مینی بودجه 2022: چه معنایی برای پول شما دارد؟ | مینی بودجه 2022

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کواسی کوارتنگ، صدراعظم، بسته گسترده ای از اقدامات را در مینی بودجه خود اعلام کرده است، از جمله مجموعه ای از کاهش مالیات که تأثیر زیادی بر مالی میلیون ها نفر خواهد داشت. در اینجا ما به معنای اطلاعیه های اصلی برای امور مالی خانوار می پردازیم.

نرخ پایه کاهش مالیات بر درآمد

نرخ پایه مالیات بر درآمد از آوریل آینده 1 p در پوند کاهش می یابد – یک سال زودتر از برنامه ریزی شده – به 19٪ کاهش می یابد.

وزارت خزانه داری گفت که این انتقال بیش از 5 میلیارد پوند “به این معنی است که 31 میلیون نفر به طور متوسط ​​170 پوند در سال در سال 2023-2023 وضعیت بهتری خواهند داشت”. با این حال، این حرکت به نفع کسانی است که درآمد بالاتری دارند. به گفته وزارت خزانه داری، به طور متوسط، مالیات دهندگان با نرخ پایه 130 پوند در سال 2023-2023 وضعیت بهتری خواهند داشت، در حالی که برای مالیات دهندگان با نرخ بالاتر این سود 360 پوند است.

دولت گفت که این اولین کاهش نرخ پایه مالیات بر درآمد در 15 سال گذشته است (آخرین باری که این اتفاق در سال 2008-2009 رخ داد) و افزود که 19 درصد کمترین نرخ پایه در مالیات بر درآمد مدرن است. سیستم.

هارگریوز لنزداون گفت که اعلامیه های کوارتنگ “یک گلوله در بازو” برای بازنشستگان خواهد بود. این کاهش 1 درصدی ممکن است کوچک به نظر برسد، اما می تواند پس انداز جدی را به همراه داشته باشد، به طوری که فردی با درآمد 25000 پوندی بیش از 125 پوند کمتر در سال پرداخت می کند.

نرخ اضافی لغو شد

کوارتنگ همچنین اعلام کرد که بالاترین نرخ مالیات بر درآمد – 45٪ “نرخ اضافی” برای افرادی که بیش از 150,000 پوند درآمد دارند – به طور کلی از آوریل 2023 لغو می شود و با یک نرخ بالاتر مالیات بر درآمد 40٪ جایگزین می شود.

آستانه فعلی برای نرخ بالاتر مالیات 50,270 پوند است – از آوریل هر کسی که بیش از این مقدار درآمد داشته باشد، به جای 20٪، 40٪ مالیات خواهد داشت. حذف نرخ اضافی باعث کاهش مالیات برای حدود 660000 نفر می شود.

یک امتیاز اضافی برای کسانی که در غیر این صورت مالیات دهندگان با نرخ اضافی بودند این است که از آوریل 2023 از کمک هزینه پس انداز شخصی 500 پوندی، مطابق با مالیات دهندگان با نرخ بالاتر، بهره مند می شوند. آنها قبلاً از این امر مستثنی شده بودند.

آستانه های مالیاتی

هیچ تغییری در برنامه های قبلی برای حفظ کمک هزینه معاف از مالیات شخصی در 12570 پوند برای چهار سال آینده وجود نداشت. در بودجه بهار 2021، صدراعظم وقت، ریشی سوناک، آستانه های مالیاتی شخصی را مسدود کرد و خانواده های کم درآمد بیشتری را به پرداخت نرخ پایه و آنهایی که درآمد نزدیک به 50000 پوند داشتند را به پرداخت نرخ بالاتر 40 درصد کشاند. پیش‌بینی می‌شود که این تعلیق‌ها – که برخی آن را مالیات پنهانی می‌نامند – پنج سال طول بکشد و تا سال 2026 میلیاردها دلار برای خزانه‌داری جمع آوری کند.

انجماد آستانه ها در زمان تورم دستمزد، هزاران کارگر را وارد براکت های مالیاتی بالاتری کرده است. به عبارت دیگر، کارگران بیشتری نسبت به نسبت بیشتری از درآمد خود مالیات بر درآمد می پردازند.

استیون کامرون، مدیر بازنشستگی شرکت بیمه Aegon، گفت: «آستانه های مالیات بر درآمد در حال حاضر تا سال 2026 مسدود شده است و با گذشت زمان، افزایش دستمزدها به این معنی است که مردم بر بیشتر از درآمد خود مالیات می پردازند و در برخی موارد به سمت پرداخت نرخ های بالاتر کشیده می شوند. مالیات. این یک مسئله خاص در شرایط فعلی است زیرا تورم فزاینده افزایش دستمزدها را تسریع کرده است.»

بیمه ملی

دولت روز پنجشنبه تایید کرد که افزایش 1.25 درصدی سهم بیمه ملی (NICs) را که تنها توسط Sunak در آوریل امسال اجرا شده بود، معکوس می کند.

این اقدام جدید که از 6 نوامبر اجرایی می شود، اندکی به جیب میلیون ها نفر می پردازد – به گفته دولت به طور متوسط ​​حدود 14 پوند در ماه برای مالیات دهندگان با نرخ پایه – اما هیچ کمک اضافی برای آن ها ارائه نخواهد کرد. در کمترین درآمد

Sunak از افزایش 1.25 درصدی NIC ها در سپتامبر سال گذشته خبر داد و آن را مالیات مراقبت های بهداشتی و اجتماعی برای تامین مالی بهبود NHS و مراقبت های اجتماعی خواند. وزرا نرخ اصلی کارت ملی برای کارمندان را از 12 درصد به 13.25 درصد افزایش دادند، در حالی که به کارفرمایان گفته شد که 15.05 درصد پرداخت کنند که از 6 آوریل اعمال می شود.

دولت گفت که معکوس کردن این به این معنی است که تقریبا 28 میلیون نفر بیشتر از درآمد خود را حفظ خواهند کرد. اکثر کارمندان از طریق لیست حقوق کارفرمای خود کاهش در حقوق ماه نوامبر خود را دریافت می کنند، اگرچه برای برخی از کارگران ممکن است دسامبر یا ژانویه باشد.

به گفته تحلیلگران، این تغییر 93 پوند در سال برای افرادی که 20000 پوند درآمد دارند، 343 پوند برای شخصی با 40000 پوند، 593 پوند برای درآمد 60000 پوند و 1093 پوند برای 100000 پوند پس انداز خواهد داشت.

Sunak همچنین در اوایل سال جاری اعلام کرد که سطح شارژ NIC ها از 9880 پوند افزایش می یابد. از ژوئیه امسال، کارگران تا زمانی که 12570 پوند در سال دریافت نکنند، مشارکت نمی کنند – همان میزانی که مالیات بر درآمد شروع می شود.

دولت روز پنجشنبه تایید کرد که “متعهد به حفظ سطح این آستانه ها برای حمایت از خانواده ها” است. در مجموع، معکوس شدن مالیات و آستانه های بالاتر به این معنی است که تقریباً 30 میلیون نفر به طور متوسط ​​بیش از 500 پوند در سال 2023-2024 بهتر خواهند بود.

تمبر مالیاتی

همانطور که گزارش‌ها پیش‌بینی کرده بودند، کوارتنگ حق تمبر را کاهش داد، تا جایی که هیچکدام از 125000 پوند به 250000 پوند پرداخت نمی‌شوند، در حالی که برای خریدارانی که برای اولین بار این آستانه را داشتند از 300،000 پوند به 425،000 پوند رسید. حداکثر ارزش ملکی که برای اولین بار می توان از خریدار تقاضا کرد نیز از 500,000 پوند به 625,000 پوند افزایش می یابد.

دولت می گوید این اقدامات بیش از 200000 خریدار را به طور کلی از پرداخت حق تمبر محروم می کند. صدراعظم گفت که کاهش دائمی بوده و از 23 سپتامبر اجرایی می شود.

حکم تحلیلگران

برای میلیون‌ها نفر، بسیاری از این کمک‌ها عملاً چندین برابر با افزایش صورت‌حساب‌های انرژی، هزینه‌های بالاتر وام مسکن و وام‌گیری که بسیاری پس از هفت افزایش متوالی نرخ بهره با آن مواجه شده‌اند، و بسیاری از هزینه‌های سرسام‌آور دیگر بلعیده می‌شود. بودجه خانوارها را تحت فشار بی سابقه ای قرار می دهند.

بکی اوکانر، رئیس بخش بازنشستگی و پس‌انداز در وب‌سایت Interactive Investor، می‌گوید: «بسیاری از خانواده‌های شاغل از اقداماتی که امروز اعلام شده‌اند، افزایش فوری خواهند داشت – مالیات‌های پایین‌تر به این معنی است که ما بیشتر پول خود را نگه می‌داریم.

اما در واقعیت، هر پولی که از مالیات‌های پایین‌تر پس‌انداز می‌شود، به شکل قبوض بالاتر انرژی و افزایش پرداخت‌های وام مسکن از درب ورودی و مستقیماً از در پشتی خارج می‌شود.»

به گفته تحلیلگران، مالیات بر درآمد و اقدامات بیمه ملی، افزایش زیادی برای دستمزد برخی از ثروتمندترین افراد کشور ایجاد خواهد کرد.

به گفته Quilter تجارت مدیریت ثروت، حذف نرخ 45 درصد به این معنی است که شخصی که 175000 پوند درآمد دارد، 1250 پوند اضافی در سال به خانه می برد که اگر معکوس افزایش NIC را در نظر بگیرید به 3280 پوند افزایش می یابد.

این سازمان اضافه کرد که کسانی که سالانه 500000 پوند درآمد دارند، از لغو نرخ 45 درصدی «17500 پوند» سود خواهند برد که با احتساب تغییر NIC به 23500 پوند افزایش می یابد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

قطر دیپلمات ها را برای خدمت سربازی در جام جهانی به خانه فرا می خواند | قطر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، به گفته یک منبع و …