جمهوریخواهان از دستور کار انتخابات میان دوره ای دهه 90 رونمایی کردند | جمهوری خواهان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جمهوری خواهان از دستور کار انتخابات میان دوره ای پرده برداری کرده اند که بر انتقادات جو بایدن سنگینی می کند، اما سیاست های مشخصی را کمرنگ می کند – و موضوع آن به اواسط دهه 1990 بازمی گردد.

پس از یک فصل مقدماتی که تحت سلطه نامزدهای افراطی «آمریکا را دوباره بزرگ کن» (ماگا) و منکران نتیجه انتخابات 2020 بود، راه اندازی روز جمعه نیز نشان دهنده تلاشی برای کاهش لفاظی ها و جلب مجدد رأی دهندگان مستقل بود.

کوین مک کارتی، رهبر اقلیت در مجلس نمایندگان، «تعهد به آمریکا» حزب را در رویدادی در نزدیکی پیتسبورگ، پنسیلوانیا، که یک میدان جنگ حیاتی در رای گیری نوامبر بود، معرفی کرد.

این یادداشت اصول تأکید می کند که جمهوری خواهان چگونه امیدوارند که انتخابات میان دوره ای را به همه پرسی برای ریاست جمهوری بایدن تبدیل کنند نه سلف او، دونالد ترامپ، که همچنان به مکیدن اکسیژن رسانه ها به عنوان هدف چندین تحقیقات جنایی و مدنی ادامه می دهد.

مک کارتی به حامیان خود گفت: “من رئیس جمهور را به همراهی با ما دعوت می کنم – بیایید به سراسر کشور برویم و بیایید در مورد آنچه سیاست های او با آمریکا و طرح ما برای یک مسیر جدید انجام داده است بحث کنیم.” و بیایید به آمریکا اجازه دهیم بهترین راه را برای پیشرفت این کشور اتخاذ کند.»

این تعهد یک صفحه ای بازتاب اجتناب ناپذیر «قرارداد با آمریکا» را به همراه داشت، بیانیه ای از قصد در سال 1994 که به جمهوری خواهان نیوت گینگریچ در دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون، برای اولین بار در بیش از چهار دهه، اکثریت مجلس را به دست آورد. اما نسخه مک کارتی جزئیات کمتری را ارائه می کرد و به گفته منتقدان، جاه طلبی کمتری داشت.

پیام تعیین کننده آن این بود که دموکرات ها مردم آمریکا را شکست داده اند. مک کارتی که امیدوار است جایگزین نانسی پلوسی به عنوان رئیس مجلس نمایندگان شود، گفت: «دموکرات‌ها، واشنگتن را کنترل می‌کنند. آنها مجلس، سنا، کاخ سفید را کنترل می کنند. آنها کمیته ها را کنترل می کنند، آنها آژانس ها را کنترل می کنند. این برنامه آنهاست، اما آنها هیچ برنامه ای برای رفع همه مشکلاتی که ایجاد کرده اند ندارند.”

مک کارتی در حالی که جزوه ای از جیب ژاکتش بیرون می آورد، اضافه کرد: «پس می دانید چیست؟ ما تعهدی نسبت به آمریکا ایجاد کرده ایم.»

چهار ستون عبارتند از: «اقتصادی قوی»، «ملتی که امن است»، «آینده ای آزاد» و «دولتی که پاسخگو باشد».

اولین نکته نشان دهنده امید جمهوری خواهان به این است که تورم سرسختانه بالا رای دهندگان را به مجازات دموکرات ها در روز انتخابات سوق دهد.

مک کارتی گفت یک اقتصاد قوی به این معنی است که «شما می توانید مخزن خود را پر کنید، می توانید مواد غذایی بخرید، پول کافی برای رفتن به دیزنی لند و پس انداز برای آینده دارید – که چک های حقوقی رشد کنند. آنها دیگر کوچک نمی شوند».

او افزود که یک ملت امن، “به این معنی است که جامعه شما محافظت می شود، مجریان قانون شما مورد احترام قرار می گیرند، جنایتکاران شما محاکمه خواهند شد.”

مک کارتی همچنین بر فاجعه افیونی فنتانیل و نیاز به ایمن سازی مرزهای ایالات متحده و مکزیک تاکید کرد، موضوعی که اخیراً توسط شیرین کاری که در آن ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، مهاجران را به تاکستان مارتا در ماساچوست منتقل کرد، بر آن غالب شد.

در واقع، راه اندازی روز جمعه به خاطر چیزی که مک کارتی درباره آن صحبت نکرد، قابل توجه بود: حقوق سقط جنین، حق رای دادن و بحران آب و هوا، که همگی به عنوان مسئولیت های سیاسی برای حزب او تلقی می شوند. دموکرات ها با تصمیم دادگاه عالی ژوئن برای لغو حق سقط جنین در قانون اساسی انرژی گرفته اند.

مک کارتی علیرغم ائتلاف ناآرام که اقلیت مجلس را تشکیل می دهد، به دنبال ایجاد وحدت حزب بود. هنوز مشخص نیست که آیا مجمع آزادی مجلس نمایندگان، از جمله اعضای راست افراطی وفادار به ترامپ، از مک کارتی برای رئیس مجلس حمایت خواهند کرد یا خیر.

دموکرات ها تعهد به آمریکا را به عنوان یک پلتفرم پنهان ترامپ رد کردند. پلوسی گفت: «انتشار امروز جدیدترین شواهدی از تعهد صمیمانه جمهوری‌خواهان مجلس به ماگا است: وارد شدن به یک دستور کار افراطی که برای کاهش شدید سلامت، آزادی و امنیت آمریکایی‌ها طراحی شده است.»

استنی هویر، رهبر اکثریت مجلس نمایندگان، فهرستی از هشت سوالی را که دموکرات‌ها درباره برنامه‌شان برای جمهوری‌خواهان دارند، توزیع کرد. هدف آن دفاع سرسختانه بسیاری از اعضای مجلس نمایندگان از ترامپ بود.

چه کسی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 پیروز شد؟ لیست می پرسد. «آیا شما مانند پرزیدنت ترامپ، معتقدید که شورشیان 6 ژانویه درگیر «گفتمان سیاسی مشروع» بودند و نباید به خاطر اقدامات خشونت آمیز خود محاکمه شوند؟ … آیا از کاهش بودجه FBI به عنوان تلافی برای اجرای حکم جستجو در مار-آ-لاگو حمایت می کنید؟

این فهرست همچنین از دیگر سیاست‌های جمهوری‌خواهان استفاده می‌کند. هویر پرسید: «آیا جمهوری خواهان ممنوعیت سقط جنین در سراسر کشور را دنبال خواهند کرد؟ … اگر فرصتی به شما داده شود، آیا دوباره تلاش می کنید قانون مراقبت مقرون به صرفه را لغو کنید و دسترسی به مراقبت های بهداشتی را از میلیون ها آمریکایی سلب کنید؟»

دیگران نیز به این انتقاد پیوستند. رید گالن، یکی از بنیانگذاران پروژه لینکلن، یک گروه ضد ترامپ، گفت: «این دستور کار بی معنی است. کوین مک کارتی می‌خواهد همه فکر کنند که او برنامه‌ای مثبت برای آمریکا دارد – که هیچ چیز دور از واقعیت نیست.

اوترماگا کنترل کامل حزب را در دست دارد و فقط به ممنوعیت ملی سقط جنین و استیضاح جو بایدن علاقه دارد. جمهوری خواهان دیگر علاقه ای به حکومت ندارند، آنها فقط می خواهند قدرت را به دست آورند و از آن برای نابودی دشمنان خود استفاده کنند.

ابتکار مک کارتی در تضاد با سنا است، جایی که رهبر اقلیت، میچ مک کانل، از طرح دستور کار خودداری کرده و ترجیح می دهد صرفاً با بایدن رقابت کند.

بر اساس گزارش شورای روابط خارجی، حزب رئیس جمهور از زمان جنگ جهانی دوم به طور متوسط ​​29 کرسی مجلس نمایندگان را در اولین انتخابات میان دوره ای هر رئیس جمهور از دست داده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مناظره ران جانسون و ماندلا بارنز در رقابت های سنا ویسکانسین

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، سیل تبلیغات تلویزیونی توسط آقای جانسون، شاید …