رهبران اسکاتلند و ولز می گویند کاهش مالیات برای ثروتمندان “ورشکستگی اخلاقی” است | تفویض اختیار

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت‌های اسکاتلند و ولز به شدت از کاهش مالیات‌های کواسی کوارتنگ برای ثروتمندان انتقاد کرده‌اند که شکاف عمیقی بر سر سیاست‌های مالیاتی در بخش‌های مختلف بریتانیا ایجاد کرده است.

نیکولا استورجن، وزیر اول اسکاتلند، تصمیم صدراعظم بریتانیا در روز جمعه برای لغو نرخ بالای 45p مالیات بر درآمد را با کمک به ثروتمندان، کاهش ارزش پوند و افزایش استقراض عمومی، “ورشکستگی اخلاقی” توصیف کرد.

مارک دریکفورد، همتای ولزی او، گفت که این تغییرات “بی عدالتی را در سراسر بریتانیا تعبیه کرده است” زیرا کمکی معنادار به فقیرترین افراد نمی دهد. او گفت: «در عوض، آنها به ثروتمندان کاهش مالیات، به بانکداران پاداش می دهند و از سود چشمگیر شرکت های انرژی محافظت می کنند.

تغییرات مالیات شرکت کوارتنگ، کاهش افزایش برنامه ریزی شده نرخ بیمه ملی، تعلیق عوارض الکل و خرید بدون مالیات بر ارزش افزوده برای مسافران بین المللی در سراسر بریتانیا اعمال خواهد شد.

اما تحت یک سری اصلاحات در سیستم مالیاتی بریتانیا، دولت‌های ولز و اسکاتلند نرخ‌های مالیات بر درآمد خود را تعیین می‌کنند و همچنین سیاست‌های مالیاتی بر فروش ملک مستقلی دارند که تحت تأثیر تغییرات حق تمبر کوارتنگ قرار نمی‌گیرد.

اسکاتلند که می‌تواند نرخ‌ها و گروه‌های مالیات بر درآمد را تعیین کند، در حال حاضر بالاترین نرخ مالیات را برای کسانی که بیش از 150,000 پوند درآمد دارند، 46p دارد و تا زمانی که تغییرات کوارتنگ در سال آینده اجرایی شود، بار مالیاتی کمی پایین‌تر بر پایین‌ترین افراد اعمال می‌شود. پرداختی نسبت به انگلستان و کمی بالاتر برای افراد متوسط.

دولت استورجن به احتمال زیاد در سال آینده نرخ بالاتری را حفظ خواهد کرد و این امر بر اعتبار چپ میانه آن تاکید دارد.

جان سوینی، سرپرست وزارت دارایی اسکاتلند، گفت: «بیانیه امروز صدراعظم آرامشی سرد برای میلیون‌ها نفر در سراسر اسکاتلند فراهم می‌کند که به دنبال این بودند که دولت بریتانیا از اختیارات محفوظ خود برای حمایت از کسانی که بیشتر به آن نیاز دارند، استفاده کند. در عوض، ما برای ثروتمندان کاهش مالیات دریافت می کنیم و برای کسانی که بیشتر به آن نیاز دارند، هیچ چیز کاهش می یابد.

ولز باید از نرخ ها و باندهای مالیات بر درآمد وزارت خزانه داری استفاده کند، اما می تواند هر باند را تا 10p تغییر دهد. این بدان معناست که نرخ بالای 45p نیز در ولز کنار گذاشته خواهد شد که به نفع حدود 6000 مالیات دهندگان خواهد بود و این احتمال را افزایش می دهد که دولت تحت رهبری حزب کارگر به زودی برای همان اختیارات مالیاتی اسکاتلند مبارزه کند.

ربکا ایوانز، وزیر دارایی ولز، گفت: “اعلامیه های امروز نشان می دهد که دولت بریتانیا در مسیری عمیقا نگران کننده است.”

بر اساس قوانین انصاف مالی مورد توافق وزارت خزانه داری در زمان واگذاری اختیارات مالیاتی، به دلیل اعلام کوارتنگ، اسکاتلند حدود 600 میلیون پوند و ولز حدود 70 میلیون پوند بودجه اضافی از خزانه داری دریافت خواهند کرد.

هر دو دولت احتمالاً با نرخ شروع مالیات بر درآمد جدید صدراعظم بریتانیا 14732 پوند مطابقت دارند – که در حال حاضر با یکی از باندهای متوسط ​​اسکاتلند مطابقت دارد. و آنها برای افزایش آستانه مالیات بر فروش ملک به 250000 پوند و همچنین بحث در مورد مناطق سرمایه گذاری منطقه ای کوارتنگ، که در آن معافیت های مالیاتی ارائه می شود، با فشار مواجه خواهند شد.

فیلیپ وایت، مدیر اندیشکده چپ میانه IPPR اسکاتلند، گفت که 600 میلیون پوند اضافی در بودجه وزارت خزانه داری به اسکاتلند “فرصتی روشن برای ایجاد مسیری متفاوت داد.” می‌تواند این کار را با تأمین مالی خدمات جمعی و تأمین اجتماعی برای محافظت از خانواده‌هایی که بیشتر در معرض بحران هزینه هستند، انجام دهد.»

موسسه Chartered Taxation اعلام کرد که اگر نرخ مالیات بر درآمد اسکاتلند در بودجه اسکاتلند در سال آینده تغییر نکند، شخصی که سالانه 27850 پوند درآمد دارد، 152.80 پوند بیشتر در اسکاتلند پرداخت می کند، در حالی که کسانی که 200،000 پوند درآمد دارند، 6045.80 پوند بیشتر می پردازند.

شرکت حسابداری PwC گفت که از آنجایی که مالیات دهندگان با بالاترین نرخ در اسکاتلند 16 درصد از درآمد کلی مالیات بر درآمد را تولید می کنند، لغو آن توسط کوارتنگ به سوینی «جای فکری می دهد. [he] راه‌هایی برای رقابتی ماندن از نظر جذب آن افراد به اسکاتلند در نظر می‌گیرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: اوکراینی‌های تحت اشغال از فراخوان روسیه و چهار تحول کلیدی دیگر بیم دارند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، 1. ترس از اینکه اوکراینی‌های اشغال …