زن معلول برنده چالش قانونی علیه DWP بر سر کسر خودکار مزایای | فواید

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک افسر سابق پلیس معلول در یک چالش قانونی علیه وزارت کار و بازنشستگی به دلیل سیاست این وزارتخانه که به شرکت‌های خدمات شهری اجازه می‌دهد به طور خودکار صدها پوند در سال از مزایای افراد بدون رضایت آنها کسر کنند، پیروز شده است.

هلن تیمسون، 51 ساله، از لستر، استدلال کرد که غیرقانونی و غیراخلاقی است که DWP به شرکت‌های آب و انرژی اجازه می‌دهد تا 25 درصد از درآمد ماهیانه یک شاکی را در منبع، بدون انجام هرگونه چک با مدعی، کاهش دهند. صدها هزار نفر از مدعیان مشمول کسورات هستند.

دادگاه عالی حکم داد که عملیات DWP از این طرح غیرقانونی است زیرا ناکامی مقامات در دادن فرصت به مدعیان برای اعتراض به درخواست شرکت ها به این معنی است که آنها نمی توانند در موقعیتی باشند که تصمیم بگیرند آیا کسر به نفع مدعیان است یا خیر.

قاضی، آقای جاستیس کاوانا، گفت که فقدان فرصت برای مدعیان برای ارائه مدارک به مقامات DWP مبنی بر مقرون به صرفه بودن کسر، اینکه آیا بدهی حتی بدهکار است یا بحث در مورد روش های بازپرداخت جایگزین مطلوب تر، «نقض تعهد است. انصاف».

تیمسون چندین بار بدون رضایت او از کسر سود متحمل شده بود. یک بار یک شرکت انرژی به اشتباه 81 پوند در ماه را به مدت یک سال و نیم برای بدهی غیرقابل کسر کرد. هنگامی که او از DWP خواست تا کسرها را متوقف کند، برخلاف راهنمایی خود، با این استدلال که قدرتی برای انجام این کار ندارد، نپذیرفت.

در موقعیتی دیگر، او کسر سودی را که توسط Southern Water در رابطه با معوقات و استفاده مداوم انجام شده بود، به چالش کشید. زمانی که کسر در نهایت حذف شد و با ترتیبات سفارش ثابت قابل مدیریت تر جایگزین شد، پرداخت بدهی او به میزان 31 پوند در ماه کاهش یافت.

تیمسون که به دلیل شرایط سلامت جسمی و روانی قادر به کار نیست، گفت که صرف نظر از اینکه کسورات به نفع او باشد، کنترل چندانی بر امور مالی خود نداشته و خرید غذای کافی را دشوار کرده است. کرایه را بپردازید یا هزینه سفر به قرارهای بیمارستان را بپردازید.

او گفت که در مورد این قضاوت “بر روی ماه” است و افزود: “این واقعیت که DWP اکنون باید از مدعیان منافع قبل از تصمیم گیری برای کسر پول از مزایای آنها درخواست کند، کمترین کاری است که آنها باید انجام می دادند. ”

دادگاه شنیده است که شرکت‌های خدمات شهری با ارسال صفحه‌گسترده اکسل به DWP حاوی نام تعداد زیادی از مشتریانی که معوقه شده‌اند، درخواست کسر شخص ثالث خواهند کرد. این دسته از اسامی بدهکاران حاوی هیچ اطلاعاتی در مورد ماهیت بدهی یا شرایط مشتریان نبود.

اگرچه DWP موظف است کسورات را فقط در صورتی تایید کند که این کسورات “به نفع” مدعی یا خانواده آنها باشد، دادگاه شنید که مقامات بدون مشورت یا اطلاع دادن به مدعی، یا هرگونه تلاشی برای ارزیابی اینکه آیا این کسورات مطابق است یا خیر چراغ سبز نشان دادند. منافع مدعی

وکیل تیمسون، اما وارلی از Bindmans LLP، گفت که DWP اکنون باید نحوه اجرای این طرح را تغییر دهد تا اطمینان حاصل شود که مدعیان در مورد درخواست‌های کسر شرکت‌های خدماتی مطلع هستند و می‌توانند به چالش بکشند.

افرادی که مدعی مزایای میراث هستند به طور بالقوه مشمول طرح کسر شخص ثالث هستند. دادگاه ارقام DWP را شنید که کمتر از 200000 کسر برای بدهی آب در ماه مه 2021 و 63000 برای بدهی گاز و برق در فوریه امسال انجام شده است.

سخنگوی DWP گفت: ما با دقت در حال بررسی قضاوت هستیم و در زمان مناسب پاسخ خواهیم داد.

“طرح کسر شخص ثالث تعادل عادلانه ای بین تضمین پرداخت بدهی های غیر قابل اعتراض برای خدمات ضروری و کمک به محافظت از افراد آسیب پذیر و خانواده های آنها با محافظت از آنها در برابر عواقب شدید بالقوه ناشی از عدم رسیدگی به این بدهی ها ایجاد می کند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …