وقتی حزب کارگر به کنفرانس می رود، استارمر به جایزه انتخابات چشم دوخته است | کار یدی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وقتی کیر استارمر در تعطیلات تابستانی خودکار خود را برداشت تا شروع به تهیه پیش نویس سخنرانی کنفرانس خود کند، هیچ راهی وجود نداشت که بدانیم حریفش تا پایان آن چه کسی خواهد بود.

هدف او در 12 ماه گذشته بوریس جانسون بود. اکنون که او رفته است، اولین سالی خواهد بود که رهبر حزب کارگر به اندازه کافی اعتماد به نفس دارد تا در دو سال آینده در مورد نخست وزیری خود به طور واقع بینانه صحبت کند.

پس از کنفرانس سال گذشته، نمایندگان مجلس در این فکر بودند که آیا استارمر به عنوان رهبر حزب کارگر به انتخابات بعدی راه پیدا خواهد کرد یا خیر. چرخش، که بیشتر آن ساخته خود محافظه‌کاران است، قابل توجه بوده است.

حزب کارگر جدید در نظرسنجی‌ها پیشتاز راحتی دارد، جانسون رفته است و دولت جدید محافظه‌کاران برنامه فوق‌العاده‌ای را آغاز می‌کند که شامل فرانکینگ، برداشتن سقف پاداش‌های بانک‌داران، کاهش عمده مالیات برای ثروتمندان و سرکوب مزایا است. پایان‌های جدید.

در گفتگو با نمایندگان مجلس، وزرای کابینه و حلقه نزدیک استارمر، روحیه خوشبینانه – حتی شادی – در حالی که حزب به لیورپول می رود.

اکثر نمایندگان حزب کارگر، متشکل از اعضای حزب، اکنون طرفدار استارمر هستند، پس از خروج اعضای چپ سرخورده، که احتمالاً به معنای اختلال کمتر در سالن کنفرانس است. با این حال، به ویژه در هنگام اجرای برنامه ریزی شده سرود ملی، همیشه احتمال مخالفت وجود دارد.

سیاست‌های جدیدی در زمینه حقوق کارگران، مراقبت از کودکان، NHS و محیط‌زیست وجود خواهد داشت، که وزرای کابینه در سایه قول می‌دهند که پیشنهادات تحول‌آفرینی باشد، پس از تابستانی که با تیم خزانه‌داری سایه‌گرای مالی به رهبری راشل ریوز، پیشنهادات را به پایان رساند.

استراتژیست ها یک آغوش کامل از نمادهای میهن پرستانه، ادای احترام به ملکه، جک های اتحادیه و پرچم های اوکراین را در سالن کنفرانس برنامه ریزی کرده اند. هر وزیر کابینه در سایه با اطمینان در مورد کارگر در دولت صحبت خواهد کرد.

این کنفرانس بی وقفه بر روی کشور، رشد اقتصاد متمرکز خواهد بود. [being] یکی از دستیاران ارشد گفت: قوی در دفاع، همبستگی با اوکراین، مطلقاً جایی برای شک وجود نخواهد داشت. این کنفرانس باید بسیار منظم باشد. ما جناح سیاسی مردم بریتانیا هستیم و دیگر یک گروه ذینفع خاصی نیستیم.»

استراتژیست های حزب اکنون احساس می کنند می توانند برای اولین بار به طور جدی در مورد برنامه های حزب برای قدرت صحبت کنند. یکی دیگر از مشاوران استارمر گفت: «او نمی‌توانست بگوید، حتی سال گذشته، این کاری است که من در زمان نخست وزیری برای کشور انجام خواهم داد، ما در خارج از شهر می‌خندیدیم».

چنین اعتمادی به تدریج در حال تبدیل شدن به بدبینان داخلی حزب است، حتی اگر شک و تردید در مورد اینکه آیا استارمر می تواند یک دیدگاه معنادار را بیان کند، باقی می ماند.

یکی از وزیران کابینه در سایه می گوید: «ما در انتخابات بعدی پیروز خواهیم شد. «تا چند هفته گذشته هرگز واقعاً چنین چیزی را باور نکرده بودم. اما الان دارم.»

وزیران و استراتژیست‌های کابینه در سایه کارگر از آسودگی خاطر می‌گویند که چگونه حزب می‌تواند در مورد چیزهایی که برای کشور مهم است صحبت کند، نه اینکه در درگیری گرفتار شود.

یکی از مقامات ارشد حزب کارگر گفت: «این سالی است که باید خطوط جداکننده را تعیین کرد. بوریس جانسون می‌تواند در قلمرو ما بنشیند و ما را مجبور به سیاست شخصیتی کند. این فرق داره.”

از زمان اخراج بوریس جانسون، استارمر اعتماد به نفس جدیدی پیدا کرده است. بعد از گله‌های تابستانی درباره «کیر خسته کننده» نظم و انضباط بیشتری وجود دارد. این تا حدودی ناشی از این بود که استارمر بیش از حد بر روی پارتی گیت و بوریس جانسون متمرکز شده بود – از جمله در حلقه داخلی خود.

اگرچه احساس آرامش محسوسی در موقعیت حزب کارگر وجود دارد، اما اعصاب زیربنایی در کابینه سایه و در میان نمایندگان مجلس درباره دیدگاه خود استارمر برای کشور وجود دارد. بسیاری می توانند به یاد بیاورند که وقتی کشور اساساً در مورد رهبر حزب کارگر نامطمئن به نظر می رسید چگونه امتیازات نظرسنجی برای اد میلیبند و نیل کیناک از بین رفت.

