“جنایت بشردوستانه”: جنگ باعث قطع عرضه انسولین در تیگری می شود | توسعه جهانی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پزشکان در بزرگترین بیمارستان در Tigray می گویند که تنها چند روز برای آنها انسولین باقی مانده است، زیرا از سرگیری درگیری بین شورشیان و نیروهای دولتی اتیوپی بار دیگر عرضه به منطقه را قطع می کند.

در آنچه رئیس فدراسیون بین‌المللی دیابت (IDF) آن را “جنایت بشردوستانه” نامیده است، پزشکان در بیمارستان تخصصی ارجاع آیدر هشدار می‌دهند که آنها قبلاً یک نوع داروی نجات زندگی را تمام کرده‌اند و تنها یک هفته از داروی دیگر دارند.

در اوایل سال جاری، توقف خصومت ها در درگیری شدید بین جبهه آزادیبخش خلق تیگری (TPLF) و نیروهای فدرال، امکان ارسال تدارکات اضطراری به منطقه شمالی را فراهم کرد، منطقه ای که تا آن زمان تحت شرایطی که سازمان ملل متحد آن را «د» نامیده بود، ادامه داشت. -محاصره واقعی

اکنون، در حالی که بار دیگر درگیری‌ها شدید شده و هر دو طرف یکدیگر را به خاطر شکستن آتش‌بس سرزنش می‌کنند، مقامات بشردوستانه می‌گویند که برای یک ماه نتوانسته‌اند مواد غذایی یا دارویی تازه را به Tigray برسانند. این منطقه تا حد زیادی با بقیه اتیوپی قطع شده است، بدون خدمات اولیه مانند برق، ارتباطات و بانک.

یک پزشک ارشد که به دلایل امنیتی نخواست نامش فاش شود، گفت: «آنچه در بیمارستان داشتیم بین بیماران توزیع می‌کردیم، اما به خصوص این هفته بیماران می‌آیند و به آنها می‌گوییم که داروهای انسولین نداریم.» . «آنها از جاهای بسیار دور می آیند. حمل و نقل آسان نیست… بنابراین وقتی به اینجا می رسند و ما به آنها می گوییم انسولین وجود ندارد، دلشان می سوزد. آنها گریه می کنند.”

دکتر گفت که می ترسد بیمارستان آیدر شاهد تکرار سال گذشته باشد، زمانی که عرضه به Tigray برای ماه ها متوقف شد. او گفت: «ما شاهد مرگ و افتادن بیماران در خیابان خواهیم بود.

اندرو بولتون، رئیس ارتش اسرائیل و استاد پزشکی در دانشگاه منچستر، از دولت ابی احمد خواست تا اقدامی فوری انجام دهد تا انسولین و سایر لوازم ضروری به تیگری برسد.

او گفت: «این واقعاً نوعی جنایت بشردوستانه است. «حتی در زمان جنگ، توافق‌هایی وجود دارد که داروهای ضروری باید به مردم برسد. و به نظر می‌رسد این اتفاق در حال حاضر رخ نمی‌دهد، در بهترین شواهدی که من دارم.»

یک پزشک دوم در بیمارستان Ayder گفت که پزشکان در Tigray معمولا از دو نوع انسولین استفاده می کنند: انسولین سریع یا معمولی و یک انسولین با اثر متوسط ​​به نام NPH.

“آنچه ما داریم بسیار است [small] مقدار معمولی؛ ما آن را برای مدیریت عوارض حاد دیابت رزرو کردیم. در غیر این صورت، آماده سازی اصلی انسولین برای بیمار، انسولین با اثر متوسط ​​است که انسولین فیزیولوژیک را تقلید می کند. ما اون یکی رو نداریم تقریباً بیش از یک ماه است که انسولین را تمام کرده ایم.»

افراد مبتلا به دیابت نوع 1 برای کنترل سطح گلوکز خون خود به انسولین روزانه نیاز دارند. بدون این، وضعیت آنها می تواند به سرعت کشنده باشد.

بولتون به وزیر بهداشت اتیوپی، لیا تادسه گبرمدین، نامه نوشته و از او خواسته است تا به «موانع نظارتی و امنیتی جاری» که «جان هزاران نفر از مردم با شرایط مزمن و غیرواگیر، از جمله دیابت را به خطر می اندازد» پایان دهد.

بیش از 6000 نفر در سراسر منطقه قبل از شروع جنگ به دلیل دیابت نوع 1 تحت درمان بودند که حدود 2500 نفر از آنها در Ayder بودند.

بولتون در این نامه که توسط آبان نیوز مشاهده شده است، از دولت می‌خواهد «به طور کامل از قوانین بین‌المللی پیروی کند و دسترسی بشردوستانه لازم را برای حمایت از جمعیت‌های آسیب‌پذیر در تیگری تضمین کند».

او گفت که چشم انداز بیماران دیابت نوع 1 در Tigray “وحشتناک است، همانطور که در قرن 19 شاهد بودیم. [before the discovery of insulin]”.

من درگیر سیاسی نیستم [in the conflict] از هر دو طرف،» او به آبان نیوز گفت. اما به عنوان رئیس ارتش اسرائیل، به ویژه در این زمان – صد سال است، امسال، از اولین تزریق موفقیت آمیز انسولین در تورنتو – هدف ما این است که هیچ کس، در هیچ کجای دنیا، نبایستی بمیرد، زیرا نمی توانند درمان را دریافت کنند. آن ها نیاز دارند.”

دولت محاصره Tigray را رد می کند و TPLF را برای خطرناک کردن ارسال کمک مقصر می داند. برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد (WFP) که تمام محموله های بشردوستانه را به نمایندگی از سازمان بهداشت جهانی، پزشکان بدون مرز و دیگران به منطقه رسانده است، در گذشته نیز شورشیان را به توقیف سوخت آن متهم کرده است. از بازگرداندن کامیون های کمک رسانی خودداری می کند.

کمیته بین المللی صلیب سرخ (ICRC) توانست شروع به کار کند حمل و نقل هوایی در برخی از منابع انسولین و سایر داروها، با حمایت وزارت بهداشت، در ژانویه، پس از اینکه ارتش اسرائیل و دیگران نگرانی‌هایی را در مورد ذخایر دارویی مطرح کردند.

روز پنجشنبه، سخنگوی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ گفت که تمامی پروازها و کاروان‌های بشردوستانه آن به تیگری از زمان از سرگیری درگیری‌ها «تا اطلاع ثانوی» به حالت تعلیق درآمده است. برنامه جهانی غذا از 22 اوت تاکنون نتوانسته کاروانی را به سمت تیگری هدایت کند.

درگیری بین TPLF و نیروهای دولتی در اواخر اوت آغاز شد. TPLF گفت که نیروهای فدرال و متحدان آنها یک حمله بزرگ را به سمت جنوب تیگری آغاز کرده اند. با این حال، دولت TPLF را متهم کرد که ابتدا حمله کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“آنها متعلق به وارامونگو هستند”: موزه نیوزیلند با بازگرداندن اقلام به بومیان استرالیا موافقت کرد | بومیان استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، چهار شی از مردم وارومونگو …