کمیسر قربانیان استعفا داد و به دولت حمله کرد | قانون

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کمیسر قربانیان در انگلیس و ولز اعلام کرده است که از سمت خود کناره گیری می کند زیرا او حمله شدیدی را به تعهد دولت نسبت به کسانی که نمایندگی می کند انجام داده است.

Dame Vera Baird KC گفت که پس از دوره فعلی خود در 30 سپتامبر در سمت خود باقی نخواهد ماند و دولت را به تنزل رتبه منافع قربانیان، کاهش دسترسی وی به وزرا و عدم شفافیت در مورد انتصاب مجدد خود متهم کرد.

او گفت که از ژانویه با صدراعظم سابق، دومینیک راب، که در اوایل ماه جاری از سمت خود کنار رفت، ملاقات نکرده است.

دام ورا برد در پایان سپتامبر به عنوان کمیسر قربانیان پایان می دهد.

Dame Vera Baird به وزیر دادگستری نامه نوشت تا به او اطلاع دهد که به دنبال تمدید بیشتر دوره خود نیست. قرارداد او در جمعه 30 سپتامبر 2022 به پایان می رسد.https://t.co/JiR2d3Y62i pic.twitter.com/c3PMFB90Ln

– کمیسر قربانیان برای انگلستان و ولز (@VictimsComm) 23 سپتامبر 2022

در نامه ای استعفای به جانشین خود، براندون لوئیس، بیرد همچنین از وضعیت سیستم عدالت کیفری و برنامه های راب برای یک منشور حقوقی بریتانیا برای جایگزینی قانون حقوق بشر انتقاد کرد، که به گفته او «آنقدر حقوق بشر قربانیان را به شدت تهدید می کند. پیشرفت اندکی را که لایحه قربانیان قرار است به ارمغان بیاورد، تضعیف می کند. به من گفته شده است که منشور حقوق به شکلی باز خواهد گشت و خروج آن موقتی بوده است.

«علاوه بر این، برای مقابله مؤثر با حجم عظیم و فاجعه‌بار پرونده‌ها، به‌ویژه در دادگاه ولیعهد، جایی که جدی‌ترین جنایات در آنجا محاکمه می‌شوند، کاری انجام نشده است. این امر قربانیان این جنایات را در معرض تاخیر، اضطراب و عدم اطمینان غیرقابل تحمل قرار داده است. اغراق نیست اگر بگوییم نظام عدالت کیفری در هرج و مرج است.

«این تنزل دادن منافع قربانیان در اولویت‌های دولت، همراه با به حاشیه راندن دفتر کمیساریای قربانیان و فرآیند استخدام عجیب، برای من روشن می‌سازد که با ماندن من در پست فراتر از تمدید فعلی، چیزی برای قربانیان به‌دست نمی‌آید. ”

اولین دوره سه ساله بیرد قرار بود در ژوئن به پایان برسد. او نوشت، به جای انتصاب مجدد مانند سلف خود، راب به او گفته بود که این پست برای رقابت آزاد است اما در عین حال او را تشویق به درخواست کرد. دوران تصدی او دو بار در فرآیندی تمدید شد که بیرد گفت که منجر به عدم اطمینان برای دفتر از قبل مختل شده و بی‌ثبات شده او شد و آخرین درخواست از او برای درخواست مجدد را به‌عنوان «ترفندی برای نگه داشتن من به عنوان یک صاحب پست اسمی در کوتاه‌مدت توصیف کرد. مدت از یک دعوت واقعی.

بیرد به ویژه درباره خشونت علیه زنان صحبت کرده است، موضوعی که سال گذشته پس از قتل سارا اورارد توسط یک افسر پلیس متروپولیتن بار دیگر مورد توجه قرار گرفت. او گفت که نیروهای پلیس باید مجبور شوند با همان سطح از منابع، تخصص و فوریت با خشونت علیه زنان و دختران برخورد کنند که تروریسم یا جرایم سازمان یافته است.

بیرد ادعا کرد که تجاوز به عنف عملاً در نتیجه فروپاشی تعقیب قضایی غیرقانونی شده است و مدیر دادستان عمومی انگلستان و ولز، مکس هیل، را متهم کرد که در یک دوره “فاجعه آمیز” در تاریخ دادستانی تاج و تخت، با محکومیت به تجاوز، ریاست کرده است. به پایین ترین سطح تاریخی رسیده است.

انتقاد بیرد از راب به دلیل عدم ملاقات با او، بازتاب شکایات رهبران کانون وکلای کیفری (CBA) است مبنی بر اینکه او از ملاقات با آنها از زمانی که اعضای آن در ماه آوریل شروع به فعالیت کردند، خودداری کرده است. در مقابل، لوئیس روز سه شنبه، پس از پایان دوره عزاداری ملکه، با CBA ملاقات کرد.

هنگامی که وکلای دادگستری در این ماه اقدام خود را در مورد هزینه های کمک های حقوقی به انصراف نامحدود در این ماه افزایش دادند، برد آن را به عنوان “آخرین نشانه یک سیستم عدالت کیفری که به شدت و بی پروا بودجه کم دارد” توصیف کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اخبار لیگ برتر، Lionesses – USA در ومبلی: شمارش معکوس فوتبال آخر هفته – زنده | فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …