کارکنان موریسونز درخواست کردند هزاران نفر در شرکت خود سرمایه گذاری کنند | موریسون ها

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

صاحبان سهام خصوصی موریسون از صدها کارمند – از مدیران فروشگاه به بالا – خواسته اند که هزاران پوند از پول خود را در این تجارت سرمایه گذاری کنند.

در چند ماه گذشته از بیش از 800 نفر خواسته شده است که در سوپرمارکت معیوب سرمایه گذاری کنند، یکی از منابع آگاه می گوید که از روسای بخش های سطح مدیریت میانی 10000 پوند درخواست شده است در حالی که از مدیران بخش ها برای هر کدام 25000 پوند درخواست شده است. حداقل سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای شرکت 2000 پوند بود.

این منبع گفت، در حالی که کمک‌ها داوطلبانه بود، برخی از کارکنان از این که احساس می‌کردند برای کمک نقدی به یک تجارت بیمار تحت فشار قرار می‌گیرند، در زمانی که هزینه‌های زندگی سر به فلک کشیده بود، آزرده شدند.

این منبع گفت: “مردم عادت دارند به جای اینکه از آنها برای سرمایه گذاری خواسته شود، پاداش دریافت کنند.”

با این حال، قابل درک است که به کسانی که موافقت کردند در سهام موریسونز سرمایه گذاری کنند، پاداش ویژه ای معادل 60 درصد از مبلغی که از آنها خواسته شده بود قبل از مالیات سرمایه گذاری کنند، پرداخت می شد که تعداد زیادی از آنها مشخص شد که بیشتر سرمایه گذاری کرده اند.

یکی از سخنگویان گفت: “فرصت سرمایه گذاری در آینده موریسون ها در سراسر تجارت با بیش از 800 همکار یا بیش از 90 درصد از واجدین شرایط، بسیار محبوب بود.”

یکی از کارشناسان گفت که درخواست از کارکنان برای سرمایه گذاری به عنوان بخشی از معاملات سهام خصوصی رایج است و این سهام به عنوان انگیزه ای برای کمک به رشد کسب و کار در نظر گرفته می شود.

در حالی که کمتر معمول است که از کارگران درجه یک شرکت بخواهند، او گفت که دامنه گسترده تر از حد معمول طرح موریسون می تواند به عنوان یک چیز خوب تلقی شود که به افراد بیشتری اجازه می دهد از بازده بالقوه سرمایه خود بهره مند شوند.

خواربارفروشی که توسط شرکت سهام خصوصی آمریکایی Clayton Dubilier & Rice (CD&R) در معامله ای به ارزش حدود 7 میلیارد پوند در سال گذشته خریداری شد، هفته گذشته موقعیت خود را به عنوان چهارمین سوپرمارکت زنجیره ای بزرگ بریتانیا به Aldi از دست داد.

سهم بازار موریسونز در حال تغییر است زیرا فضای بسیار کمی را باز می کند و نظرسنجی ها نشان می دهد که قیمت های آن در مقایسه با رقبای کلیدی گران تر شده است.

فروش در سه ماه منتهی به 4 سپتامبر 4.1 درصد کاهش یافت، زمانی که سایر سوپرمارکت های بزرگ به جز Waitrose فروش خود را افزایش دادند.

یکی از کارشناسان داخلی در این صنعت گفت: «اعداد و ارقام تلخ به نظر می رسند. [The product] هیجان انگیز به نظر نمی رسد و آنها فرصت های زیادی را از دست داده اند.” این منبع گفت که تامین کنندگان با کاهش حجم کالاهای فروخته شده توسط خرده فروش ناامید شده اند.

تروور استرین، دست راست مدیر اجرایی، دیوید پاتس، گفته می‌شود که به کسب‌وکاری گفته است که قصد دارد آن را ترک کند زیرا می‌خواهد به دنبال شغلی عالی در جای دیگری باشد. یکی از منابع گفت که استرین تمایلی به 5 سال دیگر در این کسب و کار نداشته باشد تا بتواند برنامه سرمایه گذاری CD&R را ببیند، زیرا در سال 2009 به موریسونز پیوست.

در ماه آوریل، موریسونز هشدار داد که احتمالاً سود این شرکت در سال جاری آسیب قابل توجهی خواهد داشت، زیرا بحران هزینه زندگی و اختلالات ناشی از جنگ در اوکراین بر بازار مواد غذایی تأثیر می گذارد.

سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای اعلام کردند «تحولات در محیط ژئوپلیتیک» و «فشار تورمی مداوم و فزاینده» از ابتدای فوریه به احساسات و هزینه‌های مصرف‌کننده ضربه می‌زند.

این خرده‌فروش اخیراً شبکه McColl’s را با بیش از 1000 فروشگاه‌های رفاهی خارج از مدیریت خریداری کرده است، زیرا این خرده‌فروش برای محافظت از قرارداد عرضه عمده‌فروشی زنجیره‌ای حرکت می‌کند. McColl’s برای مدتی قبل از سقوط خود از فشارهای مالی رنج می برد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مداخلات اولیه از دست رفته است زیرا نیوساوت ولز با کمبود مشاور مدرسه مبارزه می کند | نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، کمبود شدید مشاوران مدرسه به …