حمله سایبری Optus باعث می شود مشتریان در برابر خطر سرقت هویت احساس «ناتوانی» کنند | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مشتریان Optus درگیر یک حمله سایبری که ممکن است اطلاعات شخصی 9.8 میلیون نفر را فاش کرده باشد، می گویند از اینکه در معرض خطر کلاهبرداری هویت قرار گرفته اند، عصبانی و نگران هستند.

ایمیل‌های Optus به مشتریانی که درگیر نقض داده‌ها بودند، حدود ساعت 4 بعدازظهر روز جمعه، تقریباً 24 ساعت پس از اولین گزارش حمله، در صندوق‌های ورودی افراد فرود آمد.

پیام‌هایی که از سوی مدیر اجرایی Optus، کلی بایر روزمارین ارسال شد، به‌عنوان «به‌روزرسانی فوری از Optus در مورد اطلاعات شخصی شما» نام‌گذاری شدند و با ابراز «ناامیدی بزرگ» خود در مورد نقض داده‌ها قبل از بیان اطلاعاتی که Rosmarin شروع کرد، آغاز شد. و چه چیزی نداشت.

در این ایمیل آمده است: «نکته مهم این است که هیچ اطلاعات مالی یا رمز عبوری در دسترس نیست. «اطلاعاتی که افشا شده است، نام، تاریخ تولد، ایمیل، شماره تلفن، آدرس مرتبط با حساب کاربری شما، و شماره مدارک شناسایی شما مانند شماره گواهینامه رانندگی یا شماره گذرنامه است. هیچ کپی از شناسه های عکس دار تحت تأثیر قرار نگرفته است.»

در این ایمیل آمده است که Optus “در حال حاضر از آسیب دیدگی مشتریان آگاه نیست” اما یک چک لیست برای افراد ارائه می دهد که برای محافظت از خود دنبال کنند. این شامل پیشنهادهایی برای “مواظب هرگونه فعالیت مشکوک یا غیرمنتظره در حساب های آنلاین خود، از جمله حساب های بانکی شما” و “هرگز روی پیوندهایی که مشکوک به نظر می رسد” کلیک نکنید.

این ایمیل شماره تماسی را برای مشتریان ارائه می‌کرد تا با هر گونه نگرانی تماس بگیرند، اما هیچ راهی برای تماس کتبی Optus یا وسیله‌ای برای شکایت با شرکت ارائه نمی‌داد.

برخی از مشتریانی که فکر می‌کردند ممکن است در این رخنه گرفتار شده باشند، اما نامه‌ای در روز جمعه دریافت نکرده بودند، گفتند که باید با شرکت تماس بگیرند تا اطلاعاتشان به سرقت رفته باشد.

من تحت تاثیر این نقض هستم، اما Optus اصلا با من تماسی نداشته است. من فقط با تماس با آنها متوجه شدم تا مستقیماً از آنها سؤال کنم. حتی ایمیلی نداشتم که به من بگوید نقض رخ داده است.

— Belle Belle (@bellebelle) 23 سپتامبر 2022

دیگرانی که این ایمیل را دریافت کردند، گفتند که از آنچه آنها به عنوان تلاشی “متعضلانه” برای کنترل آسیب توصیف می کنند، عصبانی هستند و از اینکه اکنون باید پس از اشتباه Optus زمانی را برای محافظت از خود صرف کنند، ناامید شده اند.

آلیستر رابرتز، مشتری Optus و متخصص فناوری اطلاعات، گفت که او یک “مشتری بسیار عصبانی” بود.

رابرتز گفت: “Optus صورت حساب من را دیروز برای من ارسال کرد، اما نتوانست به من اطلاع دهد که بخشی از هک بوده ام.”

«و نامه وحشتناک بود. مسئولیت بررسی همه چیز را به عهده مشتری بگذارید. سپس فقط یک شماره برای یک مرکز تماس که بدون شک آب گرفته است.

شماره خدمات مشتری Optus 133 937 دارای یک پیام ضبط شده است که می‌گوید آنها با مشتریانی که داده‌هایشان در معرض دسترسی غیرمجاز قرار گرفته است، تماس خواهند گرفت.

در حالی که منتظریم، خوب است بدانیم Optus چه مدت داده های مشتریان قبلی را نگه می دارد. 1-2 سال؟ طولانی تر؟

– لیدی ریون (@kity_katz) 23 سپتامبر 2022

مشتری دیگری که مایل بود ناشناس بماند، گفت که کار آنها در طول سال‌ها از آنها خواسته بود که تعدادی از “تلفن‌های مشعل” را نگهداری کنند و اکنون از اینکه چه اطلاعاتی در اختیار عموم قرار گرفته و چه کسانی ممکن است آن‌ها را داشته باشند، “متعجب” بودند.

آنها گفتند: “کسانی هستند که من واقعاً نمی خواهم بدانم درب ورودی من کجاست.” “چگونه می توانم یکی از آن شرکت های پوسته ای را وادار کنم که هویت جدیدی به من بدهد تا پشت آن پنهان شوم؟”

اما آنها گفتند که این مسئولیت در نهایت بر عهده دولت است که از شرکت ها خواسته است تا داده های زیادی را جمع آوری کنند تا به یک نیاز اساسی زندگی مدرن دسترسی پیدا کنند.

آنها گفتند: «این یک سیاست تنبل و ناشیانه است. “ما خیلی ناتوان هستیم.”

جاستین وارن، رئیس Electronic Frontiers استرالیا، گفت که در حالی که Optus در نهایت مسئول بود، دولت مسئولیت این نقض را به عهده داشت زیرا قوانینی که نیاز به جمع آوری داده های شخصی بزرگ توسط شرکت های مخابراتی دارند.

او گفت: «دولت باید از تصویب قوانینی که سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی را ملزم می‌کند اطلاعات خصوصی را که نمی‌توانند امن و ایمن نگه دارند، جمع‌آوری کنند، متوقف کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بعدی برای لیز تراس چیست؟ سه سناریوی احتمالی برای نخست وزیری او | لیز تراس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، نخست‌وزیری لیز تراس در موقعیتی …