مرد منطقه خلیج دومین مرد کایاک از کالیفرنیا تا هاوایی است | هاوایی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از سه ماه در دریا، وعده های غذایی جیره بندی شده و یک برس با طوفان گرمسیری، یک مرد منطقه خلیج سانفرانسیسکو دومین فردی شد که با موفقیت از کالیفرنیا به هاوایی کایاک سواری کرد.

سیریل درومو در اوایل صبح سه‌شنبه در دومین تلاش خود برای تکمیل سفر 2400 مایلی که در رسانه‌های اجتماعی ثبت کرد، به هیلو رسید.

Derreumaux در بیانیه ای گفت: “این یک ماجراجویی باشکوه بود، به وضوح یک سفر معنوی نیز بود.” «قبل از رفتن، واقعاً نمی‌توانستم توضیح دهم که چرا می‌خواهم این چالش را قبول کنم، اما سرانجام تمام پاسخ سؤالاتم را روی آب یافتم. دوست داشتم سفرم را با همه کسانی که من را در نقشه یا شبکه های اجتماعی دنبال می کردند به اشتراک بگذارم.”

این مرد 46 ساله چهار سال است که روی این پروژه کار می کند. او ابتدا قصد داشت در سال 2020 سفر کند، اما به دلیل کووید این برنامه ها را لغو کرد. سال گذشته، دریاهای مواج و یک لنگر آسیب دیده اولین تلاش او را پس از کمتر از یک هفته از ریل خارج کرد. یک هلیکوپتر گارد ساحلی ایالات متحده او را در خارج از سانتا کروز نجات داد.

Derreumaux سفر امسال خود را در مونتری در ژوئن با یک کایاک 23 فوتی مجهز به سیستم نمک زدایی آب و یک کابین داخلی آغاز کرد. این سفر که حداقل به 9 ساعت پارویی در روز نیاز داشت، هیچ چالشی را به همراه نداشت.

دررومو در قایق با تپه ها در پس زمینه
مردم سال گذشته شاهد پارو زدن Derreumaux در Sausalito هستند. عکس: Stephen Lam/AP

کایاک او دچار نشتی شد که یک محفظه را زیر آب گرفت و او مجبور شد به مدت دو روز در داخل کشتی پناه بگیرد، زیرا او با طوفان استوایی استل از مسیر عبور کرد. Derreumaux، که اصالتاً فرانسوی است، پس از خرابی دستگاه، مجبور شد تقریباً دو ساعت در روز آب را به صورت دستی پمپ کند.

او سه هفته بیشتر از برآوردهای اولیه در دریا بود و باید برای آخرین مرحله سفر 91 روزه و نه ساعته غذا را جیره بندی می کرد و طبق برنامه ریزی شده به جای هونولولو در هیلو پیاده می شد.

من در این سه ماه با تمام شرایط آب و هوایی ممکن مواجه شدم. دریاهای بسیار ناآرامی که در آن مجبور بودم در کابینم محبوس بمانم، بدون اینکه حتی بتوانم بخوابم، آنقدر متحرک بود، اما همچنین اقیانوسی که می تواند آنقدر آرام باشد که شما را عمیقاً متحول می کند و شما را سرشار از آرامش می کند. گفت. من لحظاتی از جادوی ناب را تجربه کردم که همه عناصر در کنار هم قرار گرفتند: آرامش دریا، آرامش جریان ها، آرامش بادها، و دیدار پرنده در میان ناکجاآباد.

اد ژیلت اولین کسی بود که سفر از کالیفرنیا به هاوایی را با استفاده از کایاک در سال 1987 با کمک یک بادبادک با موفقیت به پایان رساند. در سال 2020، لیا دیتون از سانفرانسیسکو به هونولولو در 86 روز سفر کرد، به جای کایاک، با قایق پارویی.

ده ها نفر دیگر این سفر را انجام داده اند. به گزارش سانفرانسیسکو کرونیکل، تابستان گذشته، 19 نفر سعی کردند با قایق های کوچک از اقیانوس آرام عبور کنند. این روزنامه گزارش داد که حداقل دو نفر از سال 2019 در این تلاش جان خود را از دست داده اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آخرین جنگ روسیه و اوکراین: آنچه در روز 214 تهاجم می دانیم | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بیش از 730 نفر در …