تعداد کمی می توانند بگویند که شنیده اند استارمر به طور معنی داری آنچه را که برای آن مطرح می کند بیان کند، و خود رهبر حزب کارگر از توسعه سیاست های روزانه و برنامه ریزی انتخابات دوری می کند.

یکی از وزیران در سایه گفت: “بزرگترین ترس من اکنون این است که به طور تصادفی وارد دولت شویم و برنامه منسجمی نداریم که بتوانیم آن را اجرا کنیم و متوجه شویم.”

یکی دیگر از وزیران کابینه در سایه گفت که آنها تا حدودی اطمینان یافته اند که امسال از نظر سیاست های افراطی که برخی از آنها تنها در چند روز گذشته امضا شده اند، پیشنهادهای بیشتری ارائه خواهد شد. آنها گفتند: «بسیاری از چیزهایی که در شش ماه گذشته ارائه شده است، آنقدر پیش پا افتاده بوده که توهین آمیز بوده است. من هنوز از شعارها متنفرم، اما پیشنهاد در حال بهبود است.»

یکی از همتایان باتجربه، یکی از حامیان استارمر، افزود: «کیر در طول سال گذشته به ما گفته است که چرا یک نخست وزیر خوب می شود. اما او تقریباً به اندازه کافی در مورد دلیل او به ما نگفته است می خواهد نخست وزیر شدن و این برای من کلید است.»

مشاوران ارشد استارمر می گویند که می دانند این درست است. وقتی مردم می گویند ما هیچ سیاستی نداریم، منظورشان این نیست. آنها در واقع می خواهند بدانند که چشم انداز چیست. این به این معنا نیست که ما به اندازه کافی مایکروویو رایگان نداده ایم.»

امسال، استارمر یک سخنرانی نویس جدید دارد که از انجمن سلطنتی هنرها استخدام شده است، آلن لاکی، دستیار سابق تریسترام هانت. او در کنار تیمی از جمله مشاوران ارشد پل اوندن و استوارت اینگام که استارمر را برای PMQ آماده می کنند، خواهد نوشت.

به گفته یک منبع آگاه از سخنرانی، “این سخنرانی درباره حضور در دولت است.” سیاست‌های بیشتری نسبت به گذشته وجود خواهد داشت، اما به طور اساسی‌تر به این سؤال پاسخ می‌دهد که بریتانیا تحت رهبری کیر استارمر چگونه به نظر می‌رسد.»

حضور استارمر «بسیار مشهودتر» در طول کنفرانس وجود خواهد داشت – سخنرانی او یک روز زودتر منتقل شده است تا زمان بیشتری از آماده سازی برای او باقی بماند.

اکنون که دوره عزای ملی برای ملکه به پایان رسیده است، هیچ محدودیتی برای پذیرایی از نوشیدنی وجود نخواهد داشت. یکی از برگزارکنندگان کلیدی گفت: “احمقانه است.” “اگر کاری انجام دهیم که پیشنهاد کنیم لحن خاصی باید اجرا شود، لحظه ای که تعدادی عکس از مردم با نوشیدنی در کنفرانس کارگری وجود دارد، این یک داستان در Mail است.”

میدان اصلی نبرد در کنفرانس بر سر اصلاحات انتخاباتی خواهد بود که بیش از 90 درصد از احزاب محلی ارائه شده به کنفرانس را تشکیل می دهد. اتحادیه های کارگری در یک سال گذشته موضع خود را برای حمایت از اصلاحات تغییر داده اند و رهبری برای شکست در این موضوع استعفا داده اند.

همچنین احتمالاً رأی‌های پیچیده‌ای در مورد اقدامات صنعتی وجود خواهد داشت، که ممنوعیت نامحبوب استارمر برای پیوستن وزرای سایه به صفوف مخالفان را به منصه ظهور خواهد رساند. برخی از اتحادیه‌ها، از جمله یونیسون، پیشنهاداتی را پیشنهاد خواهند کرد که فراتر از سیاست‌های کارگری است، از جمله حداقل دستمزد 15 پوندی و افزایش دستمزد مرتبط با تورم.

اما اگرچه این لحظات ناخوشایند خواهند بود، اما بعید است که بحث در سالن کنفرانس به اندازه مشاجرات بر سر قوانین رهبری، یهودی ستیزی و برگزیت که در سال های اخیر فضای مسموم کننده ای به کنفرانس ها داده است، شکنجه شود.

یکی از استراتژیست‌های ارشد گفت: «نحوه عبور ما از حرکت اعتصاب یک چالش است و نمی‌توان آن را دست کم گرفت. ما روابط بسیار خوبی با برخی از اتحادیه‌ها داریم، اما ماموریت برخی از آنها بی‌ثبات کردن کیر است و ما نیز باید در مورد آن مذاکره کنیم.»

حزب کارگر باید از چهار روز حضور در لیورپول با این احساس ظاهر شود که آیا حزب با پاییز دشوارتری روبرو خواهد شد یا خیر. نوبت تراس خواهد بود که در بیرمنگام غرفه خود را راه بیندازد و استارمر می‌داند که خوش‌بینی نمایندگان مجلس می‌تواند به سرعت تغییر کند اگر پیشتازی آنها در نظرسنجی شروع به فروپاشی کند.

هیچ راهی برای توقف PLP وجود ندارد [parliamentary Labour party] یکی از مشاوران ارشد شانه هایش را بالا انداخت. او در شرف خرج 100 میلیارد پوند است و او در سال 1997 یک لحظه وحدت ملی بلر را تجربه کرده است.

آنها افزودند: «اگر در نظرسنجی ها عقب نمانند، باید به شدت نگران باشند. هیچ بازوکا بزرگتر از آن بسته خرج کردنی وجود ندارد. اگر این کار نتیجه ندهد، ما در موقعیت بسیار خوبی هستیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …