آینده راست افراطی ایتالیا: آیا جورجیا ملونی اولین نخست وزیر زن خواهد شد؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

روز پنجشنبه ائتلاف راستگرای ایتالیا آخرین تجمع خود را در رم برگزار کرد. ائتلافی که توسط برادران ملونی ایتالیا، حزب برلوسکونی فورزا ایتالیا و حزب لیگ متئو سالوینی تشکیل شده بود، در آخرین نظرسنجی های موجود با اکثریت زیادی پیشتاز بود.

انتخابات پارلمانی ایتالیا در روز یکشنبه می تواند تاریخ ساز شود و این کشور اولین نخست وزیر زن خود را در رأس راستگراترین دولت این کشور پس از جنگ جهانی دوم قرار دهد.

برادران ناسیونالیست جورجیا ملونی ایتالیا (Fratelli d’Italia) در سال 2018 به سختی 4 درصد آرا را از آن خود کردند، اما انتظار می رود که این حزب این بار حدود 25 درصد را از آن خود کند و اتحادی از شرکای محافظه کار را به اکثریت شفاف پارلمانی سوق دهد.

جورجیا ملونی در حال سخنرانی در یک جمعیت تشویق کننده در رم بود.

“از شما متشکرم که به همه نشان دادید که برای ما سیاست به معنای عشق است و نه نفرت.. به جای دروغ، حقیقت است. این یک ماموریت خدمت به شهروندان است تا جنگ صلیبی علیه دشمنان ما. این یک تفاوت اساسی بین ما و احزاب چپ است.

به نظر می رسد تغییر همان چیزی است که بسیاری از افراد در میان جمعیت به دنبال آن هستند. آنها معتقدند ثبات ملونی و تصمیم او برای انصراف از ائتلاف حاکم دراگی نتیجه داده است. مردی در میان جمعیت به یورونیوز گفت که چرا از او حمایت می کند.

او بیش از هر کس دیگری کاریزما دارد. او از همه جدی تر است و هرگز عقاید سیاسی خود را تغییر نداده است.

و به نظر نمی رسد که آنها نگران ریشه های نئوفاشیستی حزب باشند، همانطور که توسط یک زن در میان جمعیت توصیف شده است.

“ترس ازچه ؟ فاشیسم؟ اصلاً، اگر او فاشیست بود، من اینجا نبودم. بنابراین شاید برخی از مردم این را بگویند زیرا قدرت های قوی او را به راحتی کنترل نمی کنند.

به گفته آندریا اونگاری، استاد تئوری و تاریخ احزاب و جنبش های سیاسی در لوئیس گویدو کارلی، این پیام روشن و صریح ملونی بود که به افزایش سهم او در آرا کمک کرد.

“رای دهندگان او شامل افرادی هستند که از وضعیت فعلی راضی نیستند. همچنین کسانی هستند که با سیاست های گذشته کووید موافق نبودند و نه رهبری دراگی و نه رهبری دولت های قبلی را تایید نمی کردند.”

بسیاری هشدار دادند که پیروزی در ائتلاف جناح راست می تواند بر روابط ایتالیا و اتحادیه اروپا تأثیر بگذارد. رافائله فیتو یک نماینده پارلمان اروپا و رئیس مشترک گروه ECR-FDI و همچنین یکی از اعضای حزب راست افراطی برادران ایتالیا ملونی است و دیدگاه خود را در مورد این موضوع به یورونیوز ارائه کرد.

«در درون گروه محافظه‌کار، موضع جورجیا ملونی در مواقعی بیشتر «اروپا انتقادی» بوده است تا آن‌طور که بسیاری آن را «ارواس‌پرستانه» نامیده‌اند. ما هرگز مقابل اروپا نبوده ایم، اما فکر می کنیم اروپا در برخی موارد اشتباهات کمی داشته است. او حتی در نقش خود به عنوان رئیس حزب ECR همیشه شفاف بوده است. او می‌خواهد در نهادهای اروپایی باقی بماند تا قوانینی را برای دفاع از منافع کشورمان – در صورت لزوم و همانطور که سایر کشورها انجام می‌دهند – تغییر دهد.

با تحریم رای گیری که دو هفته مانده به روز انتخابات آغاز شد، نتیجه این انتخابات هنوز غیرقابل پیش بینی است و بسیاری از مردم ممکن است تا آخرین لحظه منتظر بمانند تا تصمیم بگیرند که چگونه رای خود را به صندوق بیاندازند.

با این حال، ائتلاف جناح راست در آخرین نظرسنجی ها پیش از آغاز تحریم با اکثریت قابل توجهی پیشتاز بود. مشارکت رای دهندگان نیز مانند همه انتخابات بسیار مهم خواهد بود، زیرا نتایج نهایی حیاتی احزاب سیاسی را تعیین می کند و نقش آینده آنها را در پارلمان تعیین می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“آنها متعلق به وارامونگو هستند”: موزه نیوزیلند با بازگرداندن اقلام به بومیان استرالیا موافقت کرد | بومیان استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، چهار شی از مردم وارومونگو …