کادری سیمسون، کمیسر انرژی: “ما به سقف قیمت گاز روسیه نیاز داریم”

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

رویکرد در قبال روسیه و سایر شرکا باید متفاوت باشد. من شخصا معتقدم که این امر برای تعیین سقف قیمت گاز روسیه ضروری است، زیرا هنوز تحریم گاز نداریم. بنابراین حتی اگر با بحران مواجه باشیم و منابع کافی نداشته باشیم، خانوارها محافظت می‌شوند.»کادری سیمسون،کمیسر انرژی اروپا

تورم مارپیچی، وابستگی ناسالم به انرژی روسیه و خطر قطع برق. کمیسیون اروپا با یکی از نگران کننده ترین زمستان های تاریخ خود مواجه است. بنابراین، چه راه حل هایی می تواند ارائه دهد؟ و چگونه برای کاهش تأثیر قبوض رو به رشد بر شهروندان برنامه ریزی می کند؟ آیدا سانچز، خبرنگار یورونیوز در گفتگوی جهانی با کادری سیمسون، کمیسر انرژی اروپا، همراه شد.

آیدا سانچز، یورونیوز

رئیس کمیسیون به تازگی تحریم های جدیدی را اعلام کرده است. به نظر شما آنها چه خواهند بود؟

کادری سیمسون، کمیسر انرژی اروپا

خوب، این کار در حال انجام است. و زمانی که ببینیم بسته های قبلی چیزی را از محدوده خارج کرده اند، آماده واکنش هستیم. و این همان چیزی است که شما می توانید از کار مداوم انتظار داشته باشید تا اطمینان حاصل شود که روسیه درآمدهای اضافی غیرمنصفانه به دست نخواهد آورد و به آنها کمک می کند تا جنگ خود علیه اوکراین را تأمین مالی کنند.

آیدا سانچز، یورونیوز

و چه چیزهایی هستند که قبلاً از محدوده خارج شده بودند، مثلاً کدام پیشنهادها؟

کادری سامسون

خب بحث اجراست. و در حین اجرا، زمانی که از قبل در مورد برخی بخش‌ها و خدمات به توافق رسیده‌اید، متوجه می‌شوید که باید به‌طور خاص هدف‌گذاری خوبی داشته باشید.

آیدا سانچز، یورونیوز

و آیا آنها روی انرژی نیز تمرکز خواهند داشت؟

کادری سامسون

انرژی قبلاً تحت تحریم های متعددی قرار گرفته است. من شخصا معتقدم که این امر برای تعیین سقف قیمت گاز روسیه ضروری است، زیرا هنوز تحریم گاز نداریم. اما این ناعادلانه است که روسیه که در حال دستکاری با عرضه خود است تا حدی حجم کاهش را با قیمت های بالاتر پوشش دهد.

آیدا سانچز، یورونیوز

این سقف قیمت گاز روسیه قبلا ذکر شده بود، اما در آخرین پیشنهاد کمیسیون وجود نداشت. چرا اونجا نبود؟

کادری سامسون

سوالات زیادی در مورد اینکه چگونه امنیت عرضه خود را قبل از زمستان امسال و سال آینده تامین خواهیم کرد وجود داشت. اما ما می دانیم که روسیه خطوط لوله جایگزینی ندارد که به آنها اجازه دهد گازی را که نمی فروشند به خریداران فعلی خود که قراردادهای معتبری دارند بفروشند. آنها فرصتی ندارند که آن را به دیگری بفروشند. و به همین دلیل است که شکاف قیمت ممکن است بسیار بیشتر باشد تا آنها همچنان تنها فرصت کسب درآمد داشته باشند. اما آنها از درآمدهای مازادی که در حال حاضر برای آنها نیز موجود است قطع شده اند.

آیدا سانچز، یورونیوز

و آیا فکر می کنید که سایر کشورهای عضو نیز خواهان داشتن این سقف قیمت برای گاز روسیه هستند؟ چون برخی از آنها قبلا نمی خواستند؟

کادری سامسون

در واقع، این یک موضوع بسیار پیچیده است زیرا ما باید مراقب حجم های موجود خود باشیم تا نیاز داشته باشیم که زمستان را با خیال راحت پشت سر بگذاریم. در عین حال، کشورهای عضو قبلاً کارهای زیادی انجام داده اند. آنها اقداماتی را برای کاهش مصرف کلی گاز انجام داده اند و در فعالیت های پر کردن انبارها بسیار موفق بوده اند. بنابراین در حال حاضر، این ذخیره‌سازی زیرزمینی گاز ما بیش از 86 درصد پر است. و این بالاتر از چیزی است که در اواسط تابستان توافق کردیم.

آیدا سانچز، یورونیوز

برخی کشورها همچنین خواهان محدودیت قیمت گاز در تمامی گازهای وارداتی به اروپا بودند. به نظر شما این می تواند کار کند؟

کادری سامسون

رویکرد در قبال روسیه و سایر شرکا باید متفاوت باشد. و در عین حال، ما با کشورهایی که از طریق خط لوله گاز ما با ما در ارتباط هستند، نروژ، آذربایجان و الجزایر، همه آنها، همکاری بسیار خوبی داریم. ما گفتگوهای انرژی داریم و البته با آنها تماس خواهیم گرفت و سعی می کنیم راهی پیدا کنیم تا قیمت مقرون به صرفه تر باشد. و البته بازار LNG وجود دارد. ما باید مطمئن باشیم که این مورد دستکاری نشده است، و معیارهایی وجود دارد که به ما امکان می‌دهد حجم اضافی LNG را که نیاز داریم جذب کنیم.

آیدا سانچز، یورونیوز

بنابراین با توجه به سخنان شما، متوجه می شوم که از بخش کمیسیون، پیشنهادی در مورد سقف قیمت تمام واردات گاز وجود نخواهد داشت. این یک نه از سوی کمیسیون اروپا است؟

کادری سامسون

نه، کار ادامه دارد. اما بزرگترین دغدغه ما این است که چگونه چیزی شبیه به این طراحی کنیم تا حجم های خودمان و آنهایی که می توانیم جذب کنیم ضرری نداشته باشد.

آیدا سانچز، یورونیوز

و اکنون با بررسی اقداماتی که کمیسیون پیشنهاد کرده است، اولین اقداماتی که شهروندان خواهند دید چه خواهند بود؟ چون هم مالیات همبستگی و هم درآمدهای بازار از نظر فنی اجرا شدن کمی مشکل است.

کادری سامسون

خوب، در سراسر 27 کشور عضو اتحادیه اروپا، شهروندان این فرصت را داشته اند تا برخی از نتایج را از قبل ببینند. پیشنهاد هفته گذشته این وضعیت بازاری را هدف قرار می دهد که در آن کمبود عرضه وجود دارد.

آیدا سانچز، یورونیوز

اما پولی که کمیسیون انتظار دارد از طریق این دو مالیات جمع آوری کند، چه زمانی در دسترس خواهد بود؟

کادری سامسون

سقف قیمت برای این تولیدکنندگان برق که در مقایسه با نیروگاه های گازسوز، برق را با هزینه های قابل توجهی کمتر تولید می کنند. این پول برای استفاده و حمایت از مصرف‌کنندگان خرده‌فروشی و کسب‌وکارهای کوچک در اختیار دولت‌ها قرار خواهد گرفت و بلافاصله در دسترس خواهد بود.

آیدا سانچز، یورونیوز

و سهم همبستگی؟ چه زمانی آن را خواهیم دید؟

کادری سامسون

سپس سهم همبستگی به درآمدها می پردازد، درآمدهای مازادی که شرکت های سوخت فسیلی در سال جاری به دست می آورند. این بدان معناست که قبل از پایان سال کمک های اضافی ارائه نمی کند.

آیدا سانچز، یورونیوز

در این پیشنهاد همچنین کاهش اجباری 5 درصدی تقاضای برق وجود دارد. کمیسیون اروپا چگونه مطمئن خواهد شد که کشورهای عضو از آن پیروی می کنند؟

کادری سامسون

این یک تعهد الزام آور است و به این معنی است که کشورهای عضو در واقع می دانند که چه کاری باید انجام دهند. خوب، پاسخ به تقاضا و قراردادهای خوب با مصرف کنندگان بزرگ در حال انجام است. فقط به این معنی است که ما باید بیشتر از آنها استفاده کنیم.

آیدا سانچز، یورونیوز

آیا شاهد وضعیتی خواهیم بود که شهروندان نیز برای کاهش تقاضای خود مورد نیاز باشند؟ پس شهروندان نیز باید به طور فعال در مصرف انرژی صرفه جویی کنند؟

کادری سامسون

خب، خانواده ها مشتریان محافظت شده هستند. بنابراین حتی اگر با بحران مواجه باشیم و منابع کافی نداشته باشیم، خانواده ها محافظت می شوند. اما گفتن این موضوع به این معنا نیست که هر یک از ما باید تمام تلاش خود را برای صرفه جویی در انرژی انجام دهیم. این یک نگرش معقول است. این به ما کمک می کند تا صورتحساب ها را کاهش دهیم. اما در همین لحظه، اگر میلیون‌ها اروپایی رفتار درستی داشته باشند و انرژی را هدر ندهند، به این معنی است که صنعت ما مجبور نیست با این وضعیت روبرو شود، یعنی جیره‌بندی مورد نیاز است.

آیدا سانچز، یورونیوز

از اینکه در اینجا حضور دارید، بسیار سپاسگزارم. ممنون بخاطر وقتی که گذاشتید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …