فرانسه حداقل هزینه تحویل کتاب را در مبارزه ضد آمازون تعیین می کند | فرانسه

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت اعلام کرده است که فرانسه قصد دارد حداقل هزینه تحویل 3 یورو را برای سفارش های آنلاین کتاب کمتر از 35 یورو اعمال کند تا زمینه بازی کتابفروشی های مستقلی را که در رقابت با شرکت های تجارت الکترونیکی تلاش می کنند، هموار کند.

یک قانون فرانسه در سال 2014 تحویل رایگان کتاب را ممنوع می کند، اما آمازون و سایر فروشندگان، مانند Fnac، با دریافت تنها 1¢ این امر را دور زده اند. کتابفروشی های محلی معمولاً تا 7 یورو برای ارسال دریافت می کنند.

قانونی در دسامبر 2021 به تصویب رسید تا شکاف 1¢ را از طریق حداقل هزینه حمل و نقل ببندد، اما تا زمانی که دولت در مورد اندازه این هزینه تصمیم نگرفته بود، عملی نشد.

وزارت فرهنگ و دارایی گفت: «این کار صنعت کتاب را با عصر دیجیتال با بازگرداندن تعادل بین پلت‌فرم‌های بزرگ تجارت الکترونیکی که تحویل تقریباً رایگان کتاب‌ها را به هر اندازه سفارش ارائه می‌دهند و کتابفروشی‌هایی که نمی‌توانند با این قیمت‌های تحویل مطابقت کنند، منطبق خواهد کرد». .

آنها افزودند که فرانسه طرح خود را به کمیسیون اروپا اطلاع خواهد داد و حداقل هزینه تحویل شش ماه پس از تایید اعطای اتحادیه اروپا اعمال خواهد شد.

وزارت فرهنگ گفت که هزینه 3 یورویی – که شامل مالیات می شود – نمی تواند از طریق برنامه های وفاداری مشتریان یا خرید مشترک کتاب با سایر موارد دور زده شود.

این شرکت اضافه کرد که برای سفارش‌های بیش از 35 یورو، فروشندگان آنلاین همچنان می‌توانند هزینه تحویل یک سنت را پیشنهاد کنند.

وزارتخانه ها گفتند: «هزینه تحویل 3 یورویی … برای خریداران کتاب بازدارنده نیست و آستانه 35 یورو به نفع سفارشات گروهی است که از نظر زیست محیطی مفید است».

آمازون بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

این غول خرده‌فروشی آنلاین گفته است که هزینه حمل و نقل ثابت، کسانی را در مناطق روستایی که نمی‌توانند به راحتی از یک کتابفروشی دیدن کنند و به تحویل تکیه کنند، مجازات می‌کند.

کتابفروشی‌ها در فرانسه به لطف قانونی در سال 1981 که تخفیف قیمت کتاب‌های جدید را ممنوع می‌کند، از ظهور آمازون جان سالم به در برده‌اند، اما آنها می‌گویند که توانایی غول آنلاین ایالات متحده در کاهش آنها در حمل و نقل همچنان بازار را منحرف می‌کند.

انجمن کتابفروشی های فرانسه SLF روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد که هزینه 3 یورو ناکافی است، زیرا به این معنی است که کتابفروشی ها همچنان با ضرر به فروش کتاب ها به مشتریان می پردازند. این سازمان از دولت خواست که هزینه های اداره پست فرانسه را برای ارسال کتاب توسط کتابفروشی ها کاهش دهد.

بیش از 20 درصد از 435 میلیون کتاب فروخته شده در فرانسه در سال 2019 به صورت آنلاین خریداری شد و سهم بازار 3300 کتابفروشی مستقل فرانسه به دلیل رقابت خرده فروشان آنلاین مانند آمازون، Fnac و Leclerc به آرامی در حال کاهش است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بی بی سی می گوید یوروویژن 2023: لیورپول مسابقه سال آینده را به نام اوکراین برگزار می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، بی بی سی اعلام کرد که …