اتحادیه های راه آهن می گویند که برنامه های دولت برای محدود کردن اعتصاب ها باعث “خشم” اعضا خواهد شد | اعتصاب راه آهن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتحادیه های راه آهن گفته اند برنامه های اعلام شده توسط صدراعظم برای محدود کردن دامنه اعتصاب ها و مذاکرات پرداخت، پیش از دوره ای از اقدامات صنعتی پایدار، اعضای آنها را بیشتر «خشم» خواهد کرد.

روز جمعه، کواسی کوارتنگ اقداماتی را نه تنها برای تضمین حداقل سطح خدمات در طول اعتصابات حمل‌ونقل اعلام کرد، و اتحادیه‌ها را ملزم به اطمینان از حرکت قطارها می‌کند، بلکه قوانینی را نیز وضع کرد تا اتحادیه‌ها را ملزم کند که پیشنهادات پرداختی از سوی کارفرمایان را به رأی بگذارند.

با توجه به اینکه انتظار می‌رود اعتصاب‌ها اکثر خدمات قطار را در آغاز کنفرانس محافظه‌کاران در ابتدای اکتبر متوقف کنند، صدراعظم به مجلس عوام گفت که اختلال ایجاد شده غیرقابل قبول است.

او گفت که سایر کشورهای اروپایی حداقل سطح خدمات را برای متوقف کردن «اتحادیه‌های کارگری ستیزه‌جو» دارند و دولت بریتانیا نیز همین کار را می‌کند، «و جلوتر خواهد رفت».

کوارتنگ گفت: «ما قانونی وضع خواهیم کرد که اتحادیه‌ها را ملزم می‌کند تا پیشنهادات پرداختی را به رای اعضا بگذارند تا اطمینان حاصل شود که اعتصاب‌ها فقط زمانی می‌توانند واقعاً شکست بخورند.»

میک لینچ، دبیر کل اتحادیه RMT، گفت: «ما در حال حاضر شدیدترین قوانین ضد دموکراتیک اتحادیه های کارگری را در اروپای غربی داریم و این تهدید اخیر به درستی اعضای ما را خشم خواهد کرد.

«دولت باید برای حل و فصل مناقشه راه آهن ملی از طریق مذاکره تلاش کند، نه اینکه به دنبال سخت‌تر کردن آن باشد که اقدام اعتصابی مؤثر را دشوارتر کند. اتحادیه‌ها هیچ مانع دیگری بر سر راه اعضای خود برای استفاده از حقوق اولیه انسانی برای کنار گذاشتن کارشان را نمی‌پذیرند.»

مانوئل کورتس، دبیر کل اتحادیه TSSA، که تایید کرد روز جمعه به اعتصاب‌های ریلی اکتبر خواهد پیوست، گفت: «این پیشنهاد جدید محافظه‌کاران تنها به طولانی‌تر کردن اختلافات و ایجاد خشم بیشتر در میان اعضای اتحادیه کمک می‌کند. این دقیقا هیچ کاری برای تشویق کارفرمایان به حضور در میز مذاکره با پیشنهادات واقع بینانه انجام نمی دهد.

با این حال، روسای راه آهن ابراز ناامیدی کرده اند که کارکنان نتوانسته اند در مورد پیشنهادات دستمزد در طول مذاکرات رای دهند.

اندرو هاینز، مدیر اجرایی شبکه ریل – که دستمزد خالص سالانه او با حقوق 558,000 پوندی، به دلیل اقدام دیگری که کوارتنگ اعلام کرد، برای حذف بالاترین نرخ مالیات بر درآمد، 20،000 پوند افزایش خواهد یافت – گفت: «آخرین پیشنهاد ما – افزایش 8 درصدی حقوق است. بیش از دو سال با مزایای دیگر – از بودجه خود ما مقرون به صرفه است، اما RMT اجازه نمی دهد اعضای خود رای دهند.

تصمیم اتحادیه‌ها برای اعتصاب مجدد تنها به طولانی‌تر کردن اختلال برای مسافران کمک می‌کند، بهبود راه‌آهن را از همه‌گیری تضعیف می‌کند و تضمین می‌کند که کارکنان راه‌آهن حتی بیش‌تر از دستمزد خود را به‌طور غیرضروری صرف نظر کنند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

Nationwide | می‌گوید: با افزایش نرخ وام مسکن، قیمت مسکن در بریتانیا ثابت است بازار مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، رشد قیمت مسکن در بریتانیا در …