سنت هلنز برای تاریخ و چهارمین پیروزی متوالی در فینال بزرگ تلاش کرد | سنت هلن

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اچتاریخ در همه شکل ها و اندازه ها وجود دارد و به نوعی، هر طرفی که جام سوپر لیگ را بالا می برد، تکه ای برای خود می نویسد. اما در عصر شنبه در اولدترافورد، چیزی کمی مهمتر در خط وجود دارد.

از زمان شروع فصل سوپرلیگ 2019، جهان به شدت تغییر کرده است. بریتانیا سومین نخست‌وزیر خود را به دست می‌آورد و این سیاره در یک بیماری همه‌گیر زندگی کرده است. هر چند سنت هلن ثابت مانده است. برای بیش از 1000 روز، عنوان قهرمانی سوپرلیگ به تنهایی متعلق به یک باشگاه و یک باشگاه بوده است و روز شنبه آنها تلاش کردند به جایی بروند که هیچ باشگاهی در دوران مدرن نرفته است – و از زمان شروع لیگ راگبی در سال 1895 تنها یک باشگاه رفته است.

تنها تیم بزرگ و فاتح ویگان در دهه‌های 1980 و 1990 چهار قهرمانی متوالی لیگ را به دست آورد. از زمانی که سوپرلیگ در سال 1996 تأسیس شد و این ورزش به تابستان تبدیل شد، هیچ کس به این موفقیت دست نیافته است. اگر سنت هلنز لیدز راینوس را در فینال بزرگ شکست دهد، تبدیل به دومین باشگاهی خواهد شد که موفق به انجام این کار شده است و از نظر بسیاری، شک و تردید را در مورد اینکه آیا آنها بهترین تیمی هستند که بازی را انجام داده اند، از بین خواهند برد.

مربی آنها، کریستین وولف – که آنها را به دو عنوان قبلی هدایت کرد – می گوید: “من فکر می کنم آنها می توانند با موفقیتی که در کل بازی کسب کرده اند در این گروه قرار بگیرند.” اما پیروزی در این آخر هفته برای من کمی علامت تعجب می گذارد و همیشه هر گونه شک و بحثی را از بین می برد. در این دوره چهار ساله تسلط بی‌سابقه، سنت هلن‌ها حداقل یک بار هر جایزه داخلی را به دست آورده‌اند.

راهنمای سریع

ترکیب های احتمالی

نمایش دهید

سنت هلن بنیسون؛ مکینسون، هورل، پرسیوال، هوپوات؛ ولزبی، لومکس؛ پاس، رابی، لیز، هد، باتسلور، نولز. تبادل مک کارتی اسکارزبروک، وینگفیلد، لوسیک، سیرونن.

لیدز مایلر، بریسکو، ساتکلیف، هارداکر، هندلی. آستین، لیمینگ؛ اولدزکی، اوکانر، پریور، مارتین، بنتلی، تتهوانو. تبادل دوایر، اسمیت، تامپسون، دونالدسون.

داور ال مور.

از بازخورد شما متشکرم.

آنها از ابتدای سال 2019 تاکنون 101 بازی در لیگ و پلی آف انجام داده اند و در 82 بازی پیروز شده اند. ستارگان با سابقه ای مانند Lachlan Coote و Théo Fages بوده اند و رفته اند. بازیکنان جوانی مانند جک ولزبی، لوئیس داد و جان بنیسون جای آنها را گرفته اند. و سلطه سنت هلن بی‌تحرک بوده است. این یک تیم لیگ راگبی نیست بلکه یک جوگرنوت بی رحم است که هیچ نشانه ای از کاهش سرعت نشان نمی دهد.

یکی از بازیکنان این باشگاه، کاپیتان آنها، جیمز رابی بوده است. مسلما بهترین بازیکنی که سوپرلیگ دیده است – و احتمالا بهترین بازیکن تاریخ سنت هلنز – رابی اولین کاپیتانی خواهد شد که چهار سال متوالی عنوان قهرمانی سوپر لیگ را به دست آورده است اگر بتواند تیمش را به سمت موفقیت در برابر راینوس هدایت کند. پنجم شد اما با مربیگری روهان اسمیت در این فصل از شانس رسیدن به اولدترافورد سرپیچی کرد.

جک ولزبی از سنت هلنز در جریان بازی سوپر لیگ بتفرد در ورزشگاه Totally Wicked سومین تلاش تیم خود را به ثمر رساند.
جک ولزبی از سنت هلنز به جایگاه تیمش در پانتئون مطمئن است: “اگر در این بازی پیروز شویم، به نظر من ما را به عنوان بهترین تیم تاریخ تثبیت می کند.” عکس: ویل متیوز/ PA

آیا این طرفی که رابی با غرور رهبری می کند، بزرگ ترین است؟ این مرد 36 ساله می گوید: «پاسخ دادن به این سؤال سخت است. حتی من موافقم که مقایسه دوره ها و مقایسه با آن تیم ویگان سخت است. اما بازی بسیار تغییر کرده است و به اندازه کافی سخت است که دو برد متوالی را ببریم. الان هم فقط چهار سال نیست، چهار سال قبل است که پایه ها را بگذاریم. اما با وجود همه بحث‌ها، این یک واقعیت است که هیچ‌کس قبلاً این کار را در سوپرلیگ انجام نداده است. من مطمئناً جرات دارم رویاپردازی کنم که ما می توانیم آن را انجام دهیم.”

ولزبی که در فینال بزرگ 2020 موفق شد تلاش خود را برای پیروزی به ثمر برساند، در مورد این موضوع کمی صریح تر است. او گفت: “این بزرگترین بازی سال و بزرگترین بازی برای Saints در تاریخ آن است.” اگر در این بازی پیروز شویم، از نظر من ما را به عنوان بهترین تیم تاریخ تثبیت خواهد کرد. عوامل مختلف زیادی وجود دارد، اما برای ما در گروه، چهار نفر پشت سر هم، چلنج کاپ در آنجا، چند سپر لیدر لیگ، این فقط نظر شخصی من است، اما گفتن این موضوع کافی است.

انگیزه اضافه ای برای وولف نیز وجود دارد که بعد از فینال قدیس را ترک خواهد کرد. او در سال 2023 به استرالیا بازخواهد گشت تا در سال 2025 به جای وین بنت در این باشگاه دستیاری کند تا به عنوان دستیار در فرانچایز جدید NRL Dolphins تبدیل شود.

در The Recap، ایمیل هفتگی منتخب ویراستاران، ثبت نام کنید.

او اذعان می کند: «خداحافظی سخت خواهد بود. بازیکنان به دلیل ثبات و سخت کوشی که انجام می دهند، برای کار با آنها فوق العاده هستند.

اما به عنوان یک گروه از مردان، شخصیتی که دارند، تقریباً می توانید ببینید که چرا آنها تا این حد موفق بوده اند. من بسیار مفتخر بودم که بخشی از این سفر بودم.»

رابی می‌گوید: «ما می‌دانیم که این موضوع وجود دارد، تاریخ، همه آن را می‌دانند. هویج آویزان است، اما باید آن را در جعبه بگذاریم و 80 دقیقه فراموشش کنیم و کار را تمام کنیم.

برای اینکه بخشی از چنین قطعه شگفت انگیزی از تاریخ باشم، نمی‌توانستم چیزی بهتر از این فکر کنم. ما ریتمی پیدا کرده‌ایم که برای ما کار می‌کند و افراد مناسبی وجود دارند که سال‌ها بعد از رفتن من، این کار را ادامه دهند. امیدوارم امسال بتوانیم یک بار دیگر تحویل دهیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کت و شلوار: ساکن خانه مراقبت با کاغذ گیر کرده در نای جان باخت

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، Cheryl Yewdall بیشتر عمر خود را …