خرده فروشان بریتانیایی از بازگشت برنامه ریزی شده خرید بدون مالیات بر ارزش افزوده برای گردشگران استقبال می کنند | صنعت خرده فروشی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

خرده فروشان و صنعت مهمان نوازی از بازگشت برنامه ریزی شده خرید بدون مالیات بر ارزش افزوده برای گردشگران بین المللی استقبال کرده اند و می گویند که این امر به افزایش فروش کمک می کند.

دولت گفت که در مورد معرفی یک طرح جدید خرید معاف از مالیات برای بریتانیای کبیر مشورت خواهد کرد و طرح موجود در ایرلند شمالی را مدرن خواهد کرد.

این طرح گردشگران را قادر می‌سازد که مالیات بر ارزش افزوده کالاهایی را که در خیابان‌های بزرگ، فرودگاه‌ها و سایر نقاط مبدا خریداری کرده‌اند و در چمدان‌های شخصی خود از بریتانیا صادر می‌کنند، بازپرداخت کنند.

طبق اسناد دولتی که در کنار بودجه کوچک کواسی کوارتنگ در روز جمعه منتشر شد، این اقدام که در سال‌های 25-2024 تقریباً 1.3 میلیارد پوند هزینه در بر خواهد داشت، برنامه بلندمدت بدون مالیات بر ارزش افزوده را لغو می‌کند. در ژانویه 2021 توسط صدراعظم سابق ریشی سوناک پس از برگزیت.

دولت گفت که یک مشاوره قبل از ارائه در اسرع وقت، “نظرات مربوط به رویکرد و طراحی طرح را جمع آوری خواهد کرد”.

خرده فروشان، به ویژه در نقاط داغ توریستی مانند مرکز لندن، مدت هاست که خواستار بازگشت این طرح شده اند و می گویند از دست دادن آن باعث شده است که گردشگران ترجیح دهند در جاهای دیگر بیشتر خرج کنند.

هلن دیکینسون، مدیر اجرایی کنسرسیوم خرده‌فروشی بریتانیا، که نماینده اکثر خرده‌فروشان بزرگ است، گفت: ما از معرفی مجدد خرید بدون مالیات برای گردشگران استقبال می‌کنیم که فروش را افزایش می‌دهد و بریتانیا را به همسویی با سایر کشورهای اروپایی بازمی‌گرداند.

اما او افزود که دولت هیچ اقدامی برای مقابله با بار نرخ های تجاری، مالیات مبتنی بر دارایی که خرده فروشان می گویند آنها را از رقابت با متخصصان آنلاین مانند آمازون منع می کند، انجام نداده است.

دیکینسون گفت: «خرده‌فروشان با فشارهای هزینه‌های بسیار زیادی مواجه هستند، نه فقط به دلیل قبوض انرژی، بلکه با پوند ضعیف، افزایش قیمت کالاها، هزینه‌های حمل و نقل بالا، بازار کار فشرده و بار تجمعی هزینه‌های تحمیلی توسط دولت.

با این حال، چیزی که در اطلاعیه امروز غایب بود، اشاره به نرخ‌های تجاری بود که قرار است در آوریل آینده 10 درصد افزایش پیدا کند و 800 میلیون پوند افزایش مالیات غیرقابل‌قابلی را برای خرده‌فروشان تحت فشار ایجاد کند. این امر اجتناب ناپذیر است که چنین مالیات های اضافی در نهایت به صورت قیمت های بالاتر به خانواده ها منتقل شود.

کیت نیکولز، مدیر اجرایی UKHospitality، نهاد تجاری که نماینده رستوران‌ها، بارها و هتل‌ها است، افزود: «در حالی که خرید بدون مالیات برای مشتریان خارج از کشور گامی خوش‌آمد برای جذب گردشگران خارجی است، گامی بسیار مؤثرتر، کاهش آن خواهد بود. مالیات بر ارزش افزوده برای مشتریان داخلی ما.

نرخ مالیات بر ارزش افزوده ما بالاترین میزان در بین اقتصادهای مدرن است، بنابراین اگر ما خواهان یک بازار رقابتی در سطح جهانی هستیم، به مالیات بر ارزش افزوده کمتر و جایگزینی عادلانه برای نرخ های تجاری نیاز داریم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

تد باد و چری بیزلی در مناظره سنای کارولینای شمالی به مصاف یکدیگر خواهند رفت

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، رقابت به قدری فشرده شده است که …