آیا این محل عبور از کانال دوستدار محیط زیست در آینده است؟ | تعطیلات فرانسه

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سیعبور از کانال مانش از انگلیس به فرانسه در تابستان امسال مطبوعات بدی داشته است – صف‌های بزرگ در دوور، قطارهای گیر کرده در تونل‌ها، لغو کشتی‌ها. اما یک استارت‌آپ جدید به نام SailLink قصد دارد یک جایگزین سازگار با محیط زیست – یک گزینه پیشگام کاتاماران با موتور باد برای دوچرخه‌سواران و عابران پیاده از Dover تا Boulogne-sur-Mer – ارائه دهد که امیدوار است سال آینده راه اندازی شود.

SailLink برنامه‌ریزی کرده است تا از بهار 2023 تا اواخر تابستان، با چهار ساعت طول بکشد، خدمات مسافربری روزانه بازگشت خود را آغاز کند. کرایه یک طرفه احتمالاً 85 پوند است، که تقریباً سه برابر قیمت 90 دقیقه عبور P&O از دوور- کاله است. ممکن است مسیرهای دیگری از Ramsgate به Dunkirk و احتمالاً Newhaven به Dieppe دنبال شود. اندرو سیمونز، بنیانگذار SailLink، گفت: “این یک شکل جدید از حمل و نقل عمومی و در عین حال یک تجربه جدی قایقرانی خواهد بود.”

سفرهای خلبانی فقط دو دوچرخه و شش مسافر را حمل می کردند، اما یک کشتی بزرگتر برنامه ریزی شده است.
سفرهای خلبانی فقط دو دوچرخه و شش مسافر را حمل می کردند، اما یک کشتی بزرگتر برنامه ریزی شده است. عکس: کارلتون رید

پرتاب به تامین مالی کافی و یک قایق مناسب بستگی دارد، اما SailLink در توسعه کسب و کار توسط Blue Living Lab در Boulogne-sur-Mer پشتیبانی می شود و با ترکیبی از حمایت مالی، سرمایه گذاری جمعی و وام، سیمونز مطمئن است که این پروژه انجام خواهد شد. طبق برنامه پیش بروید

هفته گذشته یک سری سفرهای خلبانی انجام شد – و من به اولین سفری پیوستم که دوور را ترک کرد. ساعت 5 بعدازظهر از جوخه چارتر اسکله جدید حرکت کردیم و چهار ساعت بعد در اسکله Chanzy در بولون فرود آمدیم. بادبان های کاتاماران غرق در درخشش کم رنگ نارنجی یک ماه در حال افزایش است.

قایق ما، 12 متری Mago Merlino که برای مرحله آزمایشی مورد استفاده قرار گرفت، مجوز حمل تنها 6 مسافر و دو دوچرخه را داشت – اما SailLink قصد دارد با یک کشتی بزرگتر برای 12 مسافر و 12 دوچرخه، با فضایی برای ویلچر نیز راه اندازی کند. این شرکت قصد دارد در وهله اول یک قایق موجود را تطبیق دهد و بعد از اینکه مفهوم به اندازه کافی توسعه یافته و نشان داده شد، قایق خود را بسازد. و همچنین قدرت بادبان، قایق خواهد بود یک سیستم محرکه الکتریکی شارژ مجدد توسط پنل های خورشیدی داخلی و یک شب در بندر.

سیمونز، دانشمند محیط زیست متخصص در ارزیابی چرخه حیات سیستم های حمل و نقل و انرژی، گفت: «در حالی که ما عمدتاً به نیروی باد متکی خواهیم بود، باید از نیروی محرکه مکانیکی در هنگام افت باد و برای ورود و خروج به بنادر استفاده کنیم. ما به ویژه برای دوچرخه سواران و مسافران پیاده که خواهان تجربه اقیانوس هستند، افرادی که به دنبال یک تجربه سفر جایگزین اما راحت با ماجراجویی هستند، نه فقط جنبه سبز، جذاب خواهیم بود.

تنگه دوور شلوغ ترین راه دریایی جهان است که روزانه صدها کشتی بزرگ تردد می کنند. سیمونز تاکید کرد: «شما در حال عبور از آب‌های بین‌المللی در دریای آزاد در یک بخش جزر و مدی از آب هستید. “شما معمولاً می توانید این کار را انجام دهید که افراد باتجربه قایق را بشناسید یا عضو یک باشگاه باشید.”

همچنین اگر بخواهید کمک کنید، این یک تجربه عملی است. کاپیتان توبی دوئردن – یک قایق‌باز تجاری و مربی قایقرانی – یک دستگاه اندازه‌گیری را برای تمرین در کشتی‌های کانتینری به من سپرد و با محاسبه زوایای تغییر رویکرد، مسیر خود را تغییر دادیم تا ما را به حالت روشن هدایت کند. در مواقع دیگر به عقب لگد می زدم و آرام می شدم و در یکی از دو توری «ترامبولین» جلوی کاتاماران چرت می زدم.

من که هرگز سوار قایق تفریحی نشده بودم، انتظار داشتم امواج به اطراف پرتاب شوند و آماده دریازدگی شوند. هیچ کدام اتفاق نیفتاد. من حتی در هر دو گذرگاه غذا خوردم و سیمونز برای کسانی که می خواستند نان و پنیر می داد (همه ما این کار را کردیم). ما هرگز به هیچ کشتی بزرگی نزدیک نشدیم، اما بیرون بودن روی یک عرشه باز، نزدیک به امواج، قدردانی بیشتری از قدرت دریا می دهد.

گذرگاه 31 مایلی به بادهای غالب متکی است. در نتیجه، هیچ تضمینی وجود ندارد که سفر طبق برنامه باقی بماند. و در آب و هوای سخت، SailLink ممکن است مجبور شود برخی از سفرهای دریایی را لغو کند و به مسافران پیشنهاد انتقال به یک کشتی اتومبیلرانی را بدهد. عبور ما از دوور به بولونی، با نسیمی که در پشت ما بود، مستقیم بود. سفر برگشت بعدازظهر بعد شامل زیگ زاگی برای گرفتن تندبادها بود.

مرحله آزمایشی همچنین به سیمونز این فرصت را داد که رویه‌ها را با کنترل مرزی آزمایش کند. جزئیات گذرنامه باید قبل از سفر ارائه شود و مسافران بریتانیا و کشورهای غیر شنگن باید پاسپورت های مهر شده توسط پلیس مرزبانی را دریافت کنند که در روزهای هفته با قایق ملاقات می کند. در آخر هفته مسافرانی که نیاز به مهر دارند باید به کاله سفر کنند، 40 دقیقه با قطار. ورود و خروج در دوور منوط به بررسی موقت نیروی مرزی خواهد بود.

با توجه به اینکه در حال حاضر تنها یک سرویس کشتی با ماشین به کاله برای تردد پیاده‌ها باز است – و هیچ دوچرخه‌ای (به غیر از تاشو) در حال حاضر در یورواستار مجاز نیست، SailLink می‌گوید که جایگزین بسیار مورد نیاز بدون خودرو را ارائه می‌دهد. دیگر هیچ گذرگاهی از دوور به بولونی وجود ندارد، خدمات کشتی با ماشین در سال 2008 متوقف شد.

وین گادفری، مرد جابجایی مارگیت، یکی از پنج همسفر در گذرگاه خلبانی بود و مانند من، دوچرخه خود را با خود آورد. او گفت که به دلیل اعتبار درمانی و سازگار با محیط زیست، این سفر را «دوباره» انجام خواهد داد. او گفت: «در مورد این سفر در یک روزنامه محلی خواندم. فکر کردم: “چه کار جالبی انجام دادم.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اخبار تیم لیگ برتر: ترکیب پیش بینی شده برای اقدام آخر هفته | لیگ برتر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، بورنموث – لستر شنبه ساعت 3 …