بحران انرژی اروپا و هلند 1000 میلیارد گنج مدفون

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

با وجود افزایش سرسام آور قیمت انرژی و کمبود عرضه گاز طبیعی در اتحادیه اروپا، دولت هلند تصمیم به بستن چاه های گاز طبیعی در منطقه گرونینگن گرفته است. این میدان یکی از بزرگترین میدان های جهان است که ارزش آن تا 1000 میلیارد یورو می رسد. اما در حال حاضر، این گنجینه ای است که برای آینده قابل پیش بینی دست نخورده باقی خواهد ماند.

دلیل این تصمیم به دلیل تکانه های لرزه ای ناشی از استخراج گاز در منطقه بود. حدود 1200 زمین لرزه تاکنون ثبت شده است که حدود 27000 خانه به شدت آسیب دیده و برای زندگی در آنها ناامن تلقی می شود. این به گفته یان ویگبولدوس، رئیس شورای گاز گرونینگن، یک گروه چتری که نماینده سازمان های جامعه مدنی در منطقه آسیب دیده است.

اما تعداد فزاینده‌ای از کارشناسان از دولت می‌خواهند که تصمیم خود را اصلاح کند و استخراج گاز را حداقل برای چند سال دیگر تمدید کند. آنها استدلال می کنند که این می تواند به تامین گاز در آینده و کاهش قیمت انرژی کمک کند.

ماکیل مولدر، استاد تنظیم بازار انرژی در دانشگاه گرونینگن است.

در صورت بروز شرایط اضطراری، این میدان می تواند دوباره باز شود. بنابراین وقتی مردمی که در آلمان، استونی یا سایر کشورها زندگی می کنند واقعاً با کمبود گاز مواجه هستند، این یک وضعیت اضطراری است. و سپس در مورد بازگشایی میدان گازی از گرونینگن برای تولید بیشتر، تجدید نظر خواهد شد.

جایگزینی برای استخراج گاز در داخل، واردات گاز از خارج است. هلند اکنون یک پایانه LNG تکمیلی را راه اندازی کرده است. کشورهای دیگر مانند آلمان و فرانسه نیز در حال ایجاد زیرساخت های جدید برای واردات گاز طبیعی مایع هستند.

حدود 81000 شغل به صنعت گلخانه هلند مرتبط است و نیمی از شرکت ها به دلیل افزایش قیمت گاز با مشکلات مالی روبرو هستند.

گسترش استخراج میدان گازی گرونینگن می تواند وضعیت آنها را تسهیل کند، اما این صنعت همچنین اقداماتی را برای انطباق با واقعیت جدید انجام می دهد، همانطور که Juliska van der Breggen مدیر گلخانه توضیح می دهد.

ما مجبور شدیم یک مکان را ببندیم و 30 درصد از کارمندانمان باید خداحافظی می کردند. مشکل قیمت بالای انرژی است و ما باید مصرف انرژی خود را کاهش دهیم. امکان کاهش 30 درصدی وجود دارد. کل شعبه ما می توانیم 900 میلیون متر مکعب گاز را کاهش دهیم.

برای درک این موضوع، 900 میلیون متر مکعب گاز معادل برق رسانی به سه شهر هلندی است.

اما آیا اقداماتی مانند این کافی است؟ هلند نیروگاه های زغال سنگ خود را دوباره راه اندازی کرده است و این خبر بدی برای آب و هوا است. استفاده از گاز از گرونینگن برای محیط زیست آسیب کمتری خواهد داشت، اما در حال حاضر، حداقل به نظر نمی رسد که دولت تصمیم خود را تغییر دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

Lionesses انگلستان – ایالات متحده: بازی دوستانه بین المللی فوتبال – زنده | تیم فوتبال زنان انگلیس

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …