دستور قاضی ایندیانا برای جلوگیری از ممنوعیت سقط جنین در ایالت

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هندوستان — ایالت ایندیانا از حکم قاضی که مانع از اجرای ممنوعیت سقط جنین در ایالت شده بود، درخواست تجدید نظر کرده و از دادگاه عالی ایالت خواسته است تا این پرونده را بررسی کند.

درخواست تجدیدنظر که پنجشنبه شب در دادگاه استیناف ایندیانا ارائه شد، گفت: دادگاه “باید دستور اولیه دادگاه بدوی را در انتظار تجدید نظر قرار دهد و حداقل باید تا زمانی که این درخواست کوتاه شده است، توقف موقت صادر کند.”

این درخواست در حالی مطرح می شود که کلینیک های سقط جنین ایندیانا در حال آماده شدن برای ملاقات مجدد بیماران در روز جمعه بودند.

این درخواست تجدیدنظر توسط توماس فیشر، وکیل کل ایندیانا و دفتر دادستان کل ایالت، ساعاتی پس از صدور حکم اولیه علیه ممنوعیت سقط جنین، قاضی شهرستان اوون، کلسی هانلون، ارائه شد و قانون جدید را به حالت تعلیق درآورد، زیرا اپراتورهای کلینیک سقط جنین در یک دادخواست استدلال می کنند که این قانون نقض قوانین است. قانون اساسی ایالتی

در یک درخواست جداگانه، ایالت از دادگاه عالی ایندیانا خواست تا انتقال اضطراری درخواست تجدیدنظر خود را از دستور مقدماتی بپذیرد.

در این طرح آمده است: «فقط این دادگاه می‌تواند حرف نهایی را در مورد این مسئله حقوقی پر مناقشه، پرمخاطب و ناب که برای مجمع عمومی و شهروندان ایندیانا اهمیت زیادی دارد، ارائه دهد.»

اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا در ایندیانا، که نمایندگی کلینیک‌های سقط جنین را بر عهده دارد، در 31 اوت شکایت کرد و استدلال کرد که این ممنوعیت «اکثریت قاطع سقط جنین در ایندیانا را ممنوع می‌کند و به این ترتیب، تأثیر مخرب و جبران‌ناپذیری بر شاکیان خواهد داشت. و مهمتر از آن، بیماران و مشتریان آنها.»

دفتر دادستانی کل ایالت از دادگاه خواسته بود تا ممنوعیت ایالتی را تایید کند و گفت که استدلال های مخالف آن بر اساس “حق بدیع، نانوشته و بدون پشتوانه تاریخی برای سقط جنین” در قانون اساسی ایالت است.

کن فالک، ACLU مدیر حقوقی ایندیانا، جمعه گفت که شاکیان اکنون 15 روز فرصت دارند تا پاسخ خود را به درخواست ایالت برای اقامت ارائه کنند. او گفت که انتظار هیچ گونه استماع فوری در این زمینه را ندارد.

فالک گفت: «ما انتظار داشتیم که درخواست تجدیدنظر شود و همان استدلالی را که دنبال کرده بودیم دنبال می‌کنیم، که قانون اساسی ایندیانا این حق را به رسمیت می‌شناسد – حق حفظ حریم خصوصی که شامل حقوق سقط جنین می‌شود، که البته این قانون آن را نقض می‌کند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جایزه صلح نوبل به فعالان حقوق بشر در بلاروس، روسیه و اوکراین اهدا شد | جایزه صلح نوبل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، آلس بیالیتسکی، فعال حقوق بشر …