خانمان‌های شهر نیویورک می‌مانند در سال‌های اخیر کاهش یافته است که بخشی از آن به دلیل کووید-19 بوده است. این امر باعث شد تا مسئولان شهری ظرفیت سرپناه را کاهش دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آیا بادهای سیاسی دوباره به نفع جمهوری خواهان می وزد؟

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، نشانه هایی از انحراف به سمت مسائلی